Interfete audio de la GromAudio - pentru telefoane Android, IOS + altele

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• [Vānd] Interfete audio de la GromAudio - pentru telefoane Android, IOS + altele

De azi am placerea de a va oferi spre vanzare interfete Grom Audio pentru sistemele audio de fabrica pentru majoritatea modelelor Honda.
    Ce este nou si diferit fata de alte produse concurente (gen Xcarlink) este faptul ca cei de la Grom Audio fabrica interfete compatibile si cu telefoanele cu sistem de operare Android, pe langa cele cu sistem de operare IOS (iPod, iPhone, ...) .

Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul gromaudio www.gromaudio.ro

Cum se comanda?
    - se opteaza pentru device-ul dorit , pe urma se opteaza pentru cablurile si modulele optionale

Grom Audio GROM-USB2P (USB, Android, iPod/iPhone, Aux-In Bluetooth Car Stereo Integration)
    -
    • Unitatea de baza (ce include cablu USB-miniUSB pentru device-uri Android) - pret 129 Euro
    • Optionale - (se comanda impreuna cu unitatea de baza)
      • cablu 1.5m pentru iPOD/iPhone - pret 22 Euro
      • cablu 4.6m pentru iPOD/iPhone - pret 30 Euro
      • cablu AUX 3.5mm & USB charging - pret 15 Euro
      • Bluetooth extension - pret 44 Euro

• Preturile sunt cu TVA, se ofera factura si garantie 1 an de zile
    • acest model il am instalat pe masina personala (Accord CL9)
      • se conecteaza la portul AUX al sistemului audio de fabrica
      • functioneaza atat cu telefon Android cat si cu iPod/iPhone
      • calitarea sunetului este foarte buna
      • este compatibil cu comenzile de pe volan si functioneaza exact ca un CD changer de fabrica
      • se poate testa pe masina mea iar in functie de interes am sa inregistrez un demo video

GROM-IPD3: iPod/iPhone, Aux-In MP3, Bluetooth Car Stereo Integration

• Unitatea de baza (contine cablul de iPod/iPhone de 1/5m) - pret 94 Euro
      • cablu 4.6m pentru iPOD/iPhone - pret 13 Euro

Pentru alte produse Grom Audio, va rog sa ma contactati pentru oferta de pret.
    Daca aveti intrebari va rog sa le puneti.

Contact pe PM.
    Last edited by ramm; 13-04-14, 10:31.
    K24Reflash

Dinule ia baga un demo video, te-as ruga frumos, sa vad si eu cum merge.
    Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
    epitesti.ro
    anunturi.epitesti.ro

Comment

Ok īncerc sa fac un video zilele astea.
      K24Reflash

Comment

interfete video pentru navigatii OEM nu aduci?
        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
        Ex:
        2014 Honda Civic Executive
        2011 Honda Civic GT

Comment

Din pacate Grom Audio nu are asa ceva.

Io la navigatia de fabrica folosesc o interfata video "home made" - o folosesc pentru camera video si mai stiu pe cineva care foloseste una identica pentru TV in masina.
          Vezi aici http://www.tsxclub.com/forums/1st-ge...a-install.html
          K24Reflash

Comment

ok, multumesc. pentru camera am si eu cablu, dar pentru a conecta o sursa video este nevoi e de o interfata care sa permita semnal video in chiar daca masina nu este in marsarier... este un tip pe civinfo care fabrica astfel de interfete, dar e neserios si poti astepta 2-3 luni pana ti le livreaza...
            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
            Ex:
            2014 Honda Civic Executive
            2011 Honda Civic GT

Comment

Deci practic și nevoie de un switch video din ce īnțeleg.
              Vezi interfețele video de la xcarlink http://xcarlink.co.uk/home.php?cat=3
              K24Reflash

Comment

Mai jos puteti gasi o mica prezentare video, cum functioneaza interfata Grom Audio cu un telefon Android sau iPhone.

https://www.youtube.com/watch?v=1x5TZWNJUFk

PS> Nu este cea mai buna prezentare , (rog putina intelegere - este prima data cand faca asa ceva )
                dar sper ca va puteti face o idee despre cum functioneaza si felul in care se integreaza cu sistemul audio de fabrica
                K24Reflash

Comment

Foarte bine facut review-ul Dinu, n-ai de ce sa-ti faci griji

O intrebare scurta off-topic: pe ce tip de suport de masina sta iphone-ul?
                  Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                  Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                  ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

Eh se putea mai bine dar merci
                    Support - ul este de la Brodit (Proclip). Le recomand (eu le-am folosit produsele de cāțiva ani īncoace pe mai multe mașini) . Se instalează fără a se da vreo gaura īn bord sau altceva.
                    K24Reflash

Comment

aha, am inteles. am intrat la ei pe site si am vazut despre ce e vorba. merci!
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

Comment

up up up
                        K24Reflash

Comment

Salut, in cat timp poti livra un produs pt honda civic 5dr? Si care ar fi pretul? Precizez ca folosesc sistem android. Ms :-)

Comment

Salve

Īn aprox 7 - 10 zile.
                            Lasă-mi te rog un PM cu adresa de e-mail și zi-mi ce combinație de cabluri/module dorești ( de ex vrei Android, adaugi și IOS sau AUX sau modul Bluetooth? ) ca sa īți fac prețul.
                            K24Reflash

Comment

HONDA ACCORD CL9

Originally posted by dinoc View Post
                              De azi am placerea de a va oferi spre vanzare interfete Grom Audio pentru sistemele audio de fabrica pentru majoritatea modelelor Honda.
                              Ce este nou si diferit fata de alte produse concurente (gen Xcarlink) este faptul ca cei de la Grom Audio fabrica interfete compatibile si cu telefoanele cu sistem de operare Android, pe langa cele cu sistem de operare IOS (iPod, iPhone, ...) .

Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul gromaudio http://www.gromaudio.co.uk/

Cum se comanda?
                              - se opteaza pentru device-ul dorit , pe urma se opteaza pentru cablurile si modulele optionale

Grom Audio GROM-USB2P (USB, Android, iPod/iPhone, Aux-In Bluetooth Car Stereo Integration)
                              -
                              • Unitatea de baza (ce include cablu USB-miniUSB pentru device-uri Android) - pret 129 Euro
                                • cablu 1.5m pentru iPOD/iPhone - pret 22 Euro
                                • cablu 4.6m pentru iPOD/iPhone - pret 30 Euro

• acest model il am instalat pe masina personala (Accord CL9)
                                • se conecteaza la portul AUX al sistemului audio de fabrica
                                • functioneaza atat cu telefon Android cat si cu iPod/iPhone
                                • calitarea sunetului este foarte buna
                                • este compatibil cu comenzile de pe volan si functioneaza exact ca un CD changer de fabrica
                                • se poate testa pe masina mea iar in functie de interes am sa inregistrez un demo video

GROM-IPD3: iPod/iPhone, Aux-In MP3, Bluetooth Car Stereo Integration

• Unitatea de baza (contine cablul de iPod/iPhone de 1/5m) - pret 94 Euro
                                • cablu 4.6m pentru iPOD/iPhone - pret 13 Euro

Pentru alte produse Grom Audio, va rog sa ma contactati pentru oferta de pret.
                              Daca aveti intrebari va rog sa le puneti.

Contact pe PM.
                              SAL.MA INTERESEAZA SI PE MINE UNITATEA DE BAZA PTR.ANDROID
                              picobelloa@yahoo.com

Comment

Working...
                              X