Formula 1 - 2005

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• suciu
    replied
    Originally posted by HondaCBR
    ...Honda dezamagitor rau de tot, s-au dus inapoi vreo 2 ani, in loc sa avanseze, asa le trebiue daca l-au dat afara pe David Richards acum se ard cu Nick Fry.
    Chiar nasol ... si pe site la ei privitor la cursa din Bahrein scrie "Reasons to be cheerful" cu alte cuvinte cincinalu in patru ani, raportam la hectar 150% = marketing bullshit. Nu merge. Daca-si aburesc fanii o sa-i piarda.

De la Rosa a facut toti banii, numai pentru el si merita vazuta cursa.

Renault suprinzator, am crezut ca e o nimereala in primele doua curse dar se pare ca sint bazati cu noua masina.

Sato e "cretin" si imi place, sint fan Sato poate sa bubuie toate masinile pina la sfirsit daca e tot asa de indraznet ramin alaturi de el.

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    Ferrari varza asa cum am mai spus mai demult, anul asta nu vor mai castiga campionatul, sau cel putin sansele lor sunt foarte mici.
    Honda dezamagitor rau de tot, s-au dus inapoi vreo 2 ani, in loc sa avanseze, asa le trebiue daca l-au dat afara pe David Richards acum se ard cu Nick Fry.

Leave a comment:

• Marius -Iulian
    replied
    Alonso cu Renault a castigat din nou. pe 2 Trulli al Toyotei, 3 Raikonnen cu McLarren-Mercedes si 4 R. Schumacher tot Toyota iar pe 5 un alt Merc cu Dela Rosa ( montoya si-a fracturat clavicula inainte de cursa la tenis cica)...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Care a fost rezultatul?

Leave a comment:

• Marius -Iulian
    replied
    din nefericire, prestatia Honda devine inggrijoratoare... Toyota in schimb prefigureaza sa aiba cel putin un sezon record pentru sine...

dominatia Ferrari in F1 se apropie cred de sfarsit desi sezonul e abia la inceput...

Leave a comment:

• Marius -Iulian
    replied
    daca abia schimba motorul.. va lua ceva vreme pana pilotii se obisnuiesc si celelalte lucrui se aseaza... vom vedea...

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    am inteles ca honda s-a halosit la ultima cursa din cauza ca s-au calificat prost si au bagat 1000hp, (button a declarat ca a simtit la start ca e cea mai puternica masina de pe grila ) si la urmatoare cursa sunt sanse foarte mari sa vina motorul de 1000hp care sa numai crape. Stirea inca nu a aparut oficial la FIA, dar cei de la VTEC asia au luat un interviu sefului de la Honda R&D si a confirmat zvonul dar nu a vrut sa dea mai multe detalii.
    Dupa rezultatele ultimelor teste la Bahrain Honda v-a fi peste Toyota, probabil foarte aproape de Reno daca nu peste, dar nu stiu cu fiabilitatea cum v-a ramane, si am inteles ca din cauza puterii motorului e posibil sa faca zdrente gumele foarte repede.

Leave a comment:

• Marius -Iulian
    replied
    regulile sunt aceleasi pt. toti... eu zic ca ideea cu pneurile si motoarele care trebuie schimbate mai rar este buna... ambele pun mai multa responsabilitate in mainile pilotului iar a doua premiaza producatorii care au motoarele cele mai fiabile lucru care zic eu ca e f. bun...

e drept e un dezastru pentru Honda cu acest Sato care va fi f. greu sa se abtina de la zdrentuit pneuri si distrus motoare...

faza cu abandonul inainte de finish ca sa intri cu motor nou in cursa urmatoare e dubioasa... dar in fine este aceeasi pt. toti.

eu deplang prestatia lamentabila a BAR Honda pana in prezent si ma bucur pt. Renault care se pare ca e excelent pozitionata deja ca sa fie o amenintare credibila pt. atotputernicul Ferrari.

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    F1 a ajuns de mult fusharie nu numai de anul asta sau anul trecut.

Leave a comment:

• suciu
    replied
    Gospodaru ala de Ecclestone putea sa lase linistit Formula 1 cu aceleasi reguli din 2004. Asa a shimbat Ferrari pe Renault si show tot nu face.

Ba inca vad ca o gramada abandoneaza chiar daca pot duce cursa pina la capat numai ca sa schimbe motoru la urmatoarea cursa.

Deja e fusharaie nu sport cu motor.

Leave a comment:

• Kaai
    replied
    Scuze daca te-am jignit, dar dupa modul in care vorbesti consider ca este totul foarte adevarat in ceea ce scriu.

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    Originally posted by Civic Type-R
    (apropo imi faci si mie o poza sa-ti vad fata cand citesti despre Ferrari?) nu l-ai remarcat: "suggesting".

Eu nu discut cu indivizi cu ochi de cal.

dupa modul in care vorbesti despre Ferrari si BMW se vede clar ca aceste doua marci iti creeaaz mari complexe.

Leave a comment:

• Kaai
    replied
    Cand ai fost tu luat peste picior? Da-mi un exemplu.

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    culmea cand am fost eu luat peste picior n-ai spus nimic.
    dar cred ca cel mai simplu este sa ma retrag de pe forum, eventual voi deschide eu un forum ne-cenzurat.

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    CBRule, daca pe aria asta posteaza numai 3 insi dintre care 2 sant mai mereu in clinch, ori inchidem aria si o lasam balta, ori te pui la punct si inveti sa mai respecti si tu parerile altora.
    Nu-ti cere nimeni sa subscrii la ce se scrie aici, dar comportamentul asta cu luatu peste picior, nu are loc aici.
    Deci coboara-te pe pamant si trateaza pe fiecare asa cum e el si cu parerile lui la fel.
    Sper ca, nu te joci cu nervii mei sa ma faci sa-ti scriu un al 3lea mesaj de genul asta!!!

Leave a comment:

Working...
X