DAN P: '08 Honda Accord 2.0 M/T CL7, Dark Mocha

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu merg la dealer ca imi este peste mana ca locatie. O sa il schimb la un service unde au migrat mecanicii de la Honda.
    Piesa e cca 300 de RON cu TVA
    ....

    Comment


    • Originally posted by Dan P View Post
      Am comandat celebrul deja, cilindru de ambreiaj.
      Abia astept sa vina, ca pe caldurile astea scartaie pedala de zici ca acum crapa
      Scartaia sau aveai senzatia ca se rupe pedala in a doua jumatate a cursei?

      Comment


      • Ambele
        ....

        Comment


        • Masina a intrat in "operatie"
          ....

          Comment


          • Ii tinem pumnii!

            Comment


            • Gata! Am cilindru nou de ambreiaj. Pedala este mult mai moale decat era inainte si prinde mai progresiv.
              E mult mai bine acum!
              ....

              Comment


              • Salut, poti să imi dai un cod de piesă sau marcă?Cât a costat manopera?Mersi!

                Comment


                • Piesa a fost 300 de RON cu tot cu transport si manopera vreo 200 de RON .
                  Pompa centrala ambreiaj luata de la Epiesa.ro cod Hert Buss Jakoparts J2504026
                  ....

                  Comment


                  • Ati vazut si discutia de aici http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post537967 ?
                    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                    Comment


                    • Nu am vazut-o. Ce sa zic acum o sa apas drept
                      ....

                      Comment


                      • Cred ca nu o sa ai mare succes.
                        Experienta mea de trei Civicuri spune ca e jocul hazardului: la unul scartaia de la cativa kilometri, la altul dupa 110.000 nu scartaie nimic, la al treilea tot nimic dupa 85.000. Calcatura a ramas aceeasi.
                        In al doilea rand, o apasare verticala nu e susceptibila de minime gradatii, lucru de neconceput atunci cand vorbim de folosirea pedalei de ambreiaj.
                        In al treilea rand, daca afirmatia cu apasarea "dreapta" a pedalei este corecta, de ce nu s-ar incerca o schimbare a pozitiei scaunului pentru o apasare diferita fata de cea care produce stricaciuni?!

                        Comment


                        • Pai mut si consola si am rezolvat
                          ....

                          Comment


                          • Am "implinit' 71.000 de km. Borna de 70.000 am ratat-o
                            Attached Files
                            ....

                            Comment


                            • Multi inainte! Fara probleme si cu zambetul pe buze!

                              Comment


                              • Multam fain !
                                ....

                                Comment

                                Working...
                                X