yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
Coxmotorparts.co.uk - Hondafan

Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Bun, cum si tacerea e un raspuns, am sa trag linie si-am sa postez sumele pentru fiecare in parte. Veti primi pe PM contul unde trebuie virati banii.
    Legat de recuperarea TVA-ului, teoretic se poate, dar doar jumatate din el, legea romaneasca obliga la colectarea a 50% din TVA in cazul achizitiilor de piese si consumabile pentru masini, acestea nefiind 100% deductibile. Nu stiu insa daca are rost sa ne batem capul, astept si parerile voastre.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

Comment

• black,

cat vine transportul si comisioane daca ma bag si eu la GB? as mai avea nevoie de niste sanitizere de aer conditionat

thx
      www.soundlightvideo.ro
      www.slvservices.ro
      EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
      '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

Comment

• La un cost de transport estimat la 100 lire (sunt multe articole si grele in comanda), ar trebui sa iasa pe la 60 de lei de persoana, pentru 11 persoane prezente acum in GB.
        -------------------

Comment

• am inteles. nu se merita la ce am eu de cumparat.

bafta baieti
          www.soundlightvideo.ro
          www.slvservices.ro
          EX: '07 Honda Accord 2,0 Executive M/T Carbon Bronze Pearl
          '16 Honda Civic Tourer 1.6 Executive M/T White Orhid Pearl

Comment

• BM. costul de 60 ron este pe persoana, indiferent de valoarea produselor comandate?
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

Comment

• Da, dar este estimat, posibil sa fie mai mic sau mai mare.
              -------------------

Comment

• Mă bag şi eu ca musca-n lapte... dar nu ar fi mai corect să se mpartă n mod egal doar valoarea aia minimă a cheltuielilor de transport, iar ceea ce depăşeşte datorită greutăţii să se mpartă proporţional cu procentul din valoarea totală a facturii pe care l reprezintă produsele fiecăruia?

Sigur... ideal ar fi să se calculeze n funcţie de ct cntăresc produsele fiecăruia n raport cu masa ntregului colet, dar e cam imposibil...
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Din pacate, nu mai pot intra in acest grup. Am prea multe cheltuieli luna asta si achizitiile pentru masina va trebui sa mai astepte.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• Originally posted by bekxy View Post
                    Mă bag şi eu ca musca-n lapte... dar nu ar fi mai corect să se mpartă n mod egal doar valoarea aia minimă a cheltuielilor de transport, iar ceea ce depăşeşte datorită greutăţii să se mpartă proporţional cu procentul din valoarea totală a facturii pe care l reprezintă produsele fiecăruia?

Sigur... ideal ar fi să se calculeze n funcţie de ct cntăresc produsele fiecăruia n raport cu masa ntregului colet, dar e cam imposibil...
                    Asa ar fi cel mai corect, nimic de zis. Nu s-a facut pana acum desi s-a mai propus...
                    As putea incerca sa distribui astfel cheluielile de transport, sa vedem ce iese...
                    -------------------

Comment

• Originally posted by BlackMagic View Post
                      Asa ar fi cel mai corect, nimic de zis. Nu s-a facut pana acum desi s-a mai propus...
                      As putea incerca sa distribui astfel cheluielile de transport, sa vedem ce iese...
                      normal da.
                      dar pt sanatatea Gb-ului este ca transportul sa pe imparte la x oameni care se comit la piese
                      astazi cumpar ulei, maine kit de distributie, uneori savingul este mai mare ( mereu vs ce cumpar din tara ), uneori mai mic...
                      eu sunt oki cu distributia in mod egal, daca nu ma deranjeaza mici proportional, numai costul overall sa fie mai mic vs ce gasesc in tara sau as cumpara solo.

Comment

• Bun, iata repartitia costurilor per om, pentru GB-ul actual. Repartitia transportului e facuta in mod egal pentru toti, daca doriti sa procedam altfel, imi spuneti.
                        Asadar, avem o valoarea estimata de transport de 100 lire, iar conversia din lire in ron e facuta la ultimul curs BNR. Din experienta GB-ului trecut, a existat o diferenta de plata in plus de vreo 300 de lei din diferentele de conversie a cursului ron - eur si eur - lire, pe care am adaugat-o si repartizat-o deja.

Valorile de plata sunt cele din coloana "De transferat", penultima.

Valoarea "Platit" in lei, care este mai mare decat valoarea "Total estimat", include cei 300 de lei in plus de care spuneam.

LE
                        Am trimit PM cu datele pentru transferul banilor, cine nu l-a primit, spuneti-mi.
                        Last edited by BlackMagic; 22-09-12, 14:17.
                        -------------------

Comment

• ignora pm-ul

Originally posted by BlackMagic View Post
                          Bun, iata repartitia costurilor per om, pentru GB-ul actual. Repartitia transportului e facuta in mod egal pentru toti, daca doriti sa procedam altfel, imi spuneti.
                          Asadar, avem o valoarea estimata de transport de 100 lire, iar conversia din lire in ron e facuta la ultimul curs BNR. Din experienta GB-ului trecut, a existat o diferenta de plata in plus de vreo 300 de lei din diferentele de conversie a cursului ron - eur si eur - lire, pe care am adaugat-o si repartizat-o deja.

[ATTACH=CONFIG]35129[/ATTACH]

Valoarea "Platit" in lei, care este mai mare decat valoarea "Total estimat", include cei 300 de lei in plus de care spuneam.

LE
                          Am trimit PM cu datele pentru transferul banilor, cine nu l-a primit, spuneti-mi.

Comment

• Facut o mica corectie, sumele initiale nu sunt afectate.
                            -------------------

Comment

• Am corectat o eroare de calcul din detalii, multumesc ady pentru atentionare.
                              Mai jos tabelul corectat.

-------------------

Comment

• Salut, se mai poate intra in hora ?

As vrea si eu http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...12-p-1255.html

Vrei si VIN ? Il pot trimite pe privat.
                                '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Urban Titanium Metallic

Comment

Working...
                                X