SCHUMI: '07 Honda Accord 2,0 M/T, Confort, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Da, ala e!
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

    Comment


    • #32
      Poate este de la rugina ce se formeaza pe discurile de frana, daca ziceti ca dispare dupa cateva sute de metri...
      CR-V e:HEV
      JAZZ GD1 CVT
      Ex: CR-V RE6

      Ex: RDX TB1
      Ex: Civic FD1

      Ex - JAZZ GD1
      Ex - ACCORD Type-R
      Ex - DEL SOL EH6

      Comment


      • #33
        M-am interesat....este vorba de bucsa priza directa cica de aici ar veni zgomotul cu pricina......
        Nolty multumesc pentru link, ref la sistem audio
        “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

        Comment


        • #34
          Saptamana aceasta mai exact sambata am achizitionat un set de boxe marca Pioneer, la un pret mai mult decat decent.
          Abia astept sa le fixez, sunt foarte curios cum se va schimba sound-ul din masina, sper in bine desigur....dar totusi ma intreb daca Cd-ul de pe Confort este gandit numai pentru 4 sau duce la fel de bine si 6.
          Sper sa iasa totul asa cum trebuie.....revin cu amanunte dupa montaj

          Toate cele bune!!!
          “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

          Comment


          • #35
            Am simtit pentru prima data cum este sa ramai fara acceleratie...in treapta a II a nu poate mai mult de 100..intr-o depasire nu a fost nevoie de a III a....initial nu am vrut sa se ajunga pana aici dar parca suna prea frumos motorul...
            Este o splendoare sa mergi la drum cu aceasta bijuterie...multa lume incearca sa ma convinga de utilitatea cutiei de viteze automate. Nu cred ca as putea cumpara o masina cu alta cutie de viteze, alta decat manuala. Poate in Bucuresti pentru relaxare, dar cred ca nici macar aici nu ar fi potrivita. Consider ca o cutie manuala iti ofera satisfactie chiar si pe o distanta de 100 metri. Nu mai pun la socoteala ca se pierd din performantele masinii.
            “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

            Comment


            • #36
              Cu placere, Schumi! Sa ne spui cum se aude cu cele 2 boxe in plus, dupa ce le montezi. Spune-ne si ce ai facut cu bucsa aia.
              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
              2000 Honda S2000 Berlina Black
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

              Comment


              • #37
                Chiar sunt curios cat de mult se va simti diferenta dupa ce vei monta boxele!
                '07 Honda Accord 2.0 LS M/T Silver Alabaster

                Comment


                • #38
                  Originally posted by HMiller View Post
                  Chiar sunt curios cat de mult se va simti diferenta dupa ce vei monta boxele!
                  Nu am ajuns inca, dar sper ca pe vineri sa ajung sa finalizez operatiunea. Ma intreb daca sistemul audio poate sa duca inca 2 boxe in plus. M-ar interesa in principal un eventual surplus de putere, ci nu doar o distributie a sunetului in de la 4 la 6 incinte.
                  Eram curios daca si-a mai montat cineva boxe, suplimentar fata de ce ofera varianta de dotare Confort.
                  Sper ca rezultatul sa fie conform asteptarilor.
                  O sa vin, desigur cu detalii dupa montaj...

                  Sa auzim numai de bine
                  “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                  Comment


                  • #39
                    Sal,

                    Revin cu ceva detalii referitoare la imbunatatirea performantelor audio prin montarea celor 2 boxe suplimentare.....asa cum precizam cu ceva timp un urma.
                    Speram sa fie ceva mai simplu dar se pare ca nu-i chiar asa......
                    In primul rand s-a constatat ca usile din spate nu sunt prevazute cu fire pentru a lega cele 2 boxe suplimentare. Concluzia a fost ca Cd-ul cu care este dotat Accord-ul nu suporta incinte acustice suplimentare.....altele decat cele 4 cu care a fost echipat din fabrica...
                    Le puteam monta pe riscul meu dar riscam sa-l prajesc si am inteles ca ar fi in jur de 1000 EUR unul new.
                    Singura solutie este un amplificator auto....pe care o sa-l achizitionez, probabil la un moment dat...(nu stiu, ma gandeam sa renunt pana la urma).
                    Cam asta a fost.....
                    Pe la inceputul lunii mai expira ITP - ul, poate sa-mi recomande cineva unde pot sa merg pentru acesta operatiune (la service-ul Honda nu se poate face)?.....si ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru asta.

                    P.S. Am observat ca nu se mai dau flesh-uri in trafic, nu se mai practica??????

                    Toate cele bune!
                    “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                    Comment


                    • #40
                      In post-urile anterioare va povesteam de un zgomot care provenea de la bucsa priza directa (se auzea la plecarea de pe loc).
                      De cand este mai cald afara nu se mai aude nimic....mi se pare destul de ciudat...o sa fiu atent in continuare
                      Last edited by Schumi; 23-04-09, 13:02.
                      “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                      Comment


                      • #41
                        Am implinit 45.000 km si de vreo 2 saptamani sesizez un nou zgomot si anume un scartait cand iau stanga de volan...nu stiu parca ar fi piesa de cauciuc care freaca de ceva...si este destul de neplacut.
                        S-a mai confruntat cineva cu acesta situatie??? daca da, rog detalii...
                        In rest se pare ca totul este conform planului...se misca ca in prima zi, satisfactia este maxima fara nici o urma de monotonie in trafic.
                        Din pacate nu am mai intreprins nimic in sensul montarii boxelor, deci nu sunt in masura sa dau un feedback (Nolty, HMiller).
                        Recunosc ca am fost descurajat de faptul ca urma sa se umble la instalatia electrica a masinii, eliminand astfel riscul aparitiei unor eventuale complicatii.
                        “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                        Comment


                        • #42
                          Multi km inainte! Nu am sesizat nici un scartait, sorry!
                          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                          2000 Honda S2000 Berlina Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                          Comment


                          • #43
                            Stie cineva de unde pot sa cumpar o macheta de Accord...???

                            Multumesc
                            “ Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi.”Soichiro Honda

                            Comment


                            • #44
                              vezi la un dealer sau la ANUNTURI HONDA, este un topic cu MACHETE
                              Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                              ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                              Comment


                              • #45
                                io mi l-am luat din lisabona.....

                                http://www.hondafan.ro/forum/showpos...8&postcount=25

                                stiu ca nu e tocmai langa noi... da' din pacate pe aici prea greu.... pe ebay nu stiu ce sa zic, poate merita incercat...
                                Accord 2007 Executive 2.0 M/T - arctic blue pearl
                                --- www.razvandanaila.ro ---

                                Comment

                                Working...
                                X