yobit net
Coxmotorparts.co.uk - Hondafan

Coxmotorparts.co.uk

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Eu am pus Motul, Eneos, Mobil 1 si probabil original masina avea ulei Honda. Eu personal n-am simtit diferente, acu merg cu Mobil 1 5-30W de pe Cox, vine in pachetul normal de revizie. Dar aici fiecare cu opiniile si experientele lui.
    Din cate am inteles de la reprezentanta filtrul de benzina se schimba la 120k km. Bine, ei schimba si uleiul din cutia de viteze manuala la 60k km ca pt conditii grele.
    Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
    Accord 2.4MT 2009

Comment

• Bun... deci lista rămāne deschisă pānă luni seara. Marți dimineață vă trimit excelul și detaliile pentru plată. Vă rog să nu o lăsați toți pe ultima clipă decāt dacă e musai, am nevoie de un pic de timp pentru fiecare listă de produse.
      Poate pānă săptămāna viitoare cade lira și mai rău...
      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Am dat mail la cox pentru niste cotatii dar inca nu m-au deranjat cu un raspuns
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

• Bine ar fi sa numai scadă, £...:-D

Sent from my iPad using Tapatalk

Comment

• am vazut pe site ca pentru revizie 1.8 e ulei 0w30 mobil 1, nu 5w30. imi puteti confirma? eu as vrea 0w30. (pana acum am avut 0w20 de la inceput, si nu conauma niciun gram desi are vreo 90000, dar ma gandesc ca vara o protejeaza mai bine)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

• Si io, si io, si io!!
              Momentan 2 * http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...tre-p-993.html
              Sar'na!
              The things you are scared of, are usually the most worth while...
              If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

Comment

• dazzed: īntre 0W20 şi 5W40. Cred că 0W30 e o alegere echilibrată (deşi eu n-am scos-o din 0W20 şi are 85.000km).

Originally posted by bekxy View Post
                Haideţi că īl organizez tot eu şi de data asta, aşa că vă rog să postaţi aici intenţia de a participa şi să-mi transmiteţi, prin mesageria privată, următoarele:
                - seria de şasiu a maşinii;
                - link-uri cu produsele şi numărul de buc. din fiecare;
                - preferinţele pentru livrare īn cazul īn care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
                - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor.

Cota de shipping/ produs o voi calcula proporţional cu ponderea valorii produsului īn totalul comenzii, va primi fiecare excel-ul cu calculele.
                Reţineţi că tranzacţia se face īn GBP, la un curs mai mare decāt cursul BNR (cam cu 0,1-0,15 lei peste cursul BNR din ziua efectivă īn care e procesată plata – de regulă 2-3 zile după ziua plăţii). Voi estima un curs un pic mai mare cu care voi face calculele iniţiale, după 2-3 zile de la plată voi afla cursul la care s-a făcut schimbul şi mărunţii care vor ieşi diferenţă vi-i voi restitui la livrare.

Eu am cont īn BRD, o să vă comunic IBAN-ul ca să puteţi face plata on-line sau la casieriile BRD. Pānă de curānd am avut un comision de īncasare a ordinelor de plată, nu mai e cazul. Vă rog, pe cei cu care am mai colaborat, să nu folosiţi vechiul IBAN, nu mai e valabil. Vi-l voi transmite pe cel nou.
                Dacă e cazul de livrare prin poştă vorbim şi adăugaţi şi suma pentru poştă. Dacă vreţi curier e simplu, īl plătiţi la destinaţie.
                Deci corbu, trimite datele de contact, te rog.

Pānă acum avem confirmaţi aşa:
                ando
                bogdi12001
                bekxy
                abarbu
                dorindark
                mirobo
                pedalarom
                AdrianFK2
                (corbu) - mai trebui datele de contact (nu e un moft, dar prin mesageria forumului nu pot ataşa fişiere şi nu pot trimite mesajul la mai mult de 2 useri)

Comment

• Trebuie sa ma corectez, uleiul care l-am primit si-l folosesc e Mobil 1 0-30W.
                  Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
                  Accord 2.4MT 2009

Comment

• Scuze, iti dau acum mesaj.
                    Comanda mea este:
                    1 * Stergator sofer
                    2 * Ulei cutie MTF-3

Multumesc.
                    The things you are scared of, are usually the most worth while...
                    If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

Comment

• Salutare! Vreau si eu urmatoarele:
                      http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...a29719e3c.html
                      http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...a11b3b4d5.html
                      Am trimis PM.
                      Multumesc.

Comment

• Salut, vreau si eu 2 bidoane de:
                        http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...tre-p-993.html

Multumesc.

Comment

• Revin cu rugămintea să postaţi aici intenţia de a participa şi să-mi transmiteţi, prin mesageria privată, următoarele:
                          - seria de şasiu a maşinii;
                          - link-uri cu produsele şi numărul de buc. din fiecare;
                          - preferinţele pentru livrare īn cazul īn care sunteţi din provincie (poştă/ curier/ veniţi sau aveţi pe cineva la Bucureşti etc.);
                          - o adresă de mail şi un număr de telefon ca să putem comunica mai uşor.

Deci 2chee, te rog, trimite prin mesaj privat cele de mai sus.

Lista la zi:
                          ando
                          bogdi12001
                          bekxy
                          abarbu
                          dorindark
                          pedalarom
                          AdrianFK2
                          danyel
                          vibreaza
                          adihondel
                          corbu'
                          Almic
                          jisco
                          dragostan
                          2chee (mai trebuie datele de contact şi modalitatea de livrare)
                          Last edited by bekxy; 26-02-16, 06:48.

Comment

• salut
                            ma bag si eu cu niste placute de frana
                            '16 BMW 520xd
                            '15 FK2
                            ex '10 CU1
                            ex '07 CL7

Comment

• Salutare.Ti-am trimis si eu un PM pentru un Sevice Book Wallet , sper ca o sa il primesti.Multumesc
                              GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

Comment

• Salut, ai PM cu produsele cerute de mine si datele de contact necesare.

Comment

Working...
                                X