MARCUS : '08 Honda Accord 2.2 i-CTDi SSE M/T, Dark Mocha

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• MARCUS : '08 Honda Accord 2.2 i-CTDi SSE M/T, Dark Mocha

Astazi, adica ieri de fapt, am primit telefonul mult asteptat! ”La ora 13 va asteptam sa va ridicati masina!” ”I-auzi!” zic eu!”Pai vin de-acum, o iau pe jos, nu-i problema!” Era 9.45 AM!

Deci cam cat m-am agitat pana cand am plecat!!! Numa' sa treaca timpul mai repede! La 12.00 chem un taxi si o iau in viata spre Giulesti! Am murit incet pe Virtutii! Cred ca pentru o secunda toate masinile din Bucuresti se indreptau spre Virtutii! Sau erau deja acolo! Ma rog! Deranj mare! M-am imprietenit cu nenea taximetristu' care cand m-a vazut cat de agitat eram sa ajung la timp a facut toate jongleriile taximetristice sa ajunga acolo!

Am ajuns mai tarziu doar cu un sfert de ora!
    Shogunul ma astepta cuminte sa'l iau in primire! Ce bijuterie! L+am si pupat de bucurie pe volan! Daca era mai mic cred ca'l luam in brate si plecam cu el! Deh, jucarii de oameni mari! \/

N'o mai lungesc! Masina e exact ce'mi doresc in acest moment! Am si facut 250km cu ea! Se comporta exemmplar pe sosea, te sprijina la depasiri cam la orice viteza! Se conduce extraordinar de elegant! Si'ti si impune acest lucru! Echiparea sport o tine foarte bine pe sosea! Si este extrem de placut la condus la drum lung! Desi traficul si in Bucuresti si in afara a fost mizerabil am avut totusi o calatorie excelenta! Iar viteza a 6'a mi se pare o mare inventie!

Una peste alta sunt FEEEERIIICIIIIT! Am Masinaaaaaa! Cel mai frumos cadou de Pasti! Cred ca cineva acolo sus chiar ma iubeste!

P.S. Am avut si un varf de 180km/h pentru un km sau doi! In rest elegant 120-140 la ora si foarte des in localitati 10-30km!

P.P.S. Maine e marea udatura cu tot familionul! Saptamaana viitoare cu prietenii! Si am si familie mare si prieteni multi! Si tot asa! Hic!!! artyman: :drinkers:
    Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...
    ... mi s-a parut interesant, d-aia am si scris-o aici...

www.astrocafe.ro! Aruncati o privire acolo! S-ar putea sa va inspire!

Ce ma bucur, parca retraiesc si eu momentul asta. Felicitari de achizitie, s-o uzi bine si sa aveti grija unul de altul!
    2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
    2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
    2000 Honda S2000 Berlina Black
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

Felicitari, sarbatori fericite alaturi de ea si familie. Ma bucur ca mai avem un "tractoras" aici. Eu m-am fatait cu ea doar 200 de km (o saptamana...) dar o sa recuperez rapid
      '08 Honda Accord Sport SE, 2.2L i-CTDi, White Pearl
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/KoRoZIV/

Comment

Multumesc mult, dragilor! Evident ca n-am lasat-o in curte nici astazi! Nu m-a rabdat sufletul si am mai facut 50 km! Senzatie!!! Si suntem din ce in ce mai apropiati! Raspunde la comenzi excelent si stiu ca pot sa ma bazez pe Shogun!!! Azi am mers cu cel mai bun prieten al meu, tatal meu, ca sa-i arat masina si felul in care merge! Superlative, bine-nteles! Socrul meu a fost cel mai tare! Inca nu ne trezisem si a profitat de asta si a ”furat” cheile si a dat si el o tura! Va asigur ca este un critic foarte dur vis-a-vis de masini! Si are si cu ce, ca sa zic asa! Si el conduce tot o japoneza! Mitsubishi Pajero! Incantat si el! Bine-nteles ca a gasit el ce sa comenteze! ”Totusi suspensia este prea rigida!” Este totusi o masina cu accente sportive!

Am pus sampania la rece! Iar poze pun cand ma intorc in Bucuresti pentru ca n-am cablul de date la mine!
        Ce este TOTUL? Nimic... Dar NIMICUL?... Totul este!... Pentru ca din Nimic se naste Totul!...

Comment

Felicitari si drumuri bune fara incidente,Marcus! Cu tine am schimbat cateva pareri vis-a-vis de modul in care mi-am ridicat Accordul din service-ul Asko ieri la pranz? Daca da, cuvantul tau poate va insemna ceva in demersul meu pe care il voi face la HTR.

