ADY_UAIC: '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T, Dark Moccha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • schimbat la Carpati Motors iarasi discuri+placute frana (toate ATE). Cost total: piese 1100 ron, manopera 280 ron.
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • stiti pe unde as putea gasi prin uk prelungire spoilere ca cele din pozele urmatoare?Click image for larger version

Name:	media4KNC01F8.jpg
Views:	1
Size:	66.8 KB
ID:	717866Click image for larger version

Name:	mediaUKX9WSXJ.jpg
Views:	1
Size:	64.8 KB
ID:	717865
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • In spate nu cred ca merge din cauza evacuarii la motorizarile pe benzina.
        '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

        Comment


        • banuiesc ca se poate adapta/ajusta
          '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
          Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

          Comment


          • si se pare ca am o problema: am zgariat-o destul de tare pe partea stanga, si din ce-am inteles de la mai multe service-uri de pe-aici prin zona, ar cam trebui inlocuite portierele. Vin cu urmatoarea intrebare la voi: pot inlocui singur incuietoarea? Caci aici cum e volanul pe partea dreapta, nu se vor potrivi; nu stiu pe cineva de incredere pentru toate aceste operatiuni asa ca as prefera sa o fac eu. Exista vreun manual ceva ? (Daca nu are cineva la indemana, evident ca voi cauta pe net, dar as aprecia ajutorul vostru). De asemenea, ce ar mai trebui schimbat de la vechea portiera la cea noua? (Inafara de fatada interioara)?
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • Ai ajuns cu Accord-ul prin UK ?

              Din ce spui tu, masina este lovita serios daca trebuiesc inlocuite portierele si incuietoarea (?!). Si asa nu pare treaba de rezolvat singur in fata blocului .
              Cum s-a intamplat asta ? Poate reusesti sa pui si cateva poze .
              '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

              Comment


              • da, revin cu poze cel mai bine. Nu e lovita tare, ci zgariata dintr-o parte in alta, dar are 2 locuri (cate unul la fiecare portiera) care e lovit aiurea, si nu cred ca se poate indrepta decat de un meserias ff bun. O sa se vada in poze.
                Am ajuns cu ea prin uk, a trebuit sa ma mut aici, si am luat-o cu mine, ca prea tin la ea.
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • Pozili vorbesti ! in principiu si fara poze iti spun ca se poate face fara probleme indreptarea si vopsirea tipla dar la Iasi!

                  Comment


                  • @picutex, stiu f bine ca pot la Iasi, dar cum am mentionat adineaori, sunt in UK (si nu vin curand in tara).

                    iata si pozili:

                    Click image for larger version

Name:	CAM00892.jpg
Views:	1
Size:	47.0 KB
ID:	717941Click image for larger version

Name:	CAM00891.jpg
Views:	1
Size:	62.5 KB
ID:	717942
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • Salutare,

                      Trebuie sa-I fac revizia din nou, la 171.000, si am o nedumerire: am mers pana acum pe Eneos Sustina 5W30, insa, acum fiind in UK (pana acum mergeam pe recomandarea lui bogdan_is - thanks a lot for that), nu stiu exact ce anume sa caut, ce tip de ulei si ce marca. Am gasit asa ceva: http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...08-p-1311.html , insa nu stiu daca e ok sa revin la 0W30. Voi ce ziceti?
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • ma poate ajuta cineva cu un cod de culoare sau exact denumirea? (culoarea e maro-ul ala cu o nuanta aparte). @BM poate ai vreo idee, ca tot ai vazut-o?
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Vezi locatia langa usa sofer:
                          http://www.hondapartsnow.com/images/...color-code.png
                          http://www.hondapartsnow.com/images/...olor-codes.png
                          Mazda 6 Kombi, 2.5l, 192 CP, Soul Red


                          Comment


                          • La CL7 codul de culoare se gaseste pe o placuta aplicata sub capota, pe oala amortizorului stanga fata. Langa usa sofer era si la civic si probabil la accord-ul american, dar nu si la CL7.

                            In cazul tau cred ca e vorba de Dark Mocha Pearl, cod YR565P, dar cel mai bine verifici sub capota pt. a fi sigur.
                            Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                            Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                            ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                            Comment


                            • thanks a lot, verific diseara.
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • dark mocha pearl yr565p codul de culoare

                                Comment

                                Working...
                                X