yobit hitbtc digifinex
ASIMO stuff - Hondafan

ASIMO stuff

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

La comanda de mai sus preţurile finale, cu tot cu transport, au fost cam aşa:
    Robot - 165 lei
    Prosop - 50 lei
    Pluş - 50 lei
    Breloc - 39 lei
    Creion - 27 lei
    Pix - 27 lei
    Post-it – nu a vrut nimeni
    Sticker - 22 lei
    Caiet - 10 lei
    + 4 lei/ comandă pentru banii trimişi prin transfer on-line (unde a fost cazul)
    + 3 lei/ comandă pentru transport prin poştă în provincie (unde a fost cazul)

Pot face o nouă comandă, dacă se strâng mai mulţi doritori.
    DAR pentru că toate comenzile din Japonia de anul acesta mi-au ajuns exclusiv la oficiul poştal cu vamă (şi nu la cel de cartier), asta înseamnă că va trebui să adaug TVA-ul plătit în vamă (20%).
    Pe de altă parte, la pluş şi la caiet (mai ales) am greşit nişte calcule şi am estimat greşit greutatea lor, aşa că preţul lor se modifică în sus şi mai mult.

În concluzie, preţurile finale, cu tot cu transport şi TVA în vamă, vor fi următoarele:
    - ASIMO la scara 1/18, înălţime 162mm, 200 lei
    - Prosop de mâini, 330x370mm, 60 lei
    - Mascotă de pluş, 120x98x65mm, 80 lei
    - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei
    - Creion mecanic, 150x10mm, 32 lei
    - Pix (rollerball), 150x10mm, 32 lei
    - Sticky-notes, 67x100mm, nu ştiu numărul de file, 32 lei
    - Sticker 3D (se schimbă imaginea în funcţie de unghiul din care e privit), 105x68mm, 27 lei
    - Caiet, 256x181mm, nu ştiu numărul de file, 27 lei
    + 5 lei/ comandă pentru transport prin poştă în provincie (unde va fi cazul; 5 lei în loc de 3 pentru că de la 1 martie poşta măreşte tarifele!)

Şi o veste bună: am făcut nişte schimbări în bancă şi nu mai am comision de încasare a transferurilor on-line, aşa că peste preţurile de mai sus nu se mai adaugă nimic.

Acestea fiind zise şi scrise… puteţi deschide lista pentru o nouă comandă. Vă rog să o faceţi în stilul „centralizat”, ca la comanda anterioară (prin adăugare la listă), nu în stilul „vreau şi eu un breloc”.
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

1. gigi
      Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 2 bc.

Comment

2. Vlad - mascota de plastic (breloc) 39x21x19 mm, 48 lei - 2 buc

cr-v 2.0 i-vtec '08 M/T

Comment

1. gigi - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 2 bc.
          2. Vlad - Mascota de plastic (breloc) 39x21x19 mm, 48 lei - 2 buc
          3. Adrian - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 1 buc.
          "In 30 years, Honda has made 15 million V-Tec System and they have never, not even once single failure" - Jeremy Clarkson Top Gear.

The Power of Dreams

Comment

1. gigi - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 2 bc.
            2. Vlad - Mascota de plastic (breloc) 39x21x19 mm, 48 lei - 2 buc
            3. Adrian - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 1 buc.
            4. Ando - Mascotă de plastic (breloc), 39x21x19mm, 48 lei --- 1 buc.

Comment

hai..... Hondarilor cu comenzi ca stam de mult si asteptam

Comment

Sunt prea puţine produse ca să amortizeze costurile.
                În afara costului poştei din JP în RO, care e cât de cât proporţional cu greutatea coletului, există un cost fix pe comandă pentru transportul în JP de la Honda la cei cu care colaborez. N-ar fi aşa mare nici ăsta, dar la o comandă mică se simte şi preţurile finale sunt prea mari.

Având în vedere că te-ar mai costa şi transportul de la mine la Iaşi ceva, mai bine îl iei de aici: http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-ASIM...MAAOSwiLdV8cOZ
                Şi îţi ajunge şi direct acasă.
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

Working...
                X