Honda in F1 sezonul 2006

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Delphi
    OOh, ai fost chiar la locul faptei? De-aia a iesit JB pe 4? A simtit "The Power of Honda" plutind in aer :lol: ? Intr-adevar s-a vazut clar ca gumele lui Button nu-l ajuta: pur si simplu n-a avut ce face...

    Ati, din pacate n-ai avut dreptate cu miki alexandrescu: a cloncanit din nou duminica asta ; sau chiar a avut efect telefonul lui Schumi :lol:
    Citisem in presa ca l-au dat afara, si eu m-am mirat cand l-am auzit sau poate de anu viitor, nush ce sa zic

    Comment


    • #77
      Delphi, sunt in fiecare an acolo, fiind doar la 200km de locul faptei.
      Jestere, esti un mare domn pentru faptul ca ne-ai pus la dispoziotie atata spatiu.
      Cateva impresii de la fata locului din ambele zile:

      http://hondafan.etp.ro/gallery/main.php
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #78
        INTRU IN COMA ALCOHOLICAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
        Inca 19 runde si arogantu´ii afaraaaaaaaaaaaa!
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #79
          ... si Button a iesit (de la pits) in fata lui Schumacher.... poate, poate?
          2006 Accord CL7 2.0 MT

          Comment


          • #80
            scuze de double-posting: foarte interesant modul de display dintre Schumacher si de la Rosa, cu Throttle & Brake. Se vede cum, in franarea dinaintea curbei, Schumi foloseste si pedala de acceleratie pentru a potrivi turatia.... face un fel de Hell & Toe probabil, in timp ce de la Rosa doar franeaza si apoi accelereaza.
            2006 Accord CL7 2.0 MT

            Comment


            • #81
              triple-posting, dar merita

              Recunosc, m-am inselat... Honda au castigat in sfarsit o cursa artyman:
              2006 Accord CL7 2.0 MT

              Comment


              • #82
                :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:

                Felicitari Honda! Felicitari Button! Felicitari Barrichello!

                Sper ca acum odata eliberata presiunea sa fie mult mai bine...
                Without racing, there is no Honda

                Comment


                • #83
                  :supz: :supz: rayer: rayer: =D> =D>
                  Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                  '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                  Comment


                  • #84
                    GO HONDAAAAAA!
                    '10 Honda Civic Type-R GT

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by cryo
                      Jeez, pai pe ce lume traiesti? Honda pe primul loc la Hungaroring :lol:
                      Ca raspuns la afirmatia ta de la "Intalniri"...Parerea mea e ca asta nu-i motiv asa de grandios pt sarbatoare. Nu cred ca suntem fani Minardi sa lesinam de bucurie la prima victorie in F1 pe anul asta (si posibil singura, dupa cum merg lucrurile). Eu, personal, ma asteptam la mult mai multe de la ei, m-am cam saturat sa tot caut scuze pt evolutia lor deplorabila. Victoria asta de-abia daca e 5% din asteptari, cel putin ale mele. E foarte bine, ii felicit, bine ca au castigat, dar are efectul unui ventilator de camera in Sala Palatului.

                      Comment


                      • #86
                        cred ca exagerezi putin. Ambele masini s-au comportat bine, au fost si ajutati de noroc, iar victoria nu e de neglijat. E adevarat ca pana acum au dezamagit, dar deja mi-au depasit asteptarile, reusind sa castige o cursa.

                        Nu, Honda nu e tocmai Minardi.... Dar totusi trebuie sa recunosti ca nu trec prin cea mai buna perioada.... Sunt departe vremurile cand Senna si McLaren-Honda erau sinonime cu victoria.

                        Cumva trebuie sparta si pasa asta proasta... si sa speram ca tocmai am asistat la lucrul asta...

                        P.S. Nu, nu ma astept ca incepand cu urmatoarea cursa Honda sa domine... mai degraba o prezenta constanta in puncte, si din cand in cand pe podium...
                        2006 Accord CL7 2.0 MT

                        Comment


                        • #87
                          Repet, ma bucur pt ei, dar nu-l consider un motiv de sarbatoare. Honda e un nume greu in motorsport, e mult prea putin o victorie dupa mijlocul campionatului pentru renumele ei. Sa vedem in continuare cum se prezinta (desi anul asta e clar compromis din toate punctele de vedere).

                          Comment


                          • #88
                            =D> :supz: Bravo Hondaaa...
                            Nu ma asteptam la asa ceva, dar daca asta n-a fost un accident, si daca o sa mai ia niste podiumuri in celelalte curse, atunci se poate ca la anul sa aiba pretentii la varf [-o<
                            Totusi, mie mi s-a parut ca nu a fost un accident, clar Button a fost foarte bun. Totusi, sa pleci de pe locul 14 si sa iesi primul - la 30.8 sec. de locul 2, e ceva =D> S-a vazut clar ca a fost mai rapid decat Alonso, si sunt sigur ca ar fi iesit primul chiar daca nu-i cadea roata lui Alonso. Insa, cred ca Barrichello ar fi trebuit sa iasa mai bine: el a plecat de pe locul 4, nu de pe 14. Dar, orisicum, a luat ceva. Oricum, anul asta nu au cum sa urce mai sus, nu cred ca JB o sa-i ajunga din urma pe Raikkonen sau Fisichella, si nici Honda sa-i ajunga pe McLaren din urma, diferenta de puncte e prea mare, dar pot sa se pregateasca pentru la anul. Si, foarte important, dupa parerea mea, poate sa le dea, atat lui JB cat si echipei, "psihologia invingatorului", adica sa le arate ca se poate, si ca nu sunt condamnati vesnic la locuri mediocre
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • #89
                              Ore ce o fi cautand CEO pe acolo?



                              Paote ca unii dintre noi, mai entuziasti din fire, se bucura mai mult decat e permis, dar adevarul e ca dupa 7ani grei de la inceputul celei de a 3a perioada in F1 si alti 14 in total ( 1992), avem un oarecare drept sa ne bucuram, chiar daca a fost vorba de o loterie nu de cursa.
                              Eu unu´m-am facut ca zidu´chiar daca azi-dimineata la 3.30 a trebuit sa fiu drepti.
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by BogdanCTR
                                ...Parerea mea e ca asta nu-i motiv asa de grandios pt sarbatoare. Nu cred ca suntem fani Minardi sa lesinam de bucurie la prima victorie in F1 pe anul asta (si posibil singura, dupa cum merg lucrurile).
                                constanta pilotilor, strategia perfecta si minim 3 abandonuri dintre cei grei. acestea sunt cele 3 conditii care trebuie indeplinite pentru ca Honda sa mai castige curse in acest an
                                sezonul asta se disputa intre fiat si reno
                                punct

                                asta nu inseamna ca nu tre sa ne bucuram pentru aceasta victorie sau pentru orice loc pe podium
                                Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                                '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                                Comment

                                Working...
                                X