ANT76: ´07 Honda Accord 2.0 M/T Comfort, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Revizia la 10.000.Costuri 275 lei filtru ulei +polen.50 Euro ulei ( luat din Germanica ) Castrol Magnatec 5 W 40.Am facut revizia la Cluj prilej cu care am facut drumul oradea cluj in peste 3 ore + o amenda si am terminat la injuraturi toti sfintii mari si mijlocii din calendar. De cand gaborii de la noi au campanie pe drumul asta s-a terminat orice distractie- in fiecare localitate din bihor radar + filaje la linii continue , in cluj la fel cu precizarea ca pe ruuta cluj- bucea in perioada imediat urmatoare se va da drumul la camerele fixe.Aviz trecatorilor.
    La Cluj la service s-au comportat ok, cu o mica scapare. Cand au vazut ca am uleiul meu s-au apucat sa-mi spuna ca din ordinul Honda Romania daca pui uleiul tau se pierde garantia .Nu m-am pierdut cu capul la aceasta veste devastatoare si tot am pus uleiul meu.Cum incearca domnule sa te convinga sa iei de la ei .
    Accord 2.0i i-VTEC 2007
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

    Comment


    • #17
      Parca am mai auzit eu vrajeala asta din partea lor. Nu cumva ei pun Mobil1? :wink:
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #18
        nu au zis nimic de pierdut garantia daca asculti cd-uri ne-originale? (nu radeti, asta e citat dintr-un service Dacia/Renault)
        2006 Accord CL7 2.0 MT

        Comment


        • #19
          Ba da .
          Dupa ce nu m-am lasat pacalit au revenit si precizat ca daca cumva se strica motorul si se demonstreaza ca a fost din cauza uleiului meu atunci garantia nu va acoperi stricaciunea- lucru ce in realitate e practic imposibil.
          Accord 2.0i i-VTEC 2007
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

          Comment


          • #20
            ups raspunsul era pt delphi
            Accord 2.0i i-VTEC 2007
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

            Comment


            • #21
              Originally posted by cryo
              nu au zis nimic de pierdut garantia daca asculti cd-uri ne-originale? (nu radeti, asta e citat dintr-un service Dacia/Renault)
              Si daca fumezi tigari fara timbru se pierde. :wink:

              ANT, multi vrajitori sunt pe lumea asta. :lol: :lol:
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • #22
                Revizie 20.000 facuta la Cluj.
                Nimic de reprosat acum, comportament ireprosabil.Masina a intrat la ora stabilita, Mihai de la Merch amabil ca de obicei, mai mult revizia a fost gratuita ( incluzand filtru aer + polen ).Costuri - ulei si filtru (dus de mine )2oo lei .
                Cat se lucra am mai schimbat unele impresii cu colegul cappy ce isi reviziona si el Civicul.
                Masina se incapataneaza sa nu aiba nimic, tace si fuge.
                Accord 2.0i i-VTEC 2007
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

                Comment


                • #23
                  In ultima perioada - Vreo doua saptamani - scartaiau franele pe spate ceva de speriat indeosebi cand dadeam cu spatele, dar si in timpul mersului se auzea ca freaca ceva , mai putin cand franam cand nu se auzea nimic.
                  Intrucat am bucuria de a trai intr-un oras fara service Honda mi-am facut cu greu timp sa ma duc la Debrecen in tara vecina si prietena.Service-ul de acolo nu m-a dat pe spate - a durat cam mult , in jur de trei ore desi ma programasem telefonic nu m-au luat din prima- dar in tot ce au facut era o normalitate seaca ,nu poti gasi multe cusururi in relatia cu tine ca si client.
                  Acu verdictul - schimb placute spate dar si modificat discuri spate - polizat din ele si adus la normal.Daca treaba cu placutele asta e se mai duc ( desi 22.000 km nu-s tocmai un record ) dar la km astia chiar ma enerveaza si necesitatea de a rectifica discurile din ce drac o mai fi facute si astea mai ales ca franele de pe accord nu-s tocmai un etalon .Mai interesant era ca aia ziceau ca la generatia din care face parte si masina mea e ceva obisnuit si ca au avut de schimbat/modificat discuri si la 10.000.Acum au pus placute texstar sa vedem cum se comporta astea.
                  Costuri ceva peste 38.000 ft- tradus in jur de 500 lei.
                  Ma mir ca istetii de la Cluj n-au vazut nimic la revizia de 20.000 km desi au inspectat franele ( cred ca trebuia sa fie vizibil si atunci ca doar in 2.000 km facuti fara frane deosebite nu se deformeaza discurile ) , ei doar au zis ca s-ar putea sa nu ma tina placutele pana la 30.000. Placutele date jos mai aveau material pe ele pana la km aia dar in schimb au nenorocit discurile
                  Asta e, eu sa fiu sanatos si voi sa nu fiti bolnavi
                  Accord 2.0i i-VTEC 2007
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

                  Comment


                  • #24
                    Problema la placutele de frana care vin pe "original" este ca au prea mult cupru in amestec si uzeaza foarte mult discurile din pacate.Aceeasi problema are si CR-V-ul.Incearca sa nu pui placute "originale",am impresia ca sunt produse de JURID,mai bine cumpara TRW , se comporta mult mai bine.

                    Comment

                    Working...
                    X