ASTRUL: '08 Honda Accord 2.0 SE M/T, Dark Mocha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    [g]
    Senior Member

• [g]
    replied
    Da' looku'...? Dadea mai bine cu 17", tre' sa recunoastem.

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    Ma singurul dezavantaj, cu cele de 16, pe care l-am observat de la 180+ si putin in viraje.
    Inainte de la 180 parea ca se lipeste de asfalt, acum pare ca danseaza nitel pe carosabil. Desi curbele se iau mai usor (mai putin efort in volan), parca pierd mai repede aderenta daca le fortezi. Cam atat. Romania nu e tara pentru jante de 17-18. Inainte cand mergeam 90% afara mai era ceva, parca merita, dar acum...no f.. way!

Leave a comment:

• BlackMagic
    Senior Member

• BlackMagic
    replied
    Eu m-am gāndit de 1000 de ori sa trec pe 17 și de 1000 de ori m-am răzgāndit, din cauza gālmelor īn principal.

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    Banuiesc, ca doar nu m-a intrebat asa, de arta amorului.
    De cand am schimbat jantele cred ca am peste 8 pm-uri si e cazul in incerc sa scap de ele.
    O sa dau o raita prin anunturi sa vad cam cat se cere in general, nu vreau sa fac afacere din asta, macar sa scot o parte din cheltuielile recente.
    Oricum din ce-am gasit pana acum, majoritatea cer intre 3-600 euro setul, in functie de stare.
    O sa ma gandesc bine, din cate stiu astea nu prea se gasesc peste tot, fiind venite doar pe SSE.
    Le curat bine, vad si ce pneuri am pe-acolo, va fi conditie de baza sa plece cu ele sa ma scape, chit ca le duce la tomberon, fac poze si dau anunt. Cred ca asa se procedeaza, eu nu prea m-am ocupat de treburi d-astea.

Leave a comment:

• ticker
    Administrator

• ticker
    replied
    Cred ca vrea sa ti le cumpere Dragos

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    O sa fiu nevoit, nu mai am loc in boxa. Am 4 jante + vreo 6-8 cauciucuri diverse cu care n-o sa mai am ce face.
    O sa le dau pachet sa scap de toate.
    Stiu ca mai aveam 2 Michelin Primacy aproape noi, cumparate vara trecuta, 2 Bridgestone Potenza RE040 originale, care ale dracu n-au vrut sa se consume, bine, le-am folosoit un an pana la prima galma apoi le-am schimbat pe toate si cred ca vreo 2 Vredestein Wintrac Extreme de iarna, dar care sunt destul de uzate si ele si nu stiu daca mai am 1-2 Vredestein Sessanta. O gramada de seturi descompletate mama lor de pneuri.
    N-am ajuns sa arunc vreun set de pneuri pe motiv de toceala, toate s-au descompletat de la galme, d-asta am si renuntat la jantele de 17.
    Cand dai 30-35 de milioane pe un set si dupa juma' de an faci galme...nu renteaza deloc afacerea.
    Jantele sunt inca bune, una e putin zgariata, dar le-am protejat cu cauciucuri cu protectie.

Leave a comment:

• dragostan
    Senior Member

• dragostan
    replied
    Jantele pe 17" de sse le dai?

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    Originally posted by Danylson View Post
    Ce marca sunt jantelesi in ce pret? Pe 17 sau 18 ?

Enviado desde mi iPhone 5
    con Tapatalk
    Alutec poison black, 16''.
    Am renuntat de tot la 17.

Leave a comment:

• tokyo_express
    Senior Member

• tokyo_express
    replied
    Eu mi-am pus pe ATR Nokian Z-line pe 17" si sunt foarte multumit.

Leave a comment:

• Danylson
    Senior Member

• Danylson
    replied
    Ce marca sunt jantelesi in ce pret? Pe 17 sau 18 ?

Enviado desde mi iPhone 5
    con Tapatalk

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    Dat comanda, aceleasi jante dar pe negru.
    Vin vineri cand ma duc sa pun si cauciucurile, tot la Autozone.
    Am gasit Nokian Line la 330 lei, au santurile polishate, ceea ce le face foarte bune contra acvaplanarii. Eu am fost foarte multumit de cele de iarna si sunt gata sa le dau incredere si pentru vara.

Nu-mi place sigla rosie, poate reusesc s-o fac neagra sau galbena sa mearga cu placutele de frana si poate cu amortizoarele.
    Cauciucurile sunt astea. http://www.nokiantyres.com/tyre?id=3...me=Nokian+Line
    Guest
    Guest
    Last edited by Guest; 18-04-13, 00:58.

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    pe-albastru de Voronet.

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    Jură-te

Leave a comment:

• Guest
    Guest

• astrul
    Guest replied
    Tu da-mi ca mi-l scot singur, am pile, sunt haker, chem gasca sa te bata.

Leave a comment:

• KMR
    Super Moderator

• KMR
    replied
    Il iei dar īn freză
    Mai vrei să stai 2 săptămāni pe tușă?

Leave a comment:

Working...
X