MMARINARU: '07 Honda Accord 2.0 M/T ES, Silver Alabaster

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MMARINARU: '07 Honda Accord 2.0 M/T ES, Silver Alabaster

    Salutare tuturor,
    Sunt putin incoerent de bucurie ca astazi am facut plata pentru masina si este posibil sa o am vineri. multumesc celor de la la asko pentru concurs si mai ales pentru rabdare. of, , ar mai fi vreo doua zile pana ma voi sui la volan. o sa revin cu poze, impresii si detalii cat pot de curand. tinand cont ca m-am inscris din martie sper sa ma intelegeti de ce sunt atat de bucuros... :lol:
    mircea
    Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

  • #2
    1. Felicitari..
    2 Vrei sa spui a ai asteptat din Martie masina ??? Sau ai vrut tu ceva anume!!

    Credeam ca s-a schimbat ceva de cand HTRO a preluat fraiele.

    Comment


    • #3
      super, felicitari, asteptam vesti bune
      2007 ACCORD 2.0i-VTEC Comfort M/T, Negru

      Poze Accord: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sergiutruta/

      Poze excursie: http://picasaweb.google.com/sergiutruta/Europa2010

      Comment


      • #4
        Pwr, mmarinaru cred ca este marinar :wink: si a fost plecat patru luni din tara, de aceea o sa o ridice doar acum.
        LE Mmarinaru sa navighezi cu ea placut pe sosea :lol:

        Comment


        • #5
          Navigarea placuta pe asfalt, la cati mai multi km fara probleme!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #6
            @ PwR. Ati ti-a dat deja raspunsul exact inaintea mea. M-am inscris la masina in martie, inainte de a pleca in voiaj ca sa fiu sigur ca o am cand vin acasa. Dupa ce a venit (masina a sosit in tara inaintea mea) am rezervat-o platind aprox 10% din pret (evident prin altcineva). In ceea ce priveste livrarea vad ca s-au schimbat multe fata de ceea ce se intampla inainte. Cei de la asko se comporta profesionist.
            Stiu ca se poate sa fiu off-topic dar as vrea sa aflu cat este acum faimoasa taxa de prima inmatriculare?
            mircea
            Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

            Comment


            • #7
              1900 ron
              Am fost manechin la fabrica de prezervative!
              Rated R for nonstop crude and sexual humor, pervasive strong language, and drug content.

              Comment


              • #8
                1890 RON platit lunea asta.
                2007 ACCORD 2.0i-VTEC Comfort M/T, Negru

                Poze Accord: http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sergiutruta/

                Poze excursie: http://picasaweb.google.com/sergiutruta/Europa2010

                Comment


                • #9
                  felicitari domnu' Mariner !
                  sa o stapanesti sanatos !
                  ... sper sa-ti fie rasplatita asteptarea ! Sa ai parte numai de bucurii alaturi de noua "barcutza"
                  '18 BMW X1 18xd
                  '15 BMW i3 range extender
                  ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

                  Comment


                  • #10
                    Multumesc tuturor pentru urari. astazi mi-au iesit si numerele de la politie si urmeaza ca maine dupa-amiaza sa "o pun pe drum" :wink: . o sa revin cu poze dupa un scurt drum in week-end.
                    a propos, mai exista vreun marinel pe aici? Stiu ca Ati a vandut un CR-V unui coleg de-al meu din Barlad prin martie (asta dupa ce l-am convins eu :lol:, si venea de la ford mondeo )
                    as fi vrut sa citesc in noaptea asta cartea tehnica a masinii dar nu stiu de unde sa o iau (daca stie cineva un link raman dator). maine plec direct din calea giulesti cu ea la drum si inca nu stiu toate comenzile la bord dar sper sa ma descurc
                    mircea
                    Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

                    Comment


                    • #11
                      Bine ai venit. Manual de Accord gasesti aici
                      '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                      Comment


                      • #12
                        @dan, multumesc pentru cartea tehnica. nu cred ca o sa dorm prea mult in noaptea asta, asa ca o sa am timp sa "mananc" toate cele 569 de pagini (sau ce-i mai important). deja ma gandesc cum o sa fie maine (azi de fapt, sic!) la volanul unei masini de vis...
                        mircea
                        Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

                        Comment


                        • #13
                          La inceput va fi greu, foarte greu as zice datorita faptului ca trebuie sa te abtii de la condus sportiv Cel mai dificil a fost sa nu franez brusc / accelerez brutal, vei vedea ce tortura este :P

                          Felicitari pentru achizitie si sa te bucuri de ea cat mai multi Km !
                          Accord 2.0 LS

                          Comment


                          • #14
                            In sfarsit ma pot bucura si eu de ea . Deocamdata doar vreo trei sute de km, consum mediu 8.6 (incluzand cam o treime in bucuresti, benzina de 95 fde la MOL). Primele impresii : masina se comporta impecabil si doar presiunea in pneuri (2.4 bar) mult prea mare pentru astfel de drumuri a facut sa simt uneori gropile. am redus-o la 2.2/2.1. Plec sa dau o tura prin tara si voi reveni cu poze. Stie cineva daca este posibil sa setezi alarma sa "bip-aie" la armare/dezarmare? Lipsa spatiilor de depozitare sau a posibilitatilor de ancorare in portbagaj este putin deranjanta (mi se invalmasesc toate pe acolo in mers). Antena radioului este slaba. Se poate monta ceva gen amplificator de semnal?
                            mircea
                            Accord '07 2.0 ES, M/T, silver

                            Comment


                            • #15
                              Poti cumpara o plasa pentru a tine mai bine lucrurile din portbagaj (parca nu era asa scumpa).
                              Eu tot zic ca o sa imi cumpar, dar tot uit
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment

                              Working...
                              X