Downsize Civic - Schimb R17 cu R16

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Stiti cumva cat ar costa o janta noua R16 (cele echipate pe modelul 1.4)?

Attached Files

Comment

Poate confund marcile, dar stiu ca la o marca japoneza jantele originale figureaza ca piese, vin fara valva si capac, si costa mult mai mult decat jantele care figureaza in catalogul de accesorii (si vin cu valva si capac).

Comment

Update la "problema":

Jantele dvs R16 pot fi si de Mazda, Toyota, Hyundai, Kia etc atata timp cat sunt OEM si, evident, cat sunt impecabile.
        Si daca va fi asa, voi schimba capacele respective cu unele Honda.

Comment

cele de toyota au butucul de 60, deci nu intra, iar celelalte marci enumerate au butucul mai mare, trebuie sa pui inele de centrare
          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

Pffff... D-aia forumul acesta este cel mai bun, pentru ca uneori aduce vesti "proaste" dar adevarate, reale. Multumesc!
            Asa este domnul meu, ai dreptate, in ignoranta mea nu m-am informat inca si cum eu nu am de gand sa pun inele de centrare pe masina mea se pare ca sunt "blocat" cu Honda. Stiu ca mai am optiunea jantelor after market dedicate Honda dar nu prea am incredere si majoritatea nu imi plac.

Asta e, cert este faptul ca datorita voua voi trece pe R16.
            Attached Files
            Cosmin410b
            Member
            Last edited by Cosmin410b; 24-05-21, 13:26.

Comment

Imi puteti spune, va rog, de pe ce Honda (model si an) este aceasta janta? Multumesc!
              Attached Files

Comment

civic ep2 2001-2005
                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

Multumesc pentru raspuns! Se potrivesc si la Civicul meu IX 5D, nu-i asa?

Are ceva daca le pun pe acestea, avand in vedere ca au atatia ani? Ele sunt impecabile (in poza), maine le vad personal.

Alta problema este ca imi cere 1300 lei pe ele, ceea ce mi se pare mult acum, avand in vedere ca am aflat, datorita tie, ca m-a mintit si ca de fapt sunt cu 10 ani mai vechi!! Mi-a spus ca sunt de la un Civic din 2013. Ce ma sfatuiesti sa fac?

Jantele astea de aliaj se uzeaza in vreun fel odata cu trecerea timpului? Eu intentionaz sa le tin ani de zile pe masina mea.
                  Cosmin410b
                  Member
                  Last edited by Cosmin410b; 12-07-21, 15:12.

Comment

Am luat o decizie care o să va lase cu gura căscată, la care nu v-ați fi gāndit niciodată pentru că sunt un geniu: nu mai schimb nicio janta, rămān cu originalele, la toamna ii pun all season si am īncheiat subiectul.

Mulțumesc mult tuturora!

Topicul se poate īnchide.

Comment

Salutari la toata lumea! Revin cu 1 an mai destept si cu acelasi an mai putin prost.

Am revenit la idee, o sa fac schimbarea, raspuns final. :P

Anuntul este valabil si va voi tine la curent cu povestea aceasta si cu impresiile de dupa.

Multmesc!

Comment

Working...
                      X