Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• salut. ti-am trimis PM, sa-mi spui te rog cum facem

Comment

• Dacă este cineva interesat: am schimbat kitul de ambreiaj la Carpați Motors (Gara de Nord) cu 750 lei

Comment

• Mai organizeaza cineva un GB?

Comment

• Mă bag și eu la GB.

Comment

• Probabil ca voi participa si eu.

Comment

• Si eu ma inscriu pentru urmatorul daca se organizeaza in urmatoarele 2 saptamani.
              '98 Prelude BB9 "Soul Red Crystal" 2.0i M/T;
              '00 Civic EJ9 Comfort 1.4i M/T;
              '08 Accord SSE 2.0 i-VTEC M/T;
              '11 CR-V Executive 2.0 i-VTEC A/T;

Comment

• Si eu as lua cate ceva.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

• Un ștergator și niște preșuri dedicate ar merge I'm in
                  '09 Honda Accord CU2 Type S A/T
                  ex. '10 Honda Civic Type S 1.8 i-VTEC M/T
                  ex. '09 Honda Accord CU1 Exec A/T

Comment

• Eu mi-am comandat deja, nu puteam sa mai astept.

Comment

• Hai că mă ocup eu, dacă tot v-ați strâns câțiva. Vă propun să ținem lista deschisă până duminică seara și luni să trimit calculele, iar marți-miercurea viitoare să dau efectiv comanda.
                      O să revin pe seară cu "manualul", pentru cine nu are răbdare sa meargă mai în spate după el.
                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Şi "manualul", după cum am promis:

Observaţii:
                        - mesageria privată a forumului funcţionează, dar notificările pe mail nu vin întotdeauna; deci nu aşteptaţi pe mail notificare, intraţi "manual" pe forum pentru eventualele mesaje private;
                        - trimiteţi când puteţi mesajele, eu le voi procesa şi vă voi răspunde în special seara;
                        - trimiteţi din prima toate cele solicitate (VIN, produse, modalitate livrare, modalităţi de contact)!

Perioada de desfăşurare
                        Vă propun să ţinem lista deschisă până duminică, 15 iulie, ora 21.00. Luni, 16 iulie, vă trimit fişierul cu calculele şi, când banii sunt în cont (ideal marţi) plasez şi plătesc comanda.

Comanda:
                        Transmiteţi-mi, prin mesageria privată a forumului sau la adresa de mail
                        r10der@yahoo.com, următoarele:
                        - seria de şasiu a maşinii;
                        - link-uri cu produsele de pe site şi numărul de buc. din fiecare;
                        - dacă e cazul, codurile pieselor nelistate pe site pentru care aţi obţinut cotaţii de preţ şi preţul ofertat (eventual forward la mesajul lor);
                        - preferinţele pentru livrare în cazul în care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
                        - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor (aveţi în vedere faptul că mesageria forumului nu permite trimiterea de fişiere).

Calculele:
                        Cota de shipping/ produs o voi calcula proporţional cu ponderea valorii produsului în totalul comenzii, va primi fiecare excel-ul cu calculele.
                        Reţineţi că tranzacţia se face în GBP, la un curs mai mare decât cursul BNR (e un dublu schimb la mijloc, GBP-EUR-RON, cam cu 0,10-0,15 lei (uneori şi mai puţin de 0,10) peste cursul BNR din ziua efectivă în care e procesată plata – de regulă 2-3 zile după ziua plăţii). Voi estima un curs un pic mai mare cu care voi face calculele iniţiale, după 2-3 zile de la plată voi afla cursul la care s-a făcut schimbul şi mărunţii care vor ieşi diferenţă îi vom regla la livrare.
                        Dacă e cazul de livrare prin poştă voi adăuga în calcule şi suma pentru poştă. La livrarea prin curier veţi plăti voi la destinaţie.

Plata:
                        Am cont în BRD, odată cu trimiterea calculelor o să vă comunic IBAN-ul ca să puteţi face plata on-line sau la casieriile BRD. Cu cât mai repede primesc TOŢI banii în cont, cu atât mai repede dau comanda. Aveţi în vedere faptul că dacă trimiteţi cu întârziere banii îi ţineţi pe toţi ceilalţi în loc.
                        Dacă preferaţi cash, mă găsiţi în zona Udrişte între 7.30-15.00.

Livrarea:
                        Prelucrarea comenzii la Cox durează în mod normal 1-3 zile. Pe drum face 5-7 zile (depinde şi unde prinde week-end-ul).
                        Produsele celor din provincie le voi expedia la 1-2 zile după ce primesc comanda din UK.
                        Bucureştenii pot ridica produsele în timpul săptămânii, între 7.30-15.00, din zona Udrişte. Locuiesc în afara oraşului, în sud, şi de regulă seara nu mai sunt în oraş.

PS: Cei care aţi mai participat la GB-uri organizate de mine nu-mi mai trimiteţi datele de contact decât dacă s-a schimbat ceva.

Comment

• Şi-au aruncat buzduganele doar sebybastian şi botz până acum.
                          Cei care v-aţi anunţat anterior vă menţineţi intenţia?

Comment

• Ma bag si eu cu niste ulei de frana pt civic. Am inteles ca de uleiul de frana se foloseste si i-shiftul si asa impusc doi iepuri odata.

2 x https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...-fluid-500-ml/
                            Last edited by alexme24; 11-07-18, 20:33.

Comment

• Eu raman in continuare in acest group-buy. Sambata sau duminica iti trimit exact ce vreau @bekxy. Mersi!
                              '98 Prelude BB9 "Soul Red Crystal" 2.0i M/T;
                              '00 Civic EJ9 Comfort 1.4i M/T;
                              '08 Accord SSE 2.0 i-VTEC M/T;
                              '11 CR-V Executive 2.0 i-VTEC A/T;

Comment

• Am notat Alex. Până acum am primit listele de produse de la 4 persoane. Lista rămâne deschisă până duminică seara.

Comment

Working...
                                X