Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Pai din cate văd... la tranzacții internaționale ING-ul e de evitat.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Originally posted by bekxy View Post
      Oau! Dar cum scoate ING-ul cursul ăsta?
      Eu la BRD plătesc de regulă 0,05-0,10 peste cursul BNR. Și BRD-ul nu e deloc ieftin...
      Dar mai fac o chestie. Īnainte de fiecare tranzacției schimb īn PayPal primary currency īn ce urmează la plată : EUR, GBP, JPY, USD. Īn felul ăsta se face schimbul direct, fără trecerea prin altă monedă.
      Mecanismul conversiei aplicat de ING, explicat de mine mai demult, prin 2012, la un alt GB.

Originally posted by BlackMagic View Post
      ...Din ce-am dedus eu, calculul se face astfel:

Suma in lire se transforma in EUR la paritatea probabil din data tranzactiei paypal, iar apoi suma in EUR se inmulteste cu cursul BNR al EUR din data tranzactiei. Aceea este suma debitata initial din cont, iar la final se debiteaza suma la cursul intern al bancii (ING, Alpha, etc.)
      Deci pierdem atat la conversie GBP - EUR, apoi mai pierdem o data la cursul intern al bancii pentru EUR..
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

Comment

• Coletele sunt pe drum, probabil pe la inceputul saptamanii viitoare voi intra in posesia lor.
        -------------------

Comment

• Coletele ajung astazi la mine, va voi contacta sa discutam cum procedam pentru livrare.
          -------------------

Comment

• In Timisoara fiecare am primit comanda. Toate bune din cāte stiu.
            Eu maine merg la schimbul de plăcute spate. Mulțumesc BlackMagic.

PS noile stergatoare OE fac toți banii, in locul celor Aftermarket. Mulțumesc pentru sfat bekxy, data viitoare ma pun pe lista ta pentru inserturi.

Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

Comment

• Cu plăcere
              Īn materie de ștergătoare chiar recomand OE.
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Eu tocmai am pus stergatoarele OEM luate de pe cox acum vreun an. Sterg aproape la fel de prost ca Bosch-urile Aerotwin vechi de 2 ani...

Si nu e prima experianta nasoala cu stergatoarele de pe cox, si la civic am patit aceeasi poveste. Doar ca acolo aveam si stergatoarele cu care am venit masina, carora le-am schimbat inserturile de cauciuc de vreo 2 ori si le-am folosit pana am vandut-o.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• Asa va fi.

Inca nu am avut timp sa ma interesez sau sa caut codul ștergătoarelor de la Yaris dar tre' sa ma uit prin poze ca sigur am pozat codurile de pe cutie.

O sa-ti trimit pe E-Mail pozele ștergătoarelor pe care le-am comandat sa vezi daca asta e tot sau mai lipsește vreun capac?

Cel putin pe masina arată si merg atat bine... [emoji6]

Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

Comment

• dragostan, ai răspuns īnainte sa-i răspund lui bekxy da' nu-i nimic... [emoji6]

Daca ai OE-uri luate noi de pe Cox īncearcă un tratament de parbriz care sa includă degresare si neaparat un tratament hidrofob. De ex Liqui Moly Fix Klar sau mai bun, un tratament pt parbrize - Aquapel https://www.youtube.com/watch?v=ZyZZbr2KyPk
                    Daca nu te-am convins, cel mai simplu, īncearcă o spălătorie selfwash LukOil si dupa ce dai bine cu peria plină de spuma pe parbriz sa finalizezi totul cu apa osmotica. Sa vezi atunci senzații [emoji6]

Comment

• Ieri am facut tratamentul cu Aquapel Ocazie cu care am schimbat si stergatoarele...

Comment

• Coxmotorparts.co.uk

Siiiiii?
                        La fel am procedat si eu (doar apa osmotica) si aluneca bine.

Comment

• Dragoș, pune lamelele noi pe brațele vechi, vezi ce rezultă.
                          -------------------

Comment

• Am o zona fix in fata ochilor unde imi lasa o dara, chiar si dupa tratamentul cu Aquapel. (am pus stergatoarele cu 2 zile inainte de tratament defapt ) O sa astept prima ploaie mai zdravana sa vedem cum se comporta. In orice caz prima impresie este ca nici nu se compara cu Bosch-urile Aerotwin cand erau noi...

Pai nu am pe ce brate vechi sa pun, ca eu am luat masina cu stergatoare AM, nu mai am stergatoarele originale

Comment

• Eu pe cel din stānga l-am luat de la asko și pe cel de pe dreapta am luat doar insert de la bekxy și n-am făcut nici un tratament.
                              Mi se pare aiurea sa faci tratament sa fie ok ștergătoarele.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

Comment

• Clar e aiurea. Eu nu l-am facut pentru stergatoare, ci ca sa curga apa mai usor de pe parbriz, sa nu mai am nevoie atat de mare de stergatoare. Dealtfel am aplicat aquapel pe toate geamurile.

Comment

Working...
                                X