REDSTAR: '07 Honda Accord Comfort 2.0 MT , Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• REDSTAR: '07 Honda Accord Comfort 2.0 MT , Black

Acum ceva vreme prin aprilie deschisesem acest topic http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=6910 pentru a alege cat mai bine o masina pe gusturile mele. Pe atunci ma uitam dupa ceva mic gen Fiesta sau Jazz. Pe urma am ajuns la Suzuki Swift. Chiar inainte sa dau comanda am dat de un anunt pe autovit cu o Kia Ceed diesel din 2008 la un pret bun. Am incercat sa o iau prin leasing second hand, dar nu am reusit datorita conditiilor exagerate.
    Mi-a placut Ceed-ul mult si am decis sa iau unul nou prin leasing. Am dat comanda, am depus dosarul de leasing si chiar inainte sa merg sa-l semnez am primit o propunere de a ma uita la niste masini care erau pe cale sa fie returnate catre firmele de leasing.
    Gasisem pe site-ul firmei un Civic Sedan 1.8 din 2007 la un pret ok si m-am dus sa negociez. Cand am ajuns sa testez masina, ea nu era acolo.
    Dar in schimb era pusa la vanzare o Honda Accord 2.0 Comfort de culoarea neagra din 2007 la un pret excelent. Nu am mai negociat nimic, am luat-o si este EXTRAORDINARA!

Are 60 000 km si nu se aude nimic in masina. Parca totusi se aude ceva la 180 km/h . Sunetul motorului este extraordinar, stabilitatea foarte buna, mai ramane sa o cunosc, e prima oara cand am 150 de caluti sub talpa.
    07 Honda Accord 2.0 MT Black

faina intamplarea, bine ai venit si asteptam atat poze cat si pareri .
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/caramalau/
    Nimic nu este ceea ce pare a fii !

Comment

mda, mi-aduc aminte de topic...
      Foarte tare sa pleci de la Jazz sau Fiesta si sa ajungi la Accord, trecand prin Suzuki Swift si Civic .
      Sa te stapaneasca sanatos!
      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

felicitari si numai drumuri faine si "fune" sa ai cu masina.
        sigpic http://hondafan.etp.ro/gallery/v/danp/Jazz/

Comment

Welcome to the Jungle, redstar!

Eram curios la ce preţ ai reuşit să o iei...?!?!?
          CR-V RE6
          JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
          Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
          Ex - ACCORD Type-R
          Ex - DEL SOL EH6

Comment

Pretul nu pot sa-l spun deoarece a fost stabilit in conditii exceptionale si nici nu vreau sa stric planurile celor care isi vand masinile pe forum.
            A fost un pret pe care nu cred ca-l voi mai intalni a doua oara.

Comment

S-o stapanesti sanatos! In legatura cu pretul: poate ar fi bine sa-l spui ca sa mai afle lumea la ce preturi se pot tranzactiona masinile ( si vanzatorii si cumparatorii ).
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Pretul unei masini e pretul la care atat cumparatorul cat si vanzatorul sunt multumiti.

Comment

Sa ai noroc de ea! Bine ai venit printre Hondari (acum ca ai masina...) !
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Apropo de noroc. Cred ca ar trebui sa se dea o lege care sa limiteze viteza maxima a Loganurilor la 50 km/h.
                    Mergeam pe la 8:30 sambata seara pe drumul de Drajna spre Slobozia. Eram de 4 ore la volan si mergeam cu 90 la ora, foarte linistit, relaxat.
                    Pe sensul opus un Logan alb incerca sa treaca de un tir, era fix pe banda mea. Distanta era destul de mare, apreciasem ca era destul timp, dar el tot nu intrase pe banda lui, era tot in depasire. Cand ma apropii mai mult il vad cum trage brusc de volan dreapta, loveste cu spatele putin cabina tirului, trage stanga de volan fix spre mine, eu trag de volan dreapta cu pedala la fund, ma uit in oglinzi si il vad pe meserias cum o ia fix prin spatele meu drept in camp.
                    Drumul ala e cel mai infect din cate am vazut, o gramada de idioti care intra in depasiri extrem de periculoase pentru a ajunge cu 1 min mai repede pe autostrada.

Comment

Hai sa ma laud si eu putin, iubita mea a iesit Sef de promotie la Stomatologie Carol Davila!
                      Binenteles, eu o pramatie

Comment

felicitari, pramatie mica ce esti!
                        '18 BMW X1 18xd
                        '15 BMW i3 range extender
                        ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

Working...
                        X