Polish Sibiu: '08 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Dark Mocha Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai schimbat capacele centrale de la jante?
    Ai comandat 2 sigle pt volan? Daca nu le folosesti pe ambele sunt dispun sa cumpar eu una.

    Comment


    • ....................................
      Polish Sibiu
      Senior Member
      Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:40.

      Comment


      • Ai avut ceva documentatie la indemana pentru demontat?
        Te ai ajutat de filmultetul colegului
        dacliber
        Senior Member
        dacliber ?

        Comment


        • ...................................
          Polish Sibiu
          Senior Member
          Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:40.

          Comment


          • Pe canalul meu de you tube erau filmuletele, dar le-am sters ca erau neprelucrate si avem vreo 11 vizualizari si impresii negative, ca s-au inflamat afonii ca nu am fabrica de airbaguri, desi eu respect niste proceduri si materiale OEM. Din pacate exista hateri la orice nivel, unii care traiesc din asta si urasc ,,concurenta,, gratis si altii care nu o fac si nu au curajul sa o faca asa ca arunca cu noroi ca sa isi justifice neputintele. Mai sunt cei care te admira, lauda si incurajeaza sau aia care se informeaza si invata. Desi pentru ultima categorie am postat, am ales sa sterg filmele ca sa fie multumiti si prima categorie. Nu am nici aparatura profesionala, filmez cu un telefon si e greu de incropit ceva cat de cat multumitor.

            Asadar pe Netflix nu pun filme, pentru ca nu am banii, aparatura si conjunctura necesara, mi se pare deplasata afirmatia asta prea fina pentru cat de meserias esti...

            Pare ca ai rotunjit muchiile stemei, asa cum am facut si eu din prea mult zel la prima. Rosul ales cu ce are corespondent la interior?
            dacliber
            Senior Member
            Last edited by dacliber; 06-12-18, 11:31.
            ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

            Comment


            • Daca vrei sa dai o mana de ajutor celor interesati il poti urca undeva si apoi posta link ul aici. Nu cred ca se va inflama cineva pe aici.

              Comment


              • +1


                Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

                neumaticos FALKEN FK 452,placute EBC Greenstuff, leduri albe interior , prezoane VISION Motor Sport, Huse rezervor lichid de frine marca SPOON , Xenon.. mulles FK

                Comment


                • ..............................
                  Polish Sibiu
                  Senior Member
                  Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:40.

                  Comment



                  • Ti a iesit foarte, foarte bine!
                    Ma mananca si pe mine undeva sa ma apuc de lucrare.

                    Comment


                    • Felicitari pentru rabdarea, timpul si banii investiti.
                      Din pacate nu cred ca e o modificare care sa arate bine in astfel de masina.
                      Poate doar daca ai planuri mari cu interiorul dar chiar si atunci, ar fi de preferat sigla originala type R.
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • ...........................
                        Polish Sibiu
                        Senior Member
                        Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:40.

                        Comment


                        • Ai facut treaba buna cum era de asteptat.
                          Se pare ca airbagul de Accord e mai usor de desfacut, Vad ca e cu suruburi in loc de nituri/capse? diferit de civic. La fel santurile de rupere in caz de explozie la civic sunt estompate, facute cu o scula speciala cu multi dinti pe care a trebuit sa o fabric care face gauri minuscule in capac. La mine sigla e visiniu sidefat la fel ca si culoarea cesurilor si am facut si nuca schimbator si rama casetofonului, rama de bord, niste rame de butoane, clemele deschidere usa si comenzile electrice de pe usa.
                          Pe culoare mata se vad mai bine defectele de aia am zis ca ai rotunjit prea tare muchiile, plus primerul si vopseaua, dau efect rotund. Nu ca ar conta cu adevarat.

                          Legionarul nu urc nici un film nicaeri, daca vrei iti dau pe privat desi tu nu ai civic, te ajut cu ce stiu, in rest nu mai fac lucruri gratis sau pierd timpul cu negativisti.
                          dacliber
                          Senior Member
                          Last edited by dacliber; 11-12-18, 13:50.
                          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                          Comment


                          • ......................
                            Polish Sibiu
                            Senior Member
                            Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:40.

                            Comment


                            • .........................................
                              Polish Sibiu
                              Senior Member
                              Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 20:41.

                              Comment


                              • Ce ai facut tu in ultimele poze o sa i fac si eu cand o s o duc la revopsire totala.
                                Cautam oare perfectiunea cu aceste masini?

                                Comment

                                Working...
                                X