Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vad ca doritori s-au strans, poate ne ajuta bekxy (vad ca s-a oferit mai sus) sau cineva care a mai facut asta sa inceapa lista .
    Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
    Accord 2.4MT 2009

Comment

• Vă pot ajuta eu, doar că probabil vom reuşi să lansăm comanda abia la începutul sătămânii viitoare şi vin sărbătorile şi nu ştiu dacă va ajunge coletul până la Crăciun. Şi ce puneţi sub brad? : )
      Cum vreţi să distribuim shipping-ul?
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Personal nu ma grabesc, revizia vreau sa o fac prin ianuarie, februarie, sa treaca iarna sa pot sa-i curat bine placutele de frana, iarna se aduna mazga la ele si se pot bloca. Dar vreau sa fiu pregatit ca sigur dureaza transportul, etc. Cu impartitul transportului e ok oricum, proportional cu suma pare echitabil. Data trecuta am comandat singur si a fost ok ca era o suma mai mare (discuri, placute, revizie), dar de data asta am zis sa fiu mai eficient ca se poate .
        Accord 2.4MT 2009

Comment

• Ok, atunci postaţi aici intenţia de a participa şi transmiteţi-mi, vă rog, prin mesageria privată, următoarele:
          - seria de şasiu a maşinii;
          - link-uri cu produsele şi numărul de buc. din fiecare;
          - preferinţele pentru livrare în cazul în care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
          - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor.

Cota de shipping o voi calcula proporţional cu valoarea produselor, va primi fiecare excel-ul cu calculele.
          Reţineţi că tranzacţia se face în GBP, la un curs mai mare decât cursul BNR (cam cu 0,1-0,15 lei peste cursul BNR din ziua efectivă în care e procesată plata – de regulă 2-3 zile după ziua plăţii). Voi estima un curs un pic mai mare cu care voi face calculele iniţiale, după 2-3 zile de la plată voi afla cursul la care s-a făcut schimbul şi mărunţii care vor ieşi diferenţă vi-i voi restitui la livrare.

Eu am cont în BRD, o să vă comunic IBAN-ul. Dacă nu depuneţi suma la o casierie BRD sau nu faceţi transfer on-line tot din BRD (adică dacă faceţi transfer on-line din altă bancă), adăugaţi 4 lei la suma finală, comision perceput mie de BRD la încasare OP. Dacă e cazul de livrare prin poştă vorbim şi adăugaţi şi suma pentru poştă. Dacă vreţi curier e simplu, îl plătiţi la destinaţie.

Pentru ştergătoare nu vă faceţi griji, ştiu cei de la Cox că suntem "pe invers" : ))

Comment

• Ma bag si eu. Ai pm.

Comment

• Am trimis ce as dori in PM. Mersi.
              Accord 2.4MT 2009

Comment

• Salut,

Vreau sa fac o comanda la coxmotorparts.co.uk. Din ce am citit pe forum livreaza in 5 zile lucratoare cu Fedex.

Am vazut ca shipping-ul costa 16.5 lire. E destul, dar avand in vedere greutatea pachetului, cred ca e acceptabil.

Imi puteti confirma termenul de livrare?
                '11 Honda Civic 1.8 GT M/T i-VTEC Milano Red

Comment

• Salut. Vrei să faci singur o comandă sau să ni te alături în group-buy?
                  N-or să fie chiar 5 zile. Din ziua comenzii durează 2-3 zile pentru procesare. Livrarea parcă se face cu DPD şi poate ajunge şi în 5 zile lucrătoare. Depinde când ajunge în Ungaria (acolo dacă ajunge week-end sau vreo zi de sărbătoare... nu se mai mişcă nimic). Un 2 săptămâni de la data comenzii e un termen rezonabil. Dar cum vin şi sărbătorile...

Comment

• Pai ma gandeam sa comand singur din doua motive:

1) sa comand chiar acum, adica sa nu mai astept pana sapt viitoare, fiindca am vazut ca la un produs 4 L ulei e sold-out si au reducere aproape 50%.
                    2) sa platesc cu PayPal

Asa ca sper sa livreze saptamana viitoare.

Inca o intrebare off-topic - mi-am luat 2 litri de ulei MTF3 pentru cutia de viteze. care e necesarul? am citit undeva ca mi-ar trebui 1.6 L pentru operatiunea asta.

Incerc sa reduc costurile reviziei fiindca am avut niste experiente proaste cu ASKO... Mai exact au incercat sa imi vanda ceva la pret dublu. Anyway, asta e alta discutie... Merci

Comment

• MTF 1,4 litri
                      Asko...

Comment

• Merci. Gata bag comanda sa nu expire cosul sau sa nu bage vreun sold-out pe produsele din cart.

Comment

• 1,6 litri iti ajung la un Civic 5D (2006-2011).
                          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• Multam Wagner. Am dat comanda cu 2L.

Comment

• Originally posted by Wagner View Post
                              1,6 litri iti ajung la un Civic 5D (2006-2011).
                              1,4 litri.
                              Deci 2 cutii de viteză la 3 litri

Click image for larger version

Name:	oils.jpg
Views:	1
Size:	76.9 KB
ID:	721956

Revenind la group-buy, până acum sunt 2 amatori:
                              - cristi_xat;
                              - dorindark

Anyone else?

Comment

• Daca nu va grabiti tare, e posibil ca pe martea viitoare sa ma infiintez si eu cu mai multe repere, in functie de ce se descopera revizie/pregatirea de iarna.
                                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

Working...
                                X