DANYEL: '07 Accord 2.0 M/T SSE, Black Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DANYEL: '07 Accord 2.0 M/T SSE, Black Pearl

    Un calduros salut tuturor!
    In cele din urma am timp sa-mi prezint masina pe care o detin deja de 3 ani de zile.
    Totul a inceput in iarna lui 2010 cand dupa ce imi vandusem Vectra C ( o masina super ok dealtfel) eram chitit pe Bmw 320d. Dupa indelungi cautari gasesc una pe plac, navigatie, piele, jante 17 etc. dau sa o cumpar dar un prieten caruia si acum ii multumesc ma trage deoparte elegant si-mi spune ca masina are cu siguranta vreo 200.000 km si nu ar trebui sa ma grabesc. discut cu vanzatorul, imi explica, ca are carte service ( cam noua carticica cei drept) Nu ma convinge. Plec resemnat. Incep sa caut din nou, de data asta numai masini cu istoric in Romania. Imi atrage atentia Honda, mai precis Honda Accord 2.0. doua zile stau pe forum si aflu lucruri chiar faine despre masinuta. Gasesc una la Braila si plec sa o vad.
    Ajuns, o vad, imi place, hai sa o testam. Mergem din lipsa de Service dedicat la o reprezentanta Ford, aici se strang aia in jurul ei mai mai sa o sufoce, ma bag intre ei nu care cumva sa o faca vreunul sa sufere.
    Ce mi-a placut ca unul dintre cei de acolo spune " Domne asta are bucsaraia beton, daca era un Mondeo era bulit pana acum" Asta m-a uns pe suflet.
    Platit si plecat catre casa. Pe drum sotia conducea iar eu admiram din cealalta masina. Ajuns acasa in garaj descopar multe zgarieturi foarte fine la care sotia spune: " le-am vazut dar nu ti-am spus pt ca imi era frica, ca nu o vei mai lua", zambesc si ma pun pe treaba, polish, ceara, stergatoare noi, presuri noi, masina arata deja mai bine.
    Vine zapada, fiind cu finantele cam subtiri cumpar 2 cauciucuri de iarna aproape noi, le pun pe fata. Concluzia: ne-am transformat in dansatori din dorsal, iarna urmatoare mai cumpar 2 cauciucuri noi de asta data dar Nankang daca nu ma insel ( Aviz: nu cumparati asa ceva) Cocluzia: Se merge un pic mai bine dar tot praf, iarna urmatoare, suparat si pus pe fapte mari cumpar 4 Mihelin noi noute. Concluzia: Alta viata! Merg cu 100 si fratii innoata prin zapada pe banda 1. ( Zgarcitul mai mult pagubeste).
    Ce sa zic masina imi place extrem de mult din toate punctele de vedere, consumul nu este exagerat, am avut si un Megane pe benzina si pe langa ca era lesinat mai si papa binisor, ca un maxim istoric am avut 17.7 pe portiunea Drajna-Bucuresti, nu a prea stat sub 200 si tot atunci a prins 230. imi place cum arata, imi place cum se misca, imi place cum se simte, imi place ca nu o vezi pe toate drumurile ce sa zic sunt incantat si abia astept sa o scot la plimbare de cate ori am ocazia. Ca minusuri vopseaua si bateria arhicunoscute de toata lumea in acest sens luna viitoare va primi o noua hainuta stralucitoare prin buna vointa celor de la Uniqa si prin stradania celor de la Asko.
    In rest am schimbat discurile si placutele, bateria bineinteles si cam atat. Ca planuri de viitor o sa o mai tin mult si bine poate doar sotiei o sa-i iau un CR-V daca va fi nevoie. Spor si sa auzim numai de bine!
    Attached Files
    Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

  • #2
    sa ai noroc de ea in continuare!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      Multi km inainte fara evenimente !
      I don't care about other cars , i just love my Honda

      Comment


      • #4
        Frumoasa prezentare, de masina nu mai spun, la multi km inainte si multi ani impreuna !
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • #5
          La mai mare!
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • #6
            Salutare tuturor si multumesc pt urarile frumoase.
            Hai sa va descretesc fruntile. Dupa amiaza merg sa iau dale gurii si parchez cei drept cam aproape de o trecere de pietoni. Bag avariile si fug, ma intorc repede si din departare un nenea militian venind catre mine: " Hei domnu cu Hyundai, da domne masina mai incolo!!". Zambesc si-mi zic " Ce sa-i ceri" Da da imediat plecam. Plec in tromba zambind. Cred ca vi s-au intamplat multora astfel de situatii.
            Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

            Comment


            • #7
              Si acum o poza cu o masina muncita . (Safari cu africani!!)
              Attached Files
              Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

              Comment


              • #8
                S-o stapanesti sanatos!
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #9
                  Salut.
                  Frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos.
                  Am avut si eu un Renault Laguna 2.1 cu motorasul de 1.6 si iarna in Bucuresti imi lua lejer 16 %, am scapat de ea cam tarziu pe la 360k km, cat despre faza cu Hyndai am trecut si eu prin asta, niste colegi de la departamentul financiar cica uite ce Hyundai Accent frumos ai )) sau unii de la vulcanizare, da ce masina e asta ... Hyundai ???
                  Acum realizez cu adevarat ca in Romania lumea nu prea stie de Honda.
                  Honda Accord 2.0i 2004 M/T Gallery

                  Ofer diverse servicii IT

                  Comment


                  • #10
                    Hyundai, Honda...potato, patata....tot pe-acolo pentru unii
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari, viata lunga si frumoasa impreuna!
                      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                      2000 Honda S2000 Berlina Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                      Comment


                      • #12
                        Multumim! Multumim!
                        Da,da frumos BlackMagic!
                        Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme.
                          Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                          Comment


                          • #14
                            Ma gandeam asa admirand Bestia, sa-i trag o hainuta alba hondutei mele acu ca si asa s programat saptamana viitoare. Cred ca nu s-ar supara ba chiar i-ar placea.
                            Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                            Comment


                            • #15
                              O idee interesanta, cel putin...
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment

                              Working...
                              X