JOHN: '10 Volvo XC60 D3 , Ice White

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• John
    replied
    Deloc! Mi se pare un motoras foarte echilibrat. Arhi-suficienta puterea pentru Romania.

Leave a comment:

• boris
    replied
    In afara de prima chestie de la ''Dislikes'' care e destul de importanta mi se pare ca esti pe plus. Cum e motorul de 163 CP? Ti se pare masina submotorizata?

Leave a comment:

• John
    replied
    Thank you!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Asta e felia de tort de care vorbeam zilele trecute, distractie placuta in continuare

Leave a comment:

• John
    replied
    Asa.... revin cu impresii putintel mai detaliate:

Incep cu ce nu imi place:

DISLIKES:

- usile spate sunt micute si te chinui putin sa intri in spate;
    - pielea beige e superba dar si ea si restul materialelor din interior beige parca atrag murdaria ;
    - interiorul iti lasa impresia de delicat si tot timpul simt ca trebuie sa ma port foarte atent cu el - si da, e un dezavantaj ca am dat TypeR-ul ca sa scap de obsesii de genul asta, nu sa capat una si mai mare )))) ;
    - mie la Nokia N900 nu imi copiaza agenda si apelurile in sistemul masinii cand sunt conectat la Bluetooth (se conecteaza oricum) dar lui taica-miu cu un Nokia ieftinache ii copiaza totul fara probleme ... ciudat.

- exteriorul ... I love it.... M-au intrebat persoane cu X3, Q5 s.a.m.d. cat costa, ca e f frumoasa and things like that;
    - interiorul - vazut live, e mai simplu decat te-ai astepta dar tocmai asta imi place .... imi place f mult stilul scandinav in design; materialele folosite sunt de foarte buna calitate, totul este soft, inclusiv butoanele, pielea, plasticele, etc.
    - PCC - incredibil de util: faptul ca are sistem keyless si nu trebuie sa iti cauti cheile prin buzunar / geanta si faptul ca poti verifica daca ai incuiat masina sau nu, lucru pe care l-am folosit de vreo 3 ori pana acum in 4 zile ) ;
    - motorasul e foarte silentios, dar calcat pe coada scoate un sunet gutural, placut, deloc deranjant; cuplul mare isi face simtite efectele a.i. chiar daca incarci masina cu 4 persoane, bagaje, etc. nu simti nicio schimbare in modul in care trage;
    - rezolutia si interfata ecranului sunt de foarte buna calitate + ecranul ramane f lizibil chiar si luminat direct de soare;
    - sistemul audio Advanced (al doilea ca nivel, nu cel Premium) se aude neasteptat de bine si eu sunt destul de picky la asta, ajungand la concluzia ca nu am nevoie de cel Premium sau de subwoofer cum vroiam sa ii pun ca optionala: are bass destul de puternic, spatialitate buna, fara deformari, cu un sunet crisp all the way to the max;
    - masinuta este foarte comfortabila, in interior tot timpul simti ca ai fi in vacanta, si te dai jos din ea dupa o zi intreaga in traficul criminal din Bucuresti si esti fresh ;
    - modul in care snt iluminate turometrul si vitezometrul este f special, acestea fiind odata iluminate din spate, dar si din fata prin niste leduri - very very cool ;
    - este destul de stabila in curbe pentru un SUV / cross-over;
    - cauciucurile (Michelin Alpin Lattitude) si modul in care masina isi gestioneaza tractiunea sunt fantastice: nu am derapat niciodata pana acum si am scos-o din zapezi fara nicio problema.

Consum: am 300 de km pana acum din care 200 in trafic de Bucuresti mai tot timpul bara la bara si restul pe afara si imi arata pe bord consum 11%. Eu zic ca e OK avand in vedere ca nici macar nu e rodat motorul.

Cam asta deocamdata.

PS: Astept sa o spal si sa ii fac poze ca acum e super-murdara si nu ar avea rost. :P

Cheers!

Leave a comment:

• John
    replied
    Multumesc mult! Va urez tuturor sarbatori fericite!

Leave a comment:

• WillyCR-VFAN
    replied
    Gata, ai supravietuit, "de gasca Mosu'", s-o stapanesti sanatos si inca o data Sarbatori fericite !

Leave a comment:

• John
    replied
    Este foarte posibil. Stiu ca m-am uitat lung dupa un CRV pe drum dinspre showroom.

Leave a comment:

• boris
    replied
    Cred ca te-am vazut joi seara pe la OMV-ul din Baneasa. Tu mergeai spre podul Baneasa iar eu eram pe celalalt sens. Mi-am lipit nasul de geam uitandu-ma dupa masina ta si am avut impresia ca te uiti si tu dupa CRV-ul meu. Probabil erai in extazul primelor momente in masina. Super frumoasa masinuta!!! Astept impresii.

Leave a comment:

• agh
    replied
    hai cu pozele ca zapada e!

Leave a comment:

• Shadow
    replied
    Felicitari man...sa te bucuri de ea cat mai multi km!!!

Leave a comment:

• John
    replied
    Multumim multumim!

Leave a comment:

• ticker
    replied
    sa va bucurati de ea (sau de el, desi Inge imi pare nume de fata )!

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Vezi ca ai gume noi, take care! Sa o stapanesti sanatos, frumos model, am vazut si eu ieri unul live.

Leave a comment:

• John
    replied
    O sa plec pana la Bv., nu la ski dar still.... pe zapada

Leave a comment:

Working...
X