PAUL83: '99 Honda Accord 2.0 i LS, Silver

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sunt doar la jumatate cu realizarea "operei de arta".Dupa ce am schimbat becul scrumierei am ramas cu 3 becuri(confectia comandata continea 4 becuri) becurile din bord fiind sunt tot T5.Astazi mi-am făcut curaj si am demontat bordul.Am schimbat doar becurile păstrānd soclul, suportul original.Pentru mine e acceptabil rezultatul.Lumina portocalie,rosiatica imi oboseste ochii.Pot modifica si intensitatea luminii,ma asteptam sa pierd functia asta.Acum urmează sa dau comanda si sa le schimb pe toate.Click image for larger version

Name:	IMG_20180301_183023.jpg
Views:	1
Size:	22.5 KB
ID:	726132

Comment

Asa arata bordul meu intro zi cu soare.
      Attached Files
      Last edited by gigi; 04-03-18, 15:12.

Comment

Arata bine,dar nu-s prea puternice pe timp de noapte?

Comment

Asta e lumina reglata din potentiometru pe maxim, seara daca doresc reduc intensitatea .

pe mine nu ma deranjeaza

Comment

Atunci e bine ca le poti regla.Ale mele nu-s la fel de luminoase dar pentru mine e bine asa

Comment

A dat lenea peste mine si nu am mai postat modificarile finale facute bordului.Am schimbat si cateva becuri arse de la comenzile climei,o zona greu accesibila,mai ales ca nu am stiut cum sa scot unitatea afara ca sa pot lucra usor si nu m-am hazardat ca altfel as fi facut mai mult daune.A iesit multicolor panoul dar pana nu resuesc sa dau unitatea climei jos asa vor ramane,in partea stanga pur si simplu nu pot ajunge cu mana.Destul de usor am schimbat becul ceasului si al scrumierei.Nu m-am lasat si am pus becuri cu led si numarului de inmatriculare.In mare sunt multumit de rezultat,oricum mult mai bine decat inainte!Intre timp am schimbat filtrele si uleiul,cam la 11 mii km,mai putin filtrul de polen care avea undeva la 3 mii km.De aceasta data asta am mers pe un filtru cu carbon.
              Click image for larger version

Name:	1.jpg
Size:	20.4 KB
ID:	726438Click image for larger version

Name:	2.jpg
Size:	22.5 KB
ID:	726439Click image for larger version

Name:	3.jpg
Size:	14.4 KB