Honda in F 1 - sezonul 2008 !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Delphi
    In primul antrenament liber de azi, Barrichello pe 12 si JB pe 19. ops: :roll:
    Anul asta au inceput prost si nu cred ca vor reusi sa imbunatateasca masina decat cu ajutorul unui pilot bun. Locuri mai bune decat cele mentionate de delphi mai sus nu or sa aiba. Bine ca au reusit sa stoarca cateva puncte si aportul lui ross brown se cunoaste; strategiile de cursa sunt bune si nu de putine ori se trezesc pe un loc in puncte dar si pilotul trebuie sa fie capabil sa tina piept celor din spate si nu in ultimul rand masina sa ii ajute sa o faca. Poate ar trebui sa se mai uite si prin curtile altora...; nu mi se pare o idee proasta sa vina alonso la honda. Daca vine si masina nu progreseaza nu o sa stea sa faca purici ca button. Alonso vrea o masina capabila sa castige si cred si eu ca mutarea logica va fi BMW. Kubita confirma si Alonso poate castiga curse cu masina BMW-ului. Anul asta nu stiu dar la anul daca merg in stilul asta bmw poate castiga titlul.
    www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

    Comment


    • DEZASTRU TOTAL , button singurul abandon dupa o cursa in care oriucum era ultimul ! iar barrichello pe 14 !

      Comment


      • @edy:

        Pana acum, cam cine a vrut sa-i depaseasca i-a depasit. Poate ca nici masina nu i-a ajutat, dar nici ei nu sunt genul care sa faca fata. De foarte multe ori am fost uimit sa vad ca vine un pilot din urma, ii depaseste ca in branza, si dupa 2-3 viraje e deja la cateva sute de metri in fata. Poate ca ei au in cap un drapel albastru care le flutura mereu prin fata ochilor.

        Da, se pare ca Alonso o sa ajunga cel mai probabil la BMW.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Toyota pe 3 :O

          Incep sa plang!
          "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
          Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
          Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

          Comment


          • Toyota au inceput sa isi revina in ultima vreme. In special anul asta au mers destul de bine. Pacat de Honda ca vor sa fie consecventi si nu vor sa ia puncte in continuare. :roll:
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Eu am mare incredere in ross brown ca fa face ordine in echipa si va cauta sa aduca piloti noi si capabili de rezultate. As da sezonul asta ca sa stiu ca sezonul urmator se vor face remarcati prin performanta.
              www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

              Comment


              • toti aveti ceva cu pilotii , nu intelegi 1 lucru important , numai e ca pe vremuri cand pilotu putea face diferenta pe orice circuit , cum era senna sau chiar scumy !acuma masina face tot !nu se mai bat in sutimi ba chiar secunde , acum se bat in miimi , e altceva, sunt alte reguli fata de acum 10 ani in urma, competitivitatea e la un nivel mult mai ridicat si mai apropiat intre echipe ( monoposturi) decat inainte, button daca in 2009 nu ar mai fi la honda ar fi sigur la o echipa de TOP ! asa ca button si barichello sunt poate cei mai constanti piloti din formula 1 ! veti vedea la anul daca vor avea o masina capabila vor bate si bmw si ferari , orice !. in 2006 cu o masina care aerodinamica nu se putea compara cu renault , mclaren sau ferrari , lea batut pe toate si nu o singura data !

                Comment


                • Originally posted by quiksand
                  toti aveti ceva cu pilotii , nu intelegi 1 lucru important , numai e ca pe vremuri cand pilotu putea face diferenta pe orice circuit