Honda in F1 sezonul 2006

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ce facem de data asta la US GP?

    Michelin a rugat echipele sa foloseasca niste roti conservatoare in loc de cele performante aduse la cursa.
    Avind in vedere ce sa intimplat anul trecut, aceasta cursa va fi cea mai importanta.
    Sint mult mai multi spectatori straini decit locali.
    honda x 5
    "W" stands for Wrong
    Amerika ist Wunderbar

    Comment


    • #47

      am iesit bine de data asta. doar una a iesit din cursa.

      pacat ca nu au abandonat ceilalti din primele 5 pozitii ca asa ar fi avut si honda sanse un pic mai mari sa poata sa termine undeva pe podium.
      honda x 5
      "W" stands for Wrong
      Amerika ist Wunderbar

      Comment


      • #48
        Originally posted by dixy2k
        pacat ca nu au abandonat ceilalti din primele 5 pozitii ca asa ar fi avut si honda sanse un pic mai mari sa poata sa termine undeva pe podium.
        :lol: :lol: :lol: Foarte adevarat... eu am aprins candela, lumanari, am trecut pe la biserica, doar le-o plesni motorul [-o<
        Dar, vorbind serios, eu sunt extaziat de felul in care reuseste Honda sa mearga mai prost dupa primul pit stop. Barichello era pe 5, mergea bine, foarte aproape de Alonso, iar dupa primul pit era pe 6, in spatele lui R. Schumacher la 5 sec., iar dupa al doilea era la 23 sec. lui Ralf, si ajunsese pe 7!!!
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • #49
          Apoi nici asta n-a fost cursa ci mai mult loterie, dar totusi cred ca Toyota ne-a cam atarnat in cuie. ops: ops: Bune si 3puncte milogite decat nimic, dar mai bine ar fi 3puncte bine meritate.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #50
            a pierdut si mult timp la pit stop, apoi sint convins ca a mers foarte conservativ sa nu mai dea cu artificii ca nu era inca 4 Iulie. Daca ii pleznea motorul iar era mai nasol.
            honda x 5
            "W" stands for Wrong
            Amerika ist Wunderbar

            Comment


            • #51
              stiri bune:

              http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=123530
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

              Comment


              • #52
                bridgestone va fi singurul in F1

                http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=123388
                honda x 5
                "W" stands for Wrong
                Amerika ist Wunderbar

                Comment


                • #53
                  Originally posted by dixy2k
                  Dixy, eu m-am plictisit de vrajelile astea: de fiecare data spun aceleasi lucruri Mai bine ar tacea naibii din gura. Sper sa ma contrazica la urmatoarea cursa. Mai de mult au zis ca nu au tunel aerodinamic, si din cauza asta nu potr sa seteze masina bine. OK, de vreo 1.5 - 2 luni, au tunelul lor, unul din cele mai scumpe. Si ce daca?
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #54
                    E clar, anul asta e ratat total, orice ar face. Masina e excelenta, pilotii sunt partial OK, dar strategia e la pamant.

                    Comment


                    • #55
                      Maine Barichelooo pleaca de pe linia 7 iar Button de pe linia 9....hmmm...nimic nou
                      Something realy stinks!
                      HondaF1Fan

                      Comment


                      • #56
                        Cursa superba....dar nu pt honda.
                        Acest rezultat are legatura si cu topicul Honda in wrc...inca un contra exemplu in acest caz.
                        Poate la anu`.
                        Spor!
                        HondaF1Fan

                        Comment


                        • #57
                          neputinta pilotilor nu cred ca are ceva de a face cu compania. daca ne uitam la anii 80 situatia la piloti si renume era alta.
                          honda x 5
                          "W" stands for Wrong
                          Amerika ist Wunderbar

                          Comment


                          • #58
                            Si il vezi tu pe loeb sau grondholm la honda in wrc? pai asa de ce nu vine alonso sau shumi la honda in f1?
                            HondaF1Fan

                            Comment


                            • #59
                              ala cu "M" se muta la NASCAR. nu ar fi o exceptie.
                              honda x 5
                              "W" stands for Wrong
                              Amerika ist Wunderbar

                              Comment


                              • #60
                                Dixy, masinile-s bune, pilotii nu sunt scursuri, sunt chiar ok. Ce doare e strategia. Anul asta au reintrat oficial, cel devreme la anul, mai mult ca sigur peste 2 ani poate prind si ei un podium. La mersul asta, mersi, dar nu vreau costuri inutile prin alte campionate care nici nu ma caracterizeaza, zise un mare sef de trib Honda.

                                Comment

                                Working...
                                X