DRAGOSTAN (No.2): 06 Honda Accord 2.0 M/T, Executive, Arctic Blue Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Da, am citit in viteza. Mea culpa. Da, evident, si eu sunt de acord in cazul asta. La cat costa in plus, chiar nu are sens sa dau banii pe altceva decat koni.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• Pe la aprox. 3300-3400 lei Óncă se găsește suspensia sport Honda OEM. O opţiune foarte bună după părerea mea, iar ca și cost, e comparabilă cred cu un combo Koni Yellow plus arcuri.

Cons: cu jante pe 17 cu gume de vară, mi-a părut a fi destul de tare pe drumuri denivelate, resimţind lipsa reglajului pe duritate.
      BlackMagic
      Senior Member
      Last edited by BlackMagic; 09-02-15, 18:13.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

Comment

• Nu stiu cum este modelul 2010-2015 de X3, dar a devenit o masina mai mare decat cel vechi.

Si eu as merge pe koni daca le-ai testat si iti place cum se simte pe caroseria asta.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• Originally posted by BlackMagic View Post
          Pe la aprox. 3300-3400 lei Óncă se găsește suspensia sport Honda OEM.
          Koni Yellow cat costa?
          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

Comment

• Originally posted by balaurul View Post
            Koni Yellow cat costa?
            Serios ? devine penibil. scuze de offtopic Dragos!
            Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
            '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• De curiozitate? Toți banii
              Originally posted by balaurul View Post
              Koni Yellow cat costa?

Comment

• Care e problema voastra? Nu pot sa intreb cat costa amortizoarele Koni ? ...

Comment

• Goagal?

KOL Sybronendo

Comment

• Nasol daca in loc de un raspuns care curma toata discutia se fac zece mistouri. Ezoterism, tata...

Comment

• Informatia exista si este publica, aici pe forum, pentru cei interesati. Trebuie doar cautata. Nu-i vb de ezoterism, vtin, doar de niste "necunoscute".
                      @balaurul - trebuie sa-ti schimbi suspensia? Si franele? Si jantele? Si...ce mai era???
                      -------------------

Comment

• O fi, BlackMagic, dar poate omul nu a gasit-o. Intreb inca o data: un singur raspuns nu rezolva treaba in loc de zece mistouri?
                        Uite, zilele astea am cautat si pierdut destul timp sa vad ceva indicatii despre aceleasi Koni yellow pentru fd1. Am umblat pe topicul tau, site-ul cu volk nu-stiu-cum nu a fost fost prea prietenos, am dat cautare pe forum si... habar n-am unde am vazut discutiile (erau si pe la Littleman). Deci am zis pas. Tu ce zici, are sens sa mai intreb pe cineva de pe aici ca sa primesc vreun raspuns smecher? NU.
                        Iar daca tu crezi ca e simplu sa gasesti un raspuns in tonele de balast de pe forum, te inseli.
                        Pana una-alta, raspunsurile la intrebarea omului sunt de o mare mitocanie, nedemne de membrii unei comunitati.

Comment

• Ok, basta! Am cautat si eu de curiozitate Koni Yellow azi (pentru CL7). <900 dolari. Cred ca e mai folositor pentru toata lumea sa facem review-uri ale celor care au avut OEM si au trecut la Koni Yellow. Direct. Ca tinuta de drum si "senzatii".
                          Cu scuze, Dragos!
                          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

Comment

• Originally posted by BlackMagic View Post
                            @balaurul - trebuie sa-ti schimbi suspensia? Si franele? Si jantele? Si...ce mai era???
                            BM, chiar nu-ti inteleg iesirea asta.. Te credeam un membru mai cerebral al Hondafan, nu genul care pune paie pe foc.
                            Eu inteleg ca sunteti cativa pasionati si cunoscatori cu adevarat al fenomenului, dar asta nu va da dreptul sa luati la misto cand alti pun intrebari pe care VOI le considerati ...penibile (ca sa citez un mare personaj de pe aici).
                            Ok, poate gaseam pe internet pretul,dar cu un raspuns al lui Dragostan,fara sa sara toata comunitatea in sus, evitam aceste discutii inutile. Vrei sa caut pe forum de cate ori a intrebat cineva pretul unei anumite piese? Si culmea, a primit si raspuns!
                            PS: scuze si eu lui dragostan pt devierea asta..

Comment

• @vtin te grăbești Ón concluzii fără sa cunoști anumite lucruri

PS. rog un admin sa Ómi șteargă posturile OT
                              dinoc
                              Senior Member
                              Last edited by dinoc; 09-02-15, 22:53.

Comment

• Nu inteleg de ce nu mai exista informatia legata de pret si feedback-ul meu legat de achizitie, tin minte ca am specificat destul de detaliat.
                                Koni Yellow pentru CL costa 500 EUR la Volksparts, care sunt importatorii oficiali in Romania. Da, nu au un site prietenos, eu i-am abordat direct dupa ce am gasit informatile de care aveam nevoie.

Feedback ? Mai detaliat la mine pe topic, pe scurt pot fi foarte confortabile pentru DD si foarte sportive cand se doreste. Acum le-as imperechea cu arcuri progresive de la inceput, cred ca e setup-ul ideal.

@vtin, Io si Ea - recomand a se folosi product finder-ul direct pe site-ul Koni.com. Ulterior poti contacta Volksparts. Pentru CL inca cred ca am codurile amortizoarelor.

@balaurul - tuturor ni se intampla sa avem momente de ratacire.
                                BlackMagic
                                Senior Member
                                Last edited by BlackMagic; 09-02-15, 23:09.
                                -------------------

Comment

Working...
                                X