Inserturi (lamele) stergatoare, capacele stergatoare, clipsuri, diverse piese (maruntisuri) originale Honda

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Salve! Desigur, doar că... nu prea curānd. Doar ce am dat o comandă de inserturi, luni-marți e la mine. Următoarea... mai spre toamnă.
    Sigur pre-facelift? Inserturile au 6mm lățime, ca la Civic hatchback din aceeași generație și ca la Accord CL face-lift.

PS: S-a schimbat politica īn aria de publicitate, se poate posta?
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

Comment

• Mașina e sigur prefacelift.
      Voi arunca o privire pe ambalajul celor din urmă lamele cumpărate si-ti voi spune care sunt cele bune.
      Mulțumesc!

Comment

• Dacă sunt pentru Civic-ul tău, seria de șasiu (o am de la g-b-uri) spune ca ai ștergătoare de facelift. Adică lamelele au 10.5mm lățime. Pe care le primesc luni-marți.

https://www.lingshondaparts.com/part...ckref/B__1401/

Comment

• Sa spun altfel: H7662-SNA-600, respectiv H7662-SNA-700, codul Hamp, nu sunt cele bune pentru Civicul despre care vorbim. 🙂

Comment

• Cele 2 coduri de mai sus sunt pentru pre-facelift (6mm grosime). Deci ai nevoie de celelalte? Nu poți pune / trimite o poză cu ce e pe mașină acum?

LE: S-ar putea să fi schimbat Honda ștergătoarele ceva mai īnainte de facelift. Sau să fie ceva īncurcături cu varianta hibridă. Nu mai știu nici eu...
            Last edited by bekxy; 07-07-19, 12:41.

Comment

• Probabil că sunt celelalte.
              Pe cele al căror cod l-am pus mai sus este imprimat (pe cauciuc) un S1R și sunt inutilizabile pentru că au baza de prindere prea īngustă pentru lamela.
              Cele potrivite (de pe mașină) au imprimat pe cauciuc codul MOB2-S2-105.
              FD-ul meu a făcut parte din ultimul lot de prefacelift. Poate japonezii nu mai aveau ștergătoarele corespunzătoare și au luat de la facelift. 😁

Comment

• Da, e limpede. Și la Ionuț (IB) e la fel.
                Ne auzim zilele viitoare, după ce le primesc.

Comment

• Confirm!

Comment

• Stoc nou de inserturi pentru Accord VII, Accord VIII, Civic sedan VIII, Civic sedan IX, Civid 5d IX, CR-V III, CR-V IV. Detalii mai sus.

Comment

• Releu pentru AC mai ai?
                      CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T BlackPearl

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/puresoul/

Comment

• Nu, n-am mai adus anul ăsta.

Comment

• Salut, pentru un Civic IX 2015 5D 1.8, ai disponibil un set de inserturi fata si hayon ?

Comment

• Stoc nou:

Inserturi (lamele) ştergătoare: (potrivite doar pe ştergătoarele originale!!)

A: De regulă īn stoc:

- Accord VIII (CU, CW; din perioada dec. 2008 - 2015) - 6 seturi HAMP, 90 lei setul (600+550mm).

- Civic 5d IX, TypeR (FK; de după 2012) - 3 seturi, compuse din inserturi HAMP (650mm, şofer; 475mm, spate) + insert NWB (450mm, pasager), 135 lei setul (650+450+475mm).
                            Detalii NWB: http://www.nwb.co.jp/market/index_e.html
                            **** [Īn teorie la pasager e de 450mm, iar īn spate de 475mm. Īn practică cele mai multe maşini īntālnite le au invers. Nu ştiu de ce, dar sunt invers. Şi se pot inversa fără probleme. Deci dacă nu le vreţi pe toate 3, ci doar pentru faţă, verificaţi vă rog ce aveţi la pasager (450mm sau 475mm). Cele de la şofer şi pasager se potrivesc şi la Tourer, dar nu şi cel din spate.]

- Civic sedan IX (FB; din perioada 2011 - 2015) - 7 seturi HAMP, 90 lei setul (700+575mm).

- CR-V III (RE; din perioada 2007 - 2012) - 7 seturi HAMP (st.+dr.), 90 lei setul (650+425). **** [Se potrivesc şi pe Nissan Qashqai]

- CR-V IV (RE; de după 2012) - 7 seturi HAMP (st.+dr.), 90 lei setul (650+400mm).

B. De regulă nu sunt īn stoc, dar le pot aduce celor interesaţi (şi răbdători):

- Accord VII (CL, CM; din perioada nov. 2005 - nov. 2008; varianta facelift) - 1 set HAMP, 90 lei setul (650+375mm).

- Civic 5d VIII, TypeS, TypeR (FK, FN; din perioada 2006-2011), cu senzor de ploaie - 0 seturi Honda (şofer) + HAMP (pasager), 110 lei setul (675+575mm).

- Civic sedan VIII (FD; din perioada sept. 2005 - aug. 2007; varianta prefacelift) - 0 seturi HAMP, 90 lei setul (650+575mm).
                            - Civic sedan VIII (FD; din perioada sept. 2007 - 2011; varianta facelit) - 2 seturi HAMP, 90 lei setul (650+575mm).

- Jazz II (GE; din perioada oct. 2008 - 2015) - 1 set HAMP, 90 lei setul (650+350mm). **** [Se potrivesc şi pe Suzuki SX4 S-Cross şi Toyota Corolla].

Procedură īnlocuire la Accord VII facelift, Civic 5d VIII şi Civic sedan VIII prefacelift: http://www.civinfo.com/forum/how/757...r-inserts.html
                            Procedură īnlocuire la Accord VIII, Civic 5d IX, Civic sedan VIII facelift, Civic sedan IX, CR-V III, CR-V IV, Jazz II: Inlocuire lamele.pdf
                            Procedură īnlocuire la noul Civic: https://www.youtube.com/watch?v=T34VVr3KaOA

Celelate produse şi alte detalii se regăsesc īn postările anterioare.

Variante de livrare:
                            1. 6 lei - poştă fără ramburs, cu depunerea banilor (x+6 lei) la o casierie BRD sau transfer on-line;
                            2. 12 lei - poştă cu ramburs (x+12 lei se plătesc la poştă);
                            3. 20 lei - Fan Courier cu ramburs (20 + x lei se plătesc la curier);
                            4. predare personală (Bucureşti).

Contact prin mesageria privată sau la adresa de e-mail r10der@yahoo.com.
                            Pentru feedback vă rog aici.

Comment

• Mai am īn stoc cāteva seturi de inserturi pt. Accord VIII, Civic VIII sedan, Civic IX 5d, Civic IX sedan, CR-V III, CR-V IV.

Īn 2-3 săptămāni dau o comandă nouă īn Japonia. Dacă vreţi inserturi, īn special pentru modelele pentru care nu mai fac stocuri (Jazz II, Accord VII, Civic VIII Hybrid, CIvic VIII 5d), daţi-mi de veste īn timp util.

Comment

• Salut, vreau si eu pentru Accord cl7 la urmatoarea comanda. Sa ma anunti cum procedem cu banii . Mersi!

Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Accord CL7 SSE 2.0 A/T
                                Ex - Accord CN1 Executive 2.2

Comment

Working...
                                X