POPESCU.RAZVAN : '15 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphite Luster Mettalic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Am primit de la Honda Szeged o cotatie pentru schimbul de placute de frana(piese plus manopera).
    Placutele de frana ma costa aproximativ 52000 HUF(765 RON), iar manopera in jur de 1500(220 RON) HUF. Deci un total de aprox 1000 RON.
    Cum vi se pare ? Pret bun ?

Comment

• daca sunt originale, pretul de placute este oarecum comparabil cu cel de pe coxmotorparts (+transport), deci mi se pare ok. Desigur, fata de placute aftermarket pretul e dublu.
      mmihai
      Senior Member
      Last edited by mmihai; 30-04-19, 13:42.

Comment

• 1200 lei m-a costat pe mine schimbul de placute fata-spate, le-am facut la Autoklass TM in 2017. Vezi postul pt masina mea aici
        Ulei 5W-40 inca de la primul schimb ca si la tine.
        15, Accord 2.0 i-VTEC M/T, Lifestyle, Graphic Luster Metallic [gallery]
        97, VW Passat 1.9 TDI M/T, Green
        95, Audi A4 1.9 TDI, Blue

Comment

• Salutare,

Trebuie sa rezolv problema cu antigelul, care este sub minim. Am incercat sa gasesc prin manualul masinii un cod, un reper, ceva dupa care sa ma orientez si sa cumpar dar din pacate acolo scrie "Honda All Season Antifreeze / Coolant Type" iar la cautari pe google dupa antigelul respectiv nu am aflat nimic concret.

Ma puteti ajuta va rog cu cod sau un nume concret de antigel sau si mai bine cu un link catre emag sau un magazin online ?

Multumesc anticipat

Comment

• Antigel G12. Daca e chiar mic mic nivelul poti completa cu apa DISTILATA pina ajungi la reprezentanta.
            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

Comment

• Salutare.
              Am semnalat acum ceva vreme un sunet ciudat la plecarea de pe loc, atunci cand ridic piciorul de pe ambreiaj. Am fost si la service ca sa investighez problema dar ajuns acolo nu s-a mai manifestat sunetul. Se pare ca dupa ce se incalzesc angrenajele sunetul nu se mai aude.

Sunetul si modul de manifestare este aseamanator cu cel din video-ul acesta : https://www.youtube.com/watch?v=EqJoFhOFlq0

Ceva idei ?

Comment

• Rulmentul de presiune?

Comment

• Originally posted by popescu.razvan View Post
                  Salutare.
                  Am semnalat acum ceva vreme un sunet ciudat la plecarea de pe loc, atunci cand ridic piciorul de pe ambreiaj. Am fost si la service ca sa investighez problema dar ajuns acolo nu s-a mai manifestat sunetul. Se pare ca dupa ce se incalzesc angrenajele sunetul nu se mai aude.

Sunetul si modul de manifestare este aseamanator cu cel din video-ul acesta : https://www.youtube.com/watch?v=EqJoFhOFlq0

Ceva idei ?
                  Salutare,

Am aceeasi problema si am fost la Asko pentru constatare, este bucsa de prindere ambreiaj. Costul bucsei este foarte mic, dar manopera este cam 300euro + TVA, in situatia asta mi s-a recomandat sa schimb si kit-ul de ambreiaj.

Aceasta bucsa nu afecteaza functionalitatea ambreiajului se poate merge si asa fara probleme.

Daca mai ai garantie poti incerca sa fie schimbata pe garantie.

Razvan.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6013 folosind Tapatalk

Razvan123
                  Junior Member
                  Last edited by Razvan123; 23-07-19, 11:57.

Comment

• Salutare,

Ce stergatoare recomandati ?
                    Daca aveti si un link de la unele magzine online din Romania v-as fi recunoascator.

Multumesc
                    popescu.razvan
                    Senior Member
                    Last edited by popescu.razvan; 10-11-20, 16:28.

Comment

Working...
                    X