[Vand] Honda Civic 5D 1.8iVTEC I-shift neagra

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• [Vand] Honda Civic 5D 1.8iVTEC I-shift neagra

Salutare.

Intrucat m-am mutat langa Sibiu si am nevoie de un 4x4 pentru a nu avea emotii iarna, am tradat Honda si m-am orientat spre un Forester. As fi vrut sa pastrez masina in familie, dar sotia nu se poate obisnui cu vizibilitatea si prefera Yaris-ul ei. Asa ca dupa indelungi framantari am decis sa o scot la vanzare. Voi incepe de aici, poate e cineva care sa se bucure de ea. Din punct de vedere tehnic eu zic ca este intr-o stare foarte buna, fiind intretinuta fara limita de buget si cu mare drag. Din punct de vedere al aspectului e undeva la 7/10, fiind mici probleme in special cu clipsurile de plastic si mici zgarieturi. Sincer sa fiu nu mi-am mai batut capul cu ele, am ajuns sa nici nu le mai vad. Cu toate astea, dupa fiecare spalare masina arata bine.
    Jurnalul ei il gasiti aici:
    https://hondafan.ro/forum/forum/my-h...ighthawk-black

Intre timp a ajuns la 229000 km si fata de ultima postare a primit un set de frane noi si am schimbat compresorul de AC cu unul nou (Hella, garantie 2 ani). De asemenea, in primavara am luat anvelope de vara noi (GoodYear Eagle F1 Asymmetric), amortizoare hayon noi, am schimbat curelele de accesorii si un cap de bara. De asemenea am facut la Autoklass o curatare a clapetei de acceleratie si o reinvatare la cutie (cred ca e bine sa se faca periodic, deoarece uzura discului schimba putin lucrurile).

Ca pret, dupa ce m-am uitat si la alte masini similare, ma gandesc undeva in jurul la 5000 Euro.

Daca e cineva interesat, astept un PM sau telefon la 0741194091.

Multumesc pentru gazduire. Si cu ajutorul forumului s-a vandut. A ajuns pe mainile unui pasionat de Honda, lucru care imi mai atenueaza putin din tristetea despartirii. Momentan am trecut pe Subaru, dar sper ca planurile sa se relizeze si in 2-3 ani sa redevin proprietar de Honda. Salut comunitatea, una de mare calitate, cu promisiunea ca ne vom "revedea".

Comment

Working...
    X