Polish Sibiu: '08 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Dark Mocha Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ..................
    Polish Sibiu
    Senior Member
    Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:38.

    Comment


    • Era si normal sa se poata schimba cumva, ca doar n-o fi turnata dintr-o bucata cu tot cu capacul de airbag. La mine inca e ok, nu s-a decojit.

      Comment


      • .......................................
        Polish Sibiu
        Senior Member
        Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:38.

        Comment


        • Nu, zau, o sa-mi fac o casa de pariuri: ce imbunatatiri mai gaseste Polish Sibiu la un Type S mai frumos decit cel de showroom.
          Bravo tie!
          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

          Comment


          • .....................................
            Polish Sibiu
            Senior Member
            Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:38.

            Comment


            • Originally posted by Polish Sibiu View Post
              in tara lui Putin, se poate https://www.drive2.ru/l/3908148/
              acuma incerc sa studiez terenul pentru inlocuire ...
              As vrea sa schimb si eu H-ul de pe volan, la CR-V 2007. Presupun ca necesita aceeasi "manopera" ca la Accord. Speram sa iasa cumva mai "direct", fara demontari "avansate". Nu m-as baga personal la asa ceva, asa ca te intreb pe tine daca poti face asta si cat ma costa, inclusiv H-ul. Daca trebuie, poti sa-mi dai si pe PM pretul. Multam.

              Comment


              • Modelul e fenomenal si arata foarte bine pe mașină, mai ales că sunt de 17 (arată bine pe CL). Aduc foarte mult cu seria Delta de pe Accord-urile CU. Cât au fost doar jantele? Au fost noi? Sunt în căutare pentru iarnă
                '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

                Comment


                • ................................
                  Polish Sibiu
                  Senior Member
                  Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:38.

                  Comment


                  • Se pare ca exista si pe ebay, sa vad cum fac sa-mi comand o bucata. Sunt chinezesti, dar oricum or fi, tot mai bune sunt decat ce am eu pe volan acum.
                    Ai vreun site al tau? Posibil sa ajung in toamna asta prin Sibiu, si poate iti fac o vizita, discutam si un detailing... Multam.

                    Comment


                    • Despre scos siglă veche și înlocuit cu una cu piciorușe citește aici, de la postul 48 încolo https://hondafan.ro/forum/forum/aria...da-civic/page3
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • @KMR: Multam, intr-adevar, e mai complicata treaba. Probabil o vopsesc sau pun o "masca", trebuie sa vad daca alea de Civic se potrivesc si la CR-V, pentru ca la descriere nu zice nimic de CR-V.
                        @Polish Sibiu: Raman interesat de datele de contact, va trebui sa fac un detailing la interior, la un moment dat. Multam.

                        Comment


                        • .......................................
                          Polish Sibiu
                          Senior Member
                          Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:39.

                          Comment


                          • Am vopsit eu vreo 4 sigle de civic, cu demontat airbag complet inclusiv partea frontala prinsa cu nituri de scheletul ce tine capsa si airbagul in sine. Adevarul ca nu e pentru toata lumea acest job, dar nici nu poti sa sustii ca e ceva nerealizabil sau ce se mai discuta in linkul pus de KMR, nu am vrut sa intru nici atunci in polemica cu nimeni si nu vreau nici acum. Am filmata toata treaba si o sa urc video pe canalul de you tube. Nu e o filmare profesionala cu toti pasii si explicatiile de rigoare. doar ce am apucat si eu in timpul lucrului. Din punctul meu de vedere orice barbat cu minim de scule si dispozitive si care mestereste cate ceva poate face asta. Sigla iese usor impinsa din spate pe fiecare piciorus in parte si nu se deformeaza. La ultimul airbag facut pe care inca il am, dupa ce i-am dat 3 maini de crom la sigla, am dat si una de visiniu sidefat. A iesit bine desi am lucrat la spray ca neprofesionistii. Fiind o piesa mica nu imi fac seppuku. Poate trebuia rosu aprins, o sa mai incerc.


                            . Mie nu imi plac jantele, arata de Renault, cele de la pagina 1 dadeau mai bine.
                            dacliber
                            Senior Member
                            Last edited by dacliber; 04-09-18, 22:37.
                            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                            Comment


                            • ...............................
                              Polish Sibiu
                              Senior Member
                              Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:39.

                              Comment


                              • Mecanic, am folosit o lama mica de cutter si biax cu freze fine stomatologice. am incercat si cu soda caustica dar nu am avut rabdare sa tot verific timpul si sa stau lipit de cuva. Exista mai multe metode si solutii chimice de dat jos dar nu e simplu de realizat acasa.
                                dacliber
                                Senior Member
                                Last edited by dacliber; 30-09-18, 18:18.
                                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                                Comment

                                Working...
                                X