Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• In principiu as fii si eu interesat, dar am cateva intrebari, beneficiem de vreun discount din partea baietilor de la cox ? produsele le luam fara VAT nu ? pt ca se trimit in UE... ca la preturile de pe site, cu - + 5 lei, filtre etc..pot lua de la un coleg de pe forum!
    Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
    '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• In comanda in care am mai fost s-a platit tva.discount parca a fost..dar destul de mic...
      Faza e ca de vreun an mie contabila nu-mi mai deduce tva-ul la piese iar la benzina doar pt 50% din bonuri..deci sunt impacat cu ideea.
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

Comment

• Idee e ca eu mi-am comandat uleiul din UK, am deschis un thread pt un eventual group buy la opieoils, si baietii de acolo au spus ca VAT-ul se calculeaza doar daca il livreaza in UK daca NU, gen cum a fost in cazul meu , sa-l livreze in RO, nu mi-au calculat VAT-ul la checkout
        Anyone can go fast in a straight line. It takes skill to go fast around corners.
        '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• Daca nu platesti tva-ul la ei..trebuie sa il platesti la noi....teoretic....daca vreti sa luam pe persoana juridica si sa nu platim tva-ul acolo iar cand ajunge in tara sa se uite de factura...nu am nimic impotriva.

@R3dman eu tot kit-ul de service(fara ulei) il iau la jumatate de pret fata de reprezentanta.

Comment

• '' Hi Dan
            If the order is being sent to a UK address, VAT must be paid.
            You will need to have the order sent to Romania to stop the VAT from being charged.
            Regards

Tim

OPIE OILS'' Asta mi-au zis baietii cand am dat comanda de ulei! Si la noi unde sa platesc TVA-ul? doar cand ajunge coletul semnezi si ''pa''
            Este colegul Bogdan_IS care aduce filtre etc la preturi bune pe OE sau producator! eu tot cam pe acolo ies cu + - 5lei fata de cox
            '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• Putem intreba si la cox cum scapam de vat...dar stiu ca sunt unele firme care cer C.U.I...pentru a scadea tva-ul

Comment

• Trebuie sa ai firma inscrisa in registrul operatorilor intracomunitari, s-a mai discutat mai in spate.
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Nu stiu cum lucreaza baietii de la cox, azi am primit comanda de la opie, am pus pe topic poze + facturica, VAT = 0!Au uleiuri de tot felul, poate mai este cineva interesat pe viitor!
                  '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• Si eu stiam ca se poate comanda fara TVA daca facem group buy pe o firma.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• Eu am facut comanda pe pers fizica
                      '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• Ma intereseaza si pe mine un kit de ambreiaj si lamele pentru stergatoare... asa ca ma bag si eu,cat mai repede posibil !
                        <<-Chasing that impossible dream- Honda Civic 5d executive '07>>

Comment

• am vorbit azi cu contabila si cica daca si el si noi suntem inregistrati in registrul operatorilor intracomunitari, el ar trebui sa ne emita factura fara tva.
                          intrebarea e cine isi poate baga pe firma atatea produse? eu nu ma risc la un control sa ma intrebe ce fac cu nu stiu cate kituri de ambreiaj
                          deci merg pe comanda chiar si cu tva
                          '16 BMW 520xd
                          '15 FK2
                          ex '10 CU1
                          ex '07 CL7

Comment

• Cred ca am si eu nevoie de un set stergatoare.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• cu ce bani putem lua stergatoarele de pe cox ? Bogdan_IS aduce piese oem la pret bun, eu am luat de la el cu 140 de lei ambele stergatoare OEM!Accord cl9.
                              '04 Accord 2.4 A/T CL9

Comment

• Eu am luat stergatoare de pe cox, desi ambalaj oem, au fost foarte proaste. Chiar mai proaste decat cele din peco de 20 de lei bucata. Din ce am inteles si alti colegi se plang de calitatea stergatoarelor.
                                Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                                sigpic
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

Comment

Working...
                                X