Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• 1. Din ce tin minte, ATE sunt mai bune decat originalele pe Accord. Sau upgrade de la EPC Turbogroove + Yellowstuff (e topic pe forum pentru discutii pe tema asta)
    2. Ii spui lui bekxy despre codul lor, ii dai seria de sasiu si adauga el la comanda
    3. citeste cateva pagini in urma ca sa nu repetam aceeasi informatie over and over. orcium va trimite bekxy informatia cand s-au strans toti la comanda.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

• In orice caz eu ma bag sigur la aceasta comanda de grup.Vorba lui Adi (apropo bine ai venit!) cu cat mai repede cu atat mai bine.Astept din partea lui bekxy un semn cand are timp.Multumesc.

Comment

• Pe scurt: până la sfârșitul lunii obțineți fiecare de la Cox cotații pentru reperele care nu sunt pe site. Între 1 și 10 martie îmi trimiteți datele de contact, lista de produse și răspunsurile de la Cox pentru produsele offline, pe 10 închei calculele și trimit tuturor suma de plată și numărul contului meu, iar după ce primesc toți banii lansez și plătesc comanda. Pot participa și cei din provincie, doar să specifice dacă vor să le trimit produsele prin poștă sau curier.
        Există un "manual" nu cu mult în spate, o să îl reiau pe 1 martie.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• "Partikip" si eu, vreau un set de covorase, acestea:

https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...set-2007-2012/

Sibiu, curier rapid.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Aşa cum am stabilit, ponim g-b-ul de Mărţişor.

Observaţii:
            - mesageria privată a forumului funcţionează, dar notificările pe mail nu vin întotdeauna; deci nu aşteptaţi pe mail notificare, intraţi "manual" pe forum pentru eventualele mesaje private;
            - trimiteţi când puteţi mesajele, eu le voi procesa şi vă voi răspunde în special seara;
            - trimiteţi din prima toate cele solicitate (VIN, produse, modalitate livrare, modalităţi de contact)!

Acestea fiind zise... "manualul de utilizare":

Perioada de desfăşurare
            Vă propun să ţinem lista deschisă până duminică, 12 martie, ora 21.00. Luni, 13 martie, vă trimit fişierul cu calculele şi, când banii sunt în cont (ideal marţi) plasez şi plătesc comanda.

Comanda:
            Transmiteţi-mi, prin mesageria privată a forumului sau la adresa de mail
            r10der@yahoo.com, următoarele:
            - seria de şasiu a maşinii;
            - link-uri cu produsele de pe site şi numărul de buc. din fiecare;
            - dacă e cazul, codurile pieselor nelistate pe site pentru care aţi obţinut cotaţii de preţ şi preţul ofertat (eventual forward la mesajul lor);
            - preferinţele pentru livrare în cazul în care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
            - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor (aveţi în vedere faptul că mesageria forumului nu permite trimiterea de fişiere).

Calculele:
            Cota de shipping/ produs o voi calcula proporţional cu ponderea valorii produsului în totalul comenzii, va primi fiecare excel-ul cu calculele.
            Reţineţi că tranzacţia se face în GBP, la un curs mai mare decât cursul BNR (e un dublu schimb la mijloc, GBP-EUR-RON, cam cu 0,1-0,15 lei peste cursul BNR din ziua efectivă în care e procesată plata – de regulă 2-3 zile după ziua plăţii). Voi estima un curs un pic mai mare cu care voi face calculele iniţiale, după 2-3 zile de la plată voi afla cursul la care s-a făcut schimbul şi mărunţii care vor ieşi diferenţă îi vom regla la livrare.
            Dacă e cazul de livrare prin poştă voi adăuga în calcule şi suma pentru poştă. La livrarea prin curier veţi plăti voi la destinaţie.

Plata:
            Am cont în BRD, odată cu trimiterea calculelor o să vă comunic IBAN-ul ca să puteţi face plata on-line sau la casieriile BRD. Cu cât mai repede primesc TOŢI banii în cont, cu atât mai repede dau comanda. Aveţi în vedere faptul că dacă trimiteţi cu întârziere banii îi ţineţi pe toţi ceilalţi în loc.
            Dacă preferaţi cash, mă găsiţi în zona Udrişte între 7.30-15.00.

Livrarea:
            Prelucrarea comenzii la Cox durează în mod normal 1-3 zile. Pe drum face 5-7 zile (depinde şi unde prinde week-end-ul).
            Produsele celor din provincie le voi expedia la 1-2 zile după ce primesc comanda din UK.
            Bucureştenii pot ridica produsele în timpul săptămânii, între 7.30-15.00, din zona Udrişte. Locuiesc în afara oraşului, în sud, şi de regulă seara nu mai sunt în oraş.

PS: Cei care aţi mai participat la GB-uri organizate de mine nu-mi mai trimiteţi datele de contact decât dacă s-a schimbat ceva.

Comment

• Salut Razvan. Pune-ma si pe mine cu 2 seturi de stergatoare(cele 06-08 model) pentru cl7. Si te rog sa imi spui daca nr. meu de telefon pe care il ai e cel cu 56 la sfarsit. In rest nimic schimbat.
              https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...e-06-08-model/
              https://www.coxmotorparts.co.uk/hond...e-06-08-model/

Comment

• Da, numărul cu 56 îl am. Nu mi-ai spus cum le trimit. Curier sau poștă?

Comment

• Din pacate eu o sa ma retrag de aceasta data. Am destul de multe de cumparat si am ajuns la concluzia ca ajung cu transportul tot pe acolo (UK-Buc + Buc-Cluj) daca imi comand singur si nu ma mai complic.

Comment

• Până acum am primit datele de la:
                    Ando
                    boss
                    botz
                    crashmx
                    cristichiriac
                    Den1grator
                    dst
                    Elisey
                    fst

ady_ghe, Dantt, drs, Andi Mararu?

Comment

• Am raspuns acum prin P.M.Multumesc mult!

Comment

• si eu tot PM

Comment

• Mă bag și eu cu ceva ulei, lichid frână, bujii, trimit email mâine. Oare daca pun bujii cu Iridiu deși în carte sunt non iridiu pot strica ceva?

Comment

• Pentru posteritate, de la Cox citare:

Batteries now can only be sent on their own, no other parts with them due to them being hazardous goods for the courier.
                            Deci dacă vrea cineva baterie și-o poate lua singur, nu face nicio economie cu group-buy-ul, va plăti oricum aceleași costuri pentru transportul acesteia.

Comment

• Multumesc, pentru mesajul privat, intradevar nu au venit notificari de la ce s-a mai scris pe forum. Dupa cum ti-am raspuns si in mesajul privat, mi le-am comandat la cateva zile dupa ce am scris pe forum. Va multumesc pentru dorinta de a ma ajuta. Next time ne auzim sigur. O zi frumoasa tuturor.

Comment

• Am trimis detaliile pe mailul indicat, daca nu au ajuns te rog sa imi spui.
                                Multumesc

Comment

Working...
                                X