CHIRIL: '04 Honda Accord 2.0i M/T, Dark Grey

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• CHIRIL: '04 Honda Accord 2.0i M/T, Dark Grey

Salutare dragi Hondari. De astazi am intrat si eu in randurile voastre.
    Azi am facut doar cateva ture prin oras si inca nu pot sa va spun punctele forte/slabiciuni pe care le vad eu. Va urma un drum afara.
    Am dus masina in service, tot ce era de reprosat au fost 2 becuri arse, in rest era ok.
    Care dintre voi a folosit aditivi in benzina Metabond Megalene ? stie cineva unde sunt distribuitori prin oras? ca as incerca un tratament cu aditiv in benzina..... sa vad cum merge.

Poze si impresii o sa pun cat de curand posibil.

Va multumesc
    Last edited by ticker; 04-05-12, 10:52.
    Honda Accord 2.0i 2004 M/T Gallery

Ofer diverse servicii IT

felicitari

Comment

sa ai noroc de ea.

sfatul meu: motoarelor Honda nu le trebuie aditivi suplimentari pe langa cei deja bagati in benzina.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Eu am luat masina si are pe ea 225/55/17 de iarna. In talon 225/45/17 maxim
        acum urmeaza intrebarea.
        La RAR pentru autentificare la schimbarea proprietarului o sa verifice si dimensiunile rotilor si imi vor suspenda talonul ?
        sau nu au treaba cu anvelopele ?

Ofer diverse servicii IT

Comment

Depinde cat noroc ai... Poate nu observa.

Comment

din cate am vazut la mine, nu s-au uitat la cauciucuri, dar vb lui mhh39 "noroc sa ai"

Comment

Dar cum pot afla daca masina are VSA?
              in principiu eu cred ca nu are....cand ii dau talpa rotile patineaza la greu fara sa lumineze vriun indicator in bord.

cu RAR cica nici fostul proprietar nu a avut probleme, nu s-au uitat la roti.

Ofer diverse servicii IT

Comment

verificarea a fost facuta la asko?
                eu am un cl7 si pe stanga langa volan am un buton pe care scrie vsa off - cand apas apare pe bord indicator

Comment

Din cate stiu, in 2004 nu aveau VSA. Doar pe facelift s-a pus VSA (ESP+TC). Asa ca, mare grija in viraje.

La RAR, cum ai noroc. Adica depinde cine te ia in primire. Poate sa-ti anuleze ITP-ul daca doreste.

Comment

Cum fac sa imi apara http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/chiril/ in semnatura?
                    Am editat semnatura si am pus link-ul acolo.
                    Sa imi zeceti si mie ce fel de gri este masina.

P.S.
                    Vad ca apare semnatura la posturile noi

L.E.
                    Cine stie unde se poate schimba un parbriz, ca parca 2500 ron pentru un parbriz simplu nu imi vine sa dau
                    Last edited by chiril; 04-05-12, 16:01.

Ofer diverse servicii IT

Comment

@CHIRIL: rotile tale sunt considerabil mai mari in diametru decat cele originale(225/55R17 fata de 225/45R17). Iti forteaza elementele de directie, tot timpul cand virezi, mai ales la parcare cand deseori virezi maxim stg/dr.
                      Mai devreme sau mai tarziu te vor lasa piese la directie!!
                      Daca ti se pare ca te scutura prea tare treci la roti mai mici (de 16" de ex.)

PS: punand roti mai mari (in diametru) ridici si centrul de greutate al masinii, teoretic vorbind pierzi din stabilitate (fata de ce a testat/conceput contructorul)

Comment

Buna seara.
                        Astazi am rezolvat inmatricularea masinii. Acum este pe numele nostru. La RAR au facut doar autentificarea si atat, fara alte inspectii.
                        Urmeaza luni sa ii aduc anvelopele de vara sa vad in ce stare sunt si daca e cazul sa mai iau 2
                        Astazi am mai plimbat masinuta, am facut un calcul de consum la plin si e ~ 10.5 % in Bucuresti....cu cateva forje....mi-au gresit la impozite in acte si am fost nevoit sa ma introc la administratia financiara (din drpciv)

Ofer diverse servicii IT

Comment

Cateva impresii. Masina nu are greeri, la relanti turatiile sunt la locul lor, fara fluctuatii, merge foarte rotund (Am facut un plin cu OMV 95)

Am vazut ca lumea pune ulei Motul 300V 5w40 (este 300V sau 300V power ?), unde gasesc sa cumpar si eu acest ulei?
                          Attached Files
                          Last edited by chiril; 07-05-12, 16:03.

Ofer diverse servicii IT

Comment

Salutare. Ieri am schimbat parbrizul si acum mai vad si drumul. Daca nu gresesc parbrizul trebuie sa fie un Saint-Gobain, acum cat de bun sau naspa este nustiu, voi afla in timp.

Ofer diverse servicii IT

Comment

Am schimbat lamele stergatoarelor dar cel de la pasager este putin cam lung, acum am o intrebare am cum sa scurtez bratul stergatorului? Am vazut ca ar fi posibil dar nustiu cum o pot face. am luat un set Valeo 55 si 45

Ofer diverse servicii IT

Comment

Working...
                              X