SCHUMI: '07 Honda Accord 2,0 M/T, Confort, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Stie cineva cat costa un Kit Xenon si daca se poate achizitiona si de la dealer?
    Este mai mult de 250 EUR + manopera?
    Last edited by Schumi; 06-10-09, 19:18.
    “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

    Comment


    • #47
      Originally posted by razvy View Post
      io mi l-am luat din lisabona.....

      http://www.hondafan.ro/forum/showpos...8&postcount=25

      stiu ca nu e tocmai langa noi... da' din pacate pe aici prea greu.... pe ebay nu stiu ce sa zic, poate merita incercat...
      Daaaaa........este superba.......care este pretul???))))
      Din pacate am avut si eu ocazia sa achizitionez ceva similar acum 2 ani din Austria...dar in acel moment m-am cam zgarcit, pretul era cca. 45 EUR.
      Si culmea, era un dealer local daca nu ma insel undeva langa Bad Ischl asa parca se numea oraselul, destul de bine aprovizionat in obiecte inscriptionate cu marca Honda.
      Am intrebat si la cei doi dealeri din Bucuresti, dar fara prea mult succes!!!

      Multumesc Tokyodream!

      O sa mai fac sapaturi....
      “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

      Comment


      • #48
        Originally posted by Schumi View Post
        Stie cineva cat costa un Kit Xenon si daca se poate achizitiona si de la dealer?
        Este mai mult de 250 EUR + manopera?
        Dealerii nu vand Xenoane after-market (cel putin oficial)

        Oficial pot pune Xenoane OEM (de fabrica) dar la niste costuri colosale.
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #49
          dap, tot 45 de euro a fost si a mea.... din pacate era singura.... ca daca mai erau cred ca mai luam ca sigur le dadeam pe forum la doritori...
          Accord 2007 Executive 2.0 M/T - arctic blue pearl
          --- www.razvandanaila.ro ---

          Comment


          • #50
            Poate sa-mi spuna cineva, care ar fi modalitatea cea mai simpla si cu rezultatele cele mai eficiente, de a readuce plafonul masinii la forma/starea initiala???
            Are cca. 5,6 adancituri dispuse "ordonat" pe toata suprafata plafonului...
            Vreau sa deschid dosar de dauna, dupa care sa dau fuga la Asko sa-mi rezolv problema, dar inainte as vrea sa stiu daca a mai avut cineva o problema asemanatoare si daca da, cum s-a finalizat si unde??? pentru ca din ce am mai citit ar fi mai multe posibilitatii, dar nu sunt foarte lamurit...
            Daca este necesar pot sa revin cu detalii suplimentare...

            Cu multumiri,
            “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

            Comment


            • #51
              Eu am avut vreo 3 mici adancituri si le-am rezolvat la Aso prin metoda "clasica": umplut si vopsit la loc.
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #52
                Originally posted by nolty View Post
                Eu am avut vreo 3 mici adancituri si le-am rezolvat la Aso prin metoda "clasica": umplut si vopsit la loc.
                Da...ma gandesc ca la cum este infundat s-ar putea rezolva si altfel, totusi nu as vrea sa pun chit pe ea.
                Din ce am citit pe net se pare ca exista o metoda de rezolvare a problemei cu ventuze, de aceea vroiam sa stiu daca cei de la Asko, unde imi rezolv eu problemele au cunostiinta de aceasta chestiune...sau poate exista un service specializat pentru acest gen de probleme...
                “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                Comment

                Working...
                X