Ex-VTec96: Honda Accord

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ex-VTec96: Honda Accord

    Am luat-o la 35 000 de km,acum am 101 000.Dar nici o schimbare.Ba nu,mint,parca merge tot mai bine.Oricum merg cu ea,nu se strica nimic,niciodata.Top speed 220 la ora(arata taho).Parerea mea:Honda sunt singurele masini sport fiabile din lume.Cele mai bune.
    Singurele modificari aduse au fost:filtru de aer,varianta sport a suspensiei originale de la Honda,jante de 16(Aiwe)cu Toyo Proxes T1-S de 205,boxe (in loc de cele de serie:MacAudio,Soundstream).
    8)
    Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

  • #2
    Rotile.
    Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

    Comment


    • #3
      2.2iVtec
      Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

      Comment


      • #4
        Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos.
        D15Z6 SOHC VTEC CIVIC 1.5 LS (cu S`u rosu )

        Comment


        • #5
          Arata bine, dar trage la fel de bine precum arata ? Ce alte mashini ai halit cu ea? :wink:
          Isn't it nice when things just work?
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/vtec+power/red+civic/

          Comment


          • #6
            2.2 Vtec-ul ala suna periculos rau. :twisted: Esti prin Romania? Daca da, te asteptam cu drag la intalniri sa-ti admiram putin bestia. :wink:

            Comment


            • #7
              La nivelul masinilor de 150 de cai pot sa spun ca papa cam tot de la alte marci de masini(inclusiv z3ul de 150 de cai);nu compar cu Civic Vti sau minuni din astea :wink: .O disputa interesanta a fost cu un audi a6 2.5 tdi (180 de cai).La demaraje incepute cu plecari de pe loc pana pe la 100 la ora a fost facut muci,din cauza tiptronicului.Pe autostrada pe la 200 pana la 220(taho)ma distantam vizibil,dar apoi venea din urma.Probabil ca era vorba de rapoarte de viteze(cu Vtecul declansat :twisted: ).
              Din pacate nu mai locuiesc in tara si nu pot lua parte la intalnirile voastre...Mai vin vara,insa prin vestul tarii.Tare mi-ar fi placut sa va cunosc,cu greu am gasit oameni pasionati de Honda in Romania.Ma bucur nespus ca s-au mai schimbat lucrurile intre timp .
              Salutari :yawinkle: !
              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

              Comment


              • #8
                gasesti cu greu ca sunt si destul de putini posesori de honde...
                \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                Comment

                Working...
                X