Comment

Da, cu mine ai conversat! Numai ca eu nu cunosc detaliile relatiei tale cu Asko! Iti multumesc de urari dar cred ca intre voi a fost o neintelegere undeva! Si cred ca poate fi rezolvata! Cumva! Cel mai bine este sa cautati, ambele parti, sa rezolvati acest incident! Eu cred cu putere ca intotdeauna exista solutii! Daca nu te uiti doar la problema si incerci sa vezi cum ai putea deveni un client multumit si le si comunici cum ai vedea tu rezolvarea, fara scandal, fara conflict atunci iti implici si adversarul intr-o rezolvare amiabila a situatiei!!! Mult succes!

Comment

Marcus, daca ar fi violata sotia, prietena cuiva, acela ar putea accepta vreo explicatie din partea violatorului? Cum ar fi daca violatorul ar spune ceva de genul: DA CE DOMNE, TI-AM OMORAT-O? Asa e viata, O MINUNE!

Comment

Sa nu mergem cu discutia atat de departe! Stiu ca esti furios dar hai sa nu exageram! Este furia ta! Nu incerca s-o transmiti si altora! Nu e firesc! Si cu asta nu vreau sa mai continui pe aceasta tema!

Am deschis acest topic ca sa impartasesc bucuria mea despre noua mea masina!

Comment

Felicitari pentru masina. Bine ai venit printre noi. Si eu am un tractoras si sunt foarte multumit de negresa mea.
                  Asteptam poze.
                  Honda Accord 2.2 i-ctdi Nighthawk Black Pearl Executive-2007

Comment

Stiti ce am facut astazi imediat dupa ce m-am trezit, nu? Mi-am imbratisat familia, am ciocnit un ou, dupa care l-am luat pe Shogunache la o plimbare, bine-nteles! DN2 sau E 85 e gol, golut! Am ajuns deja la 400km! E o incantare! Mi-am pus un CD excelent cu Nazka si am condus linistit! Mama, ce masina mi-am luat! Doaaamne! Deci cam cata bucurie simt in inima, nu va puteti imagina! Sunt incantat sa fiu cu toti cei dragi! Si cu Shogunachele! HAI (jp!)! VA doresc tuturor sa simtiti ce simt si eu in acest moment!

Multumesc tuturor si promit poze cand ma intorc la Bucuresti!
                    Viata este minunata!!!

Comment

Felicitari pentru achizitie si s-o stapanesti sanatos artyman:
                      Asteptam poze cu ea si pe tine ( impreuna cu masinuta ) la intalniri 8)
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Multumesc mult tuturor celor care imi ureaza de bine! Ca sa zic asa! :lol: :lol:

Azi nu l-am mai scos pe Shogunache! Desi am vrut sa-l iau, socra-miu a zis ca nici nu se pune problema!

In schimb am avut ocazia sa ma dau cu Pajero! Azi am luat o lectie de off-road de la tata-socru, de mare exceptie! Am vazut ce insemna 4x4 real, in conditii de teren accidentat! Intamplarea face ca bunica sotiei mele sa locuiasca intr-o zona mirifica dar greu accesibila cu orice mijloc de locomotie! Drumul, pentru ca e un drum de tara pe costisa, ud si plin de mazga si noroi! Ne-am rasucit, ne-am inclinat, mamele s-au speriat, eu cu tatal natural ne-am innoroiat cautand lemne si pietre pentru aderenta! Spectacol adevarat! Nu mai intru in detalii! Vi le povestesc la prima intalnire! Desi eram imbracati toti de Duminica, am ajuns acasa plin de noroi dar fericiti cu experienta noastra!

M-am intors acasa si m-am dus in garaj! Si l-am vazut pe Shogunache si m-am felicitat ca nu l-am luat cu mine astazi!!
                        Dar ce drag imi e!!! L-am si pupat pe portiera caand m-am intors! ops: Da” ce sa fac! Il iubesc! E prietenul meu!

P.S. Azi noapte pe la 1AM il stergeam de gainat!

Comment

Super! Asteptam poze de la experienta cu Pajero, daca sunt :wink:
                          La ora 1.00 AM nu aveati somn? Doamna ce zice ???
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

Comment

Vreau sa zic ca nu mai de poze nu ne mai ardea! Eram prinsi intre doua maluri de pamant si nici nu ne-a mai dat prin cap sa facem poze! Mamele se cam crispasera cand s-a asezat mastodontul intre maluri! Din pacate nu aveam anvelope de off-road! Tocmai le daduse jos socra-miu! A fost interesant! Am alergat prin sat dupa balastru si coceni ca sa-i dam aderenta! Se si incarcasera anvelopele cu noroi! Acum imi cam pare rau ca n-am facut poze!!

Eu sunt o fire nocturna, si doamna mea de altfel! Si acum ma stie ca sunt muscat de Honda si ma lasa sa-mi fac numarul! :lol: :lol:

Comment

Iti doresc sa ramai vesnic asa de fericit si multumit de masina ta cum esti acum!
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Working...
                              X