Far Honda Accord cl9 2007. Rog un sfat

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• tamango
    replied
    Schimba-i sticla daca o gasesti la pret bun. Daca esti indemanatic si ai incredere ca poti face treaba, gasesti pe olx mastic pt faruri si pe youtube foarte multe tutoriale. Daca nu, gasesti tot pe olx baieti care fac asa ceva. Am facut eu acum cativa ani ambele faruri pt un X-Trail (era matuit) si nu am avut nicio problema pana in ziua de astazi.

Leave a comment:

• ghela
    replied
    Salut!
    Pe OLX de majoritatea sunt de pe masini de UK dar poti intreba vanzatorul si sa speri ca spune adevarul.
    Cele aftermarket vin doar cu H1/H1 si este posibil sa fie nevoie sa faci mici adaptari mai ales daca pe masina ai Xenon original, iar daca doresti sa pui apoi Xenon aftermarket oricum faci modificari. Eu le-am schimbat cu unele aftermarket de genul dar le-am lasat cu becuri clasice H1 pe faza scurta, nu am mai pus deocamdata Xenonul, poate in viitor. A trebuit sa modific cei 2 conectori si sa lungesc firele deoarece nu mai ajungeau la pozitie(am avut la indemana piese de pe masina dezmembrata). Inca mai am si farurile originale abuzate si modificate de fostii propietari, trebuiesc duse la polishat si infoliat, in functie de cum ies o sa le marit.
    Dupa parerea mea e destul de riscant sa schimbi doar sticla, poate sa fie casanta dupa atata timp, iar apoi trebuie etansat cu un silcon bun.
    PS. primisem oferta de far nou OEM la 3400lei.

Leave a comment:

• John12
    started a topic Far Honda Accord cl9 2007. Rog un sfat

Far Honda Accord cl9 2007. Rog un sfat

Detin o Honda Accord cl9 2007. Farul stanga fata este spart(cupola de plastic).In rest el este perfect functional. Ma aflu intr o mare dilema. Sa incerc sa inlocuiesc cupola? Sa pun faruri oem non facelift? https://www.olx.ro/d/oferta/faruri-h...tml#9b4037e767 . Sa iau ceva aftermarket? https://www.pieseautoscan.ro/far-hon...hoCmSIQAvD_BwE . Cei care ati fost(daca) in situatia mea ce ati facut? Multumesc!
Working...
X