DRAGOSTAN (No.2): 06 Honda Accord 2.0 M/T, Executive, Arctic Blue Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• DRAGOSTAN (No.2): 06 Honda Accord 2.0 M/T, Executive, Arctic Blue Pearl

Am revenit, cu masina pe care trebuia s-o cumpar de la bun inceput

Civicul a plecat vinerea trecuta de la mine, iar din momentul ala lucrurile era evidente, trebuia sa-mi gasesc un CL7/CL9 manual, facelift. Cum CL9 manual facelift a existat la noi doar ca type-s, care sarea putin din buget, CL7 a devenit varianta mai sigura.

De aici e simplu, vazut masina pe autovit, sunat, mers la brasov, vazut, verificat, cumparat.
    Masina e din 2006(si pe mine m-a speriat prima data anul, preferam un 2007, sau chiar 2008), dar se prezinta foarte bine. Are acum 83.000km(reali), dintre care 1000 facuti de mine. Mecanic in stare foarte buna, trebuie sa primeasca zilele astea o revizie completa(toate lichidele, filtrele si kit-ul de accesorii), da in rest e totul ok. Interior impecabil cu foarte putina uzura, exterior cu mici julituri(mici, dar destule, dar care se rezolva usor) de care ma voi ocupa cand va veni caldura si cand voi avea timp de asta.

Poze nu am inca, pentru ca e murdara si cu jante de tabla, peste vreo luna o bag la pozat

Venind de pe civic, totul e cum ma asteptam. Mult mai confortabila, dar in acelasi timp stabila daca nu te crezi in monopost. Trage ceva mai tare fata de civic, sistemul audio se aude mult mai bine, toata masina pare mai bine facuta si mai inchegata(0 greieri). Civicul sta mai bine intr-un singur loc, wow factor, mai ales la interior.

Ca si planuri de viitor, sunt foarte multe, dar depind de buget si de timpul liber. In ultimul an ma dezobisnuisem din a aloca masinii prea mult timp, dar acum, mai ales pana o aduc in starea in care o vreau eu, va trebui sa ma intorc la vechile obiceiuri.
    Short list:
    -admisie;
    -finala dubla cu tips-uri blueflame -> http://blog.bespokeventures.com/wp-c...1_1180x786.jpg ;
    -xcarlink;
    -folie fata-spate;
    -trunk lip;
    -short-shifter comptech;

Long list: fara numar
    Last edited by dragostan; 08-02-13, 16:59.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Bun bun, sa te poarte sanatos si sa te bucuri de ea - poze?!
    '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

Eu nu as fi dat civicul pe o masina mai veche, dar tu stii mai bine. Nu ti-a fost frica sa o iei din BV, la cate tepe sunt acolo?

In rest, spor in toate planurile, la cat mai multe modificari, drumuri fara peripetii si benzina cat mai ieftina .
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Sa o stapanesti sanatos , te asteptam cu poze !

Referitor la folie , vezi ca nu e legal (inca) sa pui si pe geamurile laterale fata .
        Stiu ca sunt destui pe drumurile noastre cu toate geamurile negre, insa merg pe barba lor ..

Masina are si jante de vara ? Pe 17?
        '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

Comment

Multumesc,

Am 2 seturi de jante pe 17", unul de la fostul proprietar si unul ramas de la civic. Trebuie sa mut gumele de pe cele ramase de la civic pe noile jante.
          Folie pe fata am avut si la civic, stiu ca e ilegala, merg pe barba mea

@Adi, am avut putina teama la inceput, dar am verificat si para-verificat masina, plus ca am dat peste un om jos palaria. Era mai mult decat evident ca nu se ocupa cu asa ceva, omul doar isi vindea masina. Sa fiu sincer nu ma duceam la BV dupa ea daca nu era culoarea asta

Comment

Banuiesc ca asta este masina:
            http://www.autovit.ro/honda-accord-C27770337.html
            CR-V '07 2.2 i-CTDI Elegance, Mazda 2 '04 1.2i
            Ex: Fiat UNO'81, Seat Malaga'90_1.5GLX, Opel AstraG'01 1.7DTI, Audi A4'02 1.9 TDI, Opel AstraH'04 iCDTI, Volvo S40'05 2.0D, BMW'01 520d

Comment

Da, aceea este

Comment

Sa te poarte sanatos si sa te bucuri de ea
                CR-V '07 2.2 i-CTDI Elegance, Mazda 2 '04 1.2i
                Ex: Fiat UNO'81, Seat Malaga'90_1.5GLX, Opel AstraG'01 1.7DTI, Audi A4'02 1.9 TDI, Opel AstraH'04 iCDTI, Volvo S40'05 2.0D, BMW'01 520d

Comment

Originally posted by dragostan View Post
                  Multumesc,

Am 2 seturi de jante pe 17", unul de la fostul proprietar si unul ramas de la civic.
                  Vrei sa vinzi vreun set de jante ?
                  Daca da, pune cateva poze sau trimite-mi pe mail. Iti las PM cu adresa .

Mersi
                  '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

Comment

Sa o alergi sanatos si fara probleme!

LE: Acum trebuie sa iti pui alt avatar... Ai trecut in alta liga.
                    Last edited by Wagner; 08-02-13, 15:44.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Felicitari Dragos, sa te bucuri de ea si la cat mai multi km fara incidente.
                      '10 Honda Accord Tourer 2.0 M/T CW1 Elegance
                      ex '08 Honda Accord 2.4 A/T CU2 EXEC

Comment

Sa ai....., sa faca...., sa dreaga... bla, bla, bla ! Mie imi place masina si sa faci cu ea tot ce iti propui . Punctele sunt puse ca sa pui tu ce vrei acolo
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Si eu ma intreb de ce ai trecut la accord mai vechi...:-?? practic ai schimbat civic-ul cu el...la bani ma refer ...poate iesi putin in minus dupa ce o pui la punct ..

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

Comment

Nu va mai intrebati, s-a gandit el destul
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Bravo!
                              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                              2000 Honda S2000 Berlina Black
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

Working...
                              X