Legi's car: '07 Honda Accord TypeS 2.4 i-VTEC, Carbon Bronze Pearl

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Crezi ca are vreunul curaj??????

Pe la Craiova cand dati o fuga?

Comment

• La sfarsitul lui septembrie o sa fim toti fratii acasa : ep3 fk8 si fd1. Clar dam o fuga la craiova la o ieseala

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

sigpic

Comment

• Va astept cu drag!

L.E.
        De dimineata am comandat 5 litri de ulei Total Quartz 9000 Energy 0W30 si filtru de ulei OEM.Pe langa astea am mai luat si un engine flush de la Liqui Moly. Cost - 220 lei
        Luni sau cel tarziu marti facem schimbul.
        Last edited by Legionaru'; 20-07-19, 17:46.

Comment

• Nu ma asteptam sa primesc asa ceva.

Si restul.

Comment

• N am reusit sa schimb azi uleiul.
            Acum cateva zile am facut si eu procedura de ECU reset.
            Ce am observat dupa efectuarea procedurii:
            - la relanti, cu clima ON, tremuratul volanului este aproape impercetibil. Inainte era prezent.
            -temperatura exterioara afisata este cea corecta. Inainte era cu 3 grade mai mult decat cea reala.

Comment

• Sambata am reusit sa schimb uleiul. Motorul suna frumos, sa vedem cum e consumul. Nota 10+ pt mecanicul de la Toyota Craiova.
              Tot sambata mi am facut timp sa trec si pe la un service de roti pentru ca:
              - la roata dreapta spate pierdeam cam 0,5 bari la 2 saptamani.
              - la ultima spalare a masinii am observat ca una dintre placutele de plumb de la janta dreapta fata avea o pozitie aiurea( putin in afara jantei).
              In roata care pierdea presiune am gasit un halzsurub cu gamalia tocita semn ca era de ceva vreme pe acolo. Am rezolvat cu fitil.
              Apoi toate rotile la reechilibrat. Toate au fost ok, mai putin dreapta fata. Rezolvat si asta apoi permutat rotile fata-spate. Daca tot eram acolo le am si masurat uzura, toate un jurul valorii de 5 mm. Mecanicul a spus ca de noi au 8 mm. Deci, 20.000km si 3 mm de cauciuc mancat! Nota 10+ pt mecanicul de la Euromaster Ascet Craiova.

In alta ordine de idei, stiti cumva cum se demonteaza butonul de deblocare de la frana de mana?

L.E
              Am rezolvat cu cheia si nu mai consuma bateria. Are 2 saptamani si functioneaza inca. Am scufundat placuta de comanda in alcool izopropilic apoi am suflat o cu aer la o vulcanizare. Sper sa si fi revenit in totalitate.
              Last edited by Legionaru'; 06-08-19, 08:29.

Comment

• Nu si a revenit cheia! Tot ce vrea ea face....
                Dar sa trecem la lucruri serioase:
                - avem volanta de EP3 facelift
                - asteptam ambreiaj de la cox
                - pana pe 10 oct sper sa vina si cutia de EP3 facelift.

Mi s a pus pata pe jante OZ Ultraleggera de 18. Sunt in cautari.

Comment

• Azi am am facut ITP ul. Ultima tura valabila 2 ani.
                  Ambreiajul a ajuns, dar e inca la Pitesti( la SORIN).
                  Cutia si meseriasul sunt inca in Anglia.
                  OZ uri n am gasit inca.
                  Dar ce e cel mai important , masina MERGE!

Comment

• Bun bun...te-ai uitat ce timp scoti dupa reflash- serpi si ce ai mai facut ?> 0-100 km 0-200 km ?
                    Honda Accord CU2 - M/T

Comment

• N am cronometrat si inclin nici sa nu o fac. Poate,poate inainte sa schimb ambreiajul si restul. Dar dupa o sa evit 100% plecarile de pe loc in tromba.

Comment

Working...
                      X