NITASILVIU24: Ford Mustang

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• NITASILVIU24: Ford Mustang

Dupa o pauza mai lunga pe forum in care am vandut honda civic ,de care am fost foarte incantat, si am mai rulat cu ceva masini din clasa off road, am decis sa imi iau iar un turism, mai deosebit . Am avut de ales intre honda civic type r, si mustang, cea din urma fiind masina visurilor din copilaria mea decizia a fost categorica ,desi am fost si am testat type r, gandul imi satatea doar la mustang. Achizitia a fost facuta in 2017, si am parcurs deja impreuna 32000 de km numai pe timp de vara si pot afirma ca pentru mine masina e de vis.

Woaw,ce bine arata...!
    Sa te bucure maximum..!
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

Super masina ! Sa o stapanesti sanatos ! De curiozitate e motorul de 2.3 L ecoboost sau cel mare aspirat?

Comment

Multumesc, motorul e 2.3 ecoboost , fara nici o problema pana in momentul de fata.

Comment

Salut, s-o stapanesti sanatos!

O masina frumoasa, exotica raportat la modelele Europene. Are ceva performance pack, scaune sport?

Ma tot uitam la Mustang de cativa anil. Dar in final am ales un CTR FK8. Am ales plusul de dinamica si practicalitate. Totusi ca design mi-au placut ambele.

Le-ai condus pe amandoua, poti face o comparatie?

Comment

Sincer nu stiu ce pachete are masina, dar are scaune sport ventilate ,navigatie, chiar nu stiu daca mai era ceva in plus ce se putea adauga pe ea, nici nu m-a interesat in momentul achizitiei, singura dorinta a mea a fost cutia de viteze sa fie manuala, in rest totul a venit la pachet. Am testat un type r model 2016 anterior celui sedan si pot spune cu mana pe inima ca masina este bestiala,senzatie pe roti, dar strict la partea de linii exterioare am fost atras mai mult de ford.Ca si putere mi s-a parut ca honda o pune mult mai bine pe asfalt decat fordul si datorita tractiunii fata, probabil.

Comment

Working...
            X