Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Multumesc. O sa-l comand pe cel pt. senzori. Mai exista amatori pt. comanda de group ?
    '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

Comment

• @carstos Pai grupul tocmai ce a fost finalizat.

Apropo mi-am montat noile stergatoarele de la cox. Sterg bine, nici o dara nu lasa. Antigelul poate sa mai astepte cu schimabatul.

@BlackMagic multumim inca o data pentru organizare .
      Honda Accord - 2006 2.0 Executive

Comment

• Stiu ca tocmai s-a finalizat grupul, dar ma gandeam ca amatori de consumabile sunt tot timpul. Cam cat dureaza pana se materializeaza o actiune de grup ?
        '09 Honda Civic 5D Sport 1.8 MT - Crystal Black Pearl

Comment

• Cred ca e mai important sa organizeze cineva. Amatori se vor gasi cu siguranta (sunt si eu printre ei de data asta) dar daca nu e nimeni care sa organizeze... mai avem de asteptat.
          '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Urban Titanium Metallic

Comment

• Puteti sa cereti informatiile de la BlackMagic si organizeaza altcineva.

Comment

• Originally posted by carstos View Post
              Cam cat dureaza pana se materializeaza o actiune de grup ?
              Minim 1 luna
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

Comment

• ma bag si eu la tura urmatoare

Comment

• Originally posted by BlackMagic View Post
                  Buuuun, avem vesti bune, si vesti proaste.

Cea buna e ca am plasat comanda, cu numarul 2806 (pentru sintax).

Vestile proaste sunt ca:

- transportul se duce la 80 LIRE pentru toata comanda (am sa intreb de ce) si nu 65 cat era afisat. Transportul, la fel ca si piesele, este fara TVA, btw.
                  - cursul de conversie RON - Lira la PayPal este foarte mare, l-am calculat la 5.5734. Suma in lire a fost de 874.11, contravaloarea in lei fiind de 4871.76 ron.
                  - @sintax - man, am uitat sa trec 2 sanitizere pentru tine, am trecut doar unul, am vazut diferenta abia la final, dupa ce am facut plata. Mii de scuze, my bad Poate le comanzi tu odata cu celelalte piese aditionale comandate de tine si sa-ti vina in acelasi transport.

Am refacut calculele pe situatia centralizata, va atasez fisierele cu comanda si calculele finale, respectiv extrasul de banca privind plata comenzii.

Daca aveti nelamuriri, intrebari, va stau la dispozitie.
                  O zi buna sa aveti !

[ATTACH=CONFIG]31080[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]31081[/ATTACH]
                  BlackMagic, am aflat ca poti sa platesti direct in moneda vanzatorului, si astfel conversia se face la banca unde ai cardul.
                  In timpul checkout-ului o sa ai un “Other Conversion Options”, dai click pe link-ul asta si selectezi “Bill me in the currency listed on the seller’s invoice” .
                  Astfel castigi, defapt nu pierzi, 2.5%, care se pare ca este "marja" paypal-ului.
                  '08 Civic 5d Sport 1.8 i-SHIFT

Comment

• Interesant si bine de stiut, din pacate nu am stiut si la momentul respectiv. Dar nu intele gtotusi, daca eu am lei si eur (conturi), cum se castiga cei 2.5%? Caci tot se face conversia in lire.

Mereu plata am facut-o in lire, insa conversia din lei in lire s-a facut prin cursul de euro al ING.
                    Am sa mai studiez cu prima ocazie, oricum.
                    -------------------

Comment

• Salut,

Cand faci o plata prin paypal in alta moneda decat cea in care ai cardul/contul atasat, default paypal-ul iti converteste in moneda contului( la ce curs vrea el ) si iti retrage din cont suma rezultata( in moneda contului ).
                      Daca faci cum ziceam eu, paypal-ul o sa retraga direct direct suma in moneda de plata, iar in momentul retragerii banca, la care ai contul, iti debiteaza contul folosind cursul intern al bancii.
                      Cursul intern al bancii este mult mai bun decat cel ai paypal-ul, paypal-ul este cam cu 2.5% mai sus, zice lumea.
                      Incearca la urmatoare plata, eu am platit mai mult cu 50RON la o plata de ~300USD pe ebay.

Silviu
                      '08 Civic 5d Sport 1.8 i-SHIFT

Comment

• E clar acum, mersi de lamuriri, Silviu
                        -------------------

Comment

• Eu as vrea sa fac un group-buy prin martie dar intr-o varianta mai restransa...3-4 cumparatori...sa fie mai usor de facut calculele si de impartit banii.Nu ma deranjeaza sa platesc 100 ron transportul...si poate e cineva care vrea anumite piese la care nu il deranjeaza 50-60 lei in plus la transport.
                          Daca sunt amatori sa ma anuntati.

Comment

• Eu ma bag la o comanda cu deadline ferm chiar si cu 4 cumparatori, fara sa ne intindem nu stiu cat pana strangem banii.
                            '16 BMW 520xd
                            '15 FK2
                            ex '10 CU1
                            ex '07 CL7

Comment

• Salutare,

Ma bag si eu pentru ulei transmisie si niste filtre. Imi fac lista si cand se stabilieste comanda finala imi spuneti cum urmeaza sa procedam, sunt la prima comanda de group buy...
                              '10 Honda Accord Tourer 2.0 M/T CW1 Elegance
                              ex '08 Honda Accord 2.4 A/T CU2 EXEC

Comment

• Salut. M-ar interesa si pe mine niste filtre si niste ulei cred (depinde care e diferenta de pret fata de reprezentanta).
                                '11 Honda Civic GT 1.8 M/T, Crystal Black Pearl

Comment

Working...
                                X