Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Intri pe site: http://www.coxmotorparts.co.uk/ si cauti eleron si nuca.
    Emblema nu o gasesti, vezi totusi ca exista un alt topic cu asa ceva, nu stiu daca s-a gasit ceva decent pana la urma.

M-as baga si eu la urmatorul pentru un touch up pen, celalalt nici n-am apucat sa-l folosesc a ramas in cotiera si din cauza caldurii s-a dus naibii. Bine ca nu a curs pe acolo, doar s-a intarit.
    The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
    https://www.instagram.com/iamrusu/

Comment

• Ma bag si eu la urmatorul group-buy!

Comment

• Eu nu am gasit pt modelul mașinii mele nimic cred ca este prea veche...nu am gasit nici nucă nici eleron.

Comment

• Se face o comanda in urmatoarea saptamana? Vreau un ambreiaj de FN2 si nu vreau sa astept foarte mult
          '17 Civic TypeR FK8 Championship White
          '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
          ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
          ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

Comment

• Si eu vreau sa comand ceva.

Comment

• Nu ştiu dacă iese de un group-buy, sunteţi destul de puţini cei care v-aţi anunţat. Poate dacă o mai întindem un pic?
              O listă deschisă până duminica viitoare (18 iunie), cu trimiterea banilor pe 19 şi lansarea comenzii pe 19 sau 20, ar face ca produsele să ajungă la mine undeva pe 26-28 iunie.
              Vi se pare ok aşa? Încercaţi să faceţi o listă orientativă de participanţi şi produse, înainte să-i dăm efectiv drumul?
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Dap, e ok, eu am pus comanda si linkurile, cand ne strangem eu virez banii

Comment

• Pentru mine e ok, nu ma grabesc deloc .
                  1. iAmRuSu - 1x touch up pen .
                  The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                  https://www.instagram.com/iamrusu/

Comment

• Salutare
                    Eu am vorbit deja cu bekxy referitor la group buy; comanda mea e in valoare de 200 GBP.
                    Sper sa se stranga de-o comanda.

Comment

• + un alt membru cu care țin legătura în privat și care nu poate posta pe forum

Comment

• Vreau sa mai adaug si http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...17-p-1405.html

Comment

• Salutare, ma bag si eu la o comanda cu urmatoarele:
                          - http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...he-p-1946.html
                          - http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...14-p-4516.html
                          - http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...12-p-1231.html

Comment

• Păi haideţi să-i dăm drumul. De aici o să mă cam autocitez (iar):

Observaţii:
                            - mesageria privată a forumului funcţionează, dar notificările pe mail mai mult nu merg decât merg; deci nu aşteptaţi pe mail notificare, intraţi "manual" pe forum pentru eventualele mesaje private;
                            - trimiteţi când puteţi mesajele, eu le voi procesa şi vă voi răspunde în special seara;
                            - trimiteţi din prima toate cele solicitate (VIN, produse, modalitate livrare, modalităţi de contact)!

Acestea fiind zise... "manualul de utilizare":

Perioada de desfăşurare
                            Vă propun să ţinem lista deschisă până luni, 19 iunie, ora 21.00. Marţi, 20 iunie, vă trimit fişierul cu calculele şi, când banii sunt în cont (ideal miercuri) plasez şi plătesc comanda.

Comanda:
                            Transmiteţi-mi, prin mesageria privată sau la adresa de mail
                            r10der@yahoo.com, următoarele:
                            - seria de şasiu a maşinii;
                            - link-uri cu produsele de pe site şi numărul de buc. din fiecare;
                            - dacă e cazul, codurile pieselor nelistate pe site pentru care aţi obţinut cotaţii de preţ şi preţul ofertat (eventual forward la mesajul lor);
                            - preferinţele pentru livrare în cazul în care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
                            - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor (aveţi în vedere faptul că mesageria forumului nu permite trimiterea de fişiere).

Calculele:
                            Cota de shipping/ produs o voi calcula proporţional cu ponderea valorii produsului în totalul comenzii, va primi fiecare excel-ul cu calculele.
                            Reţineţi că tranzacţia se face în GBP, la un curs mai mare decât cursul BNR (e un dublu schimb la mijloc, GBP-EUR-RON, cam cu 0,1-0,15 lei peste cursul BNR din ziua efectivă în care e procesată plata – de regulă 2-3 zile după ziua plăţii). Voi estima un curs un pic mai mare cu care voi face calculele iniţiale, după 2-3 zile de la plată voi afla cursul la care s-a făcut schimbul şi mărunţii care vor ieşi diferenţă îi vom regla la livrare.
                            Dacă e cazul de livrare prin poştă voi adăuga în calcule şi suma pentru poştă. La livrarea prin curier veţi plăti voi la destinaţie.

Plata:
                            Am cont în BRD, o să vă comunic IBAN-ul ca să puteţi face plata on-line sau la casieriile BRD. Cu cât mai repede primesc TOŢI banii în cont, cu atât mai repede dau comanda. Aveţi în vedere faptul că dacă trimiteţi cu întârziere banii îi ţineţi pe toţi ceilalţi în loc.
                            Dacă preferaţi cash, mă găsiţi în zona Udrişte între 7.30-15.20.

Livrarea:
                            Prelucrarea comenzii la Cox durează în mod normal 1-3 zile. Pe drum face 5-7 zile (depinde şi cum prinde week-end-ul).
                            Produsele celor din provincie le voi expedia la 1-2 zile după ce primesc comanda din UK.
                            Bucureştenii pot ridica produsele în timpul săptămânii, între 7.30-15.20, din zona Udrişte. Locuiesc în afara oraşului, în sud, şi de regulă seara nu mai sunt în oraş.

PS: Cei care aţi mai participat la GB-uri organizate de mine nu-mi mai trimiteţi datele de contact decât dacă s-a schimbat ceva.

Comment

• Până acum am lista de produse şi datele solicitate de la:
                              - dinoc;
                              - iAmRuSu
                              - leso

FK2, Elisey, Taz, PaulCCraciun: chiar dacă aţi pus aici link-uri spre produse, trimiteţi-mi vă rog toate datele solicitate. Nu mere fără

Comment

Working...
                              X