Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• S-a strâns ceva lumet:
    Adrian Spulber
    Alexandru Agachi
    Ando
    boss
    botz
    crashmx
    cristichiriac
    dantt
    danyel
    Den1grator
    dst
    Elisey
    fst
    InjectoR
    rares_b
    RemusMihai
    silviub

În actuala configuraţie shipping-ul per produs este de 6,24% din preţul produsului. Not bad.
    Lista rămâne deschisă încă două zile şi un pic.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Am închis lista şi am încheiat calculele, aveţi fiecare pe mail detaliile financiare.

Comment

• O bună parte din bani au intrat, pentru majoritatea celorlalte sume am confirmarea pentru mâine, dar nu am niciun semn de la boss şi dst. Mai sunteţi printre noi?
        Rămâneţi în grup, ieşiţi....? Nu e ok să lăsaţi alţi 20 de oameni să depindă de lipsa răspunsului vostru.

Comment

• Ne apropiem.
          Când ajung și banii de la boss și Den1grator (de la ceilalți au ajuns) plasez comanda.

Comment

• Au ajuns astăzi toți banii. Am plasat comanda, revin pe mail cu detalii pt. tracking și cu varianta finală a calculelor.
            Vor fi diferențe nu doar din estimarea de curs, ci și pentru că s-au mai adăugat participanți și produse după ce am trimis fișierul inițial. Ne auzim în câteva zile.

Comment

• Deci comanda asta a fost the biggest headache ever. Ca să nu zic pain in the ass.

După ce că noul site se mişcă ca un cur, după ce că sincronizează coşul cu serverele când are chef (şi a trebuit de 4 ori să adaug în coş de la zero ceea ce deja băgasem), după ce nu reuşeam să fac plata pentru că pagina site-ului nou nu trecea de la adresa de livrare spre PayPal (dar nici nu zicea de ce!; a trebuit să mă prind singur că nu-i place formatul numărului de telefon, cu +, salvat de pe vremea vechiului site), miercuri seara, după ce mă credeam şi eu scăpat de dureri de cap, mă trezesc cu mail de la PayPal că am primit refund de la Cox. Whaaat?
              Iau legătura cu ei şi.... ce să vezi? Pentru că suma era mare (2.000 de lire), PayPal nu le-a pus-o imediat la dispoziţie, ci a intrat cu status "pending".
              Şi cineva isteţ de acolo s-a gândit că pentru ca plata să fie finalizată şi a-mi putea comanda piesele care nu erau în stocul lor, să-mi trimită banii înapoi, iar eu să-i retrimit ca "PayPal gift". Din balanţa PayPal.
              Lăudabilă intenţia lor de a grăbi prelucrarea comenzii, NUMAI CĂ eu am făcut plata în lire de pe un card în lei - înregistrat în PayPal, iar banii s-au întors pe acelaşi drum. Nici vorbă să rămân cu lire în PayPal, banii s-au întors de unde au plecat, la mine pe card. Ce nu ştiu băieţii e că la mijloc e un dublu schimb valutar, unul buy, unul sell, care dintr-un foc a păpat 270 lei. Deci după refund-ul lor m-am trezit cu 270 lei mai puţin. Fără să fac nimic.
              Am schimbat 100 de mail-uri, au înţeles mai greu ce au făcut, dar până la urmă au redus valoarea facturii cu 50 lire (cei 270 lei) şi am plătiti-o azi direct pe site-ul lor cu cardul.

Cel mai probabil pleacă spre noi luni, ultima vorbă a fost acum câteva ore, că era la ambalat. Probabil nu au terminat azi, sunt 4 cutii.

Deci... pe luni să ne auzim cu calculele finale şi cu tracking info. Sper.
              Între timp s-a mai scumpit şi lira.

Mă duc să iau un paracetamol. Sau o folie.

Comment

• Imi pare sincer rau de tot calvarul prin care ai trecut... pentru noi. Bine macar ca s-a rezolvat cu pierderea initiala.

Comment

• Da,multumim pentru nervii tari pe care i-ai avut.Bravo!

Comment

• Cu prima ocazie cand ne intalnim, poate la nationala, e musai sa te cinstim
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Update:

Believe it or not we have had a Touch up paint holding the order up at the moment! It was delayed a few days at Honda!

This should have come in this morning so you should get tracking information automatically later today.

Comment

• Salut!
                        M-am trezit si eu acum. Oricum nu m-as fi incadrat in comanda ce doar a fost trimisa. Se mai baga cineva? Am o comanda destul de serioasa .
                        '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                        '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                        Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

• Originally posted by Sheva_C View Post
                          Salut!
                          M-am trezit si eu acum. Oricum nu m-as fi incadrat in comanda ce doar a fost trimisa. Se mai baga cineva? Am o comanda destul de serioasa .
                          Tot de pe COX? Daca da as vrea si eu ceva de pe acolo.
                          '16 Honda Civic Sedan 1.8 M/T
                          '07 Honda CR-V 2.0 M/T

Comment

• Originally posted by mr4 View Post
                            Tot de pe COX? Daca da as vrea si eu ceva de pe acolo.
                            Da, COX.
                            '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                            '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                            Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

• La prima comanda ma bag si eu cu minim un bidon de ulei Honda CVT-F, dar cred ca mai adaug ceva produse cand se face lista.
                              Era asa de frig afara, incat atunci cand am vrut sa-l scuip pe unul, i-am infipt un țurțure in gat!

Comment

• A ajuns Cox-ul la mine. Una dintre cutii a ajuns varză la ei și cică au reambalat-o, o a doua e parțial ruptă. Sper sa nu lipsească ceva.
                                Lăsați-mă până mâine să le desfac și să le ordonez și apoi ne auzim pe mail.

Comment

Working...
                                X