yobit net
Coxmotorparts.co.uk - Hondafan

Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Tine cam pana la a 2-a spalare a masinii. Nu zic, e util tratamentul, doar ca in timp se cam prelinge ceara aia pe montantul A si plafon, si, cel putin pe negru, arata in soare precum benzina pe asfalt. Cel putin asta este experienta mea.

Comment

• Aha, inteles. Oricum o sa am grija la spalatorie sa-i anunt sa nu dea cu spuma pe geamuri ca sa-l conserv pe cat posibil. Cam frectie la picior de lemn daca dureaza atat de putin. Chiar sunt curios.
      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• Eu am facut in primavara u tratament si inca mai are un pic de efect.
        Oricum nu sunt un spalator fervent al masinii, poate conteaza si asta.
        2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

Comment

• Deci ţine două spălări sau două ploi?
          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Tine si 10 zic eu.
            2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

Comment

• Tine domnilor. Spăl masina singur o data la doua, trei saptamâni si la final aplic osmoza. Nu am ce sa reproșez. Poate ai avut ghinion cu ștergătoarele la fel cum am avut eu ce cel de pe partea pasagerului cumpărat OE de la Toyota.

Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

Comment

• Nu as vrea sa insist off-topic insa o ultima precizare.
                Cand spălam masina la spălătorie, băieții ma întrebau, de ce nu sta spuma pe parbriz. Înainte de aplicare am samponat/degresat bine parbrizul cu o soluție Sonax apoi alcool izopropilic. In prealabil am izolat chederul de parbriz apoi aplicat cu încredere. Nu stiu daca a ținut 6 luni, cert e ca senzația hidrofobă a persistat vreme îndelungata. Datorită faptului ca am devenit lemes si imi spăl masina singur, nu ma mai încurc cu Aquapel. Pe deasupra am gasit acest lichid de parbriz pe care am de gând sa-l folosesc iarna asta. Deci nu l-am testat si doar mi-a fost recomandat: https://m.facebook.com/Detergenti.Auto.ProX?fref=ts

Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

Comment

• Cand se mai organizeaza un group buy? As vrea sa ma bag si eu.

Comment

• Originally posted by lorin86accord View Post
                    Cand se mai organizeaza un group buy? As vrea sa ma bag si eu.
                    Buna seara! Si pe mine ma intereseaza. Multumesc

Trimis de pe al meu HTC One_M8 folosind Tapatalk

Comment

• Pot să îl organizez eu, dacă se mai strâng amatori. Doar să reţineţi că la precedentele pe care le-am organizat am împărţit cheltuielile de transport proporţional cu ponderea valorică a produselor fiecăruia în totalul comenzii (cine ia de mai mulţi bani, plăteşte o parte mai mare de shipping). Sau, dacă vă puneţi toţi de acord să le împărţiţi egal, la numărul de participanţi, nu am nimic împotrivă.
                      La preţul cu TVA al fiecărui produs sa adaugă o bucată de shipping + TVA (după una din formulele de mai sus) şi se înmulţeşte cu cursul de schimb la care se face tranzacţia (la 6.35, cât e lira acum la BNR, tranzacţia s-ar face în zona 6.4-6.45).
                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Si eu m-as baga pe un set de stergatoare.

Comment

• Ma bag si eu pentru materialele de o revizie, stergatoare, lichid transmisie, etc. Urmaresc topicul sa vad cine organizeaza un group buy.
                          Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
                          Accord 2.4MT 2009

Comment

• +1 pentru niste filtre
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

Comment

• M-as baga si eu cu o pereche de stergatoare fata pentru Civic 2012.

Comment

• si eu pentru:
                                Genuine Honda Accord 2.0 / 2.4 Ltr Petrol Battery-2009-2015
                                Genuine Honda Accord Front Brake Pads-2009-2015
                                Genuine Honda Accord Rear Brake Pads-2009-2015
                                Genuine Honda Accord Pollen Filter 2009-2015

Comment

Working...
                                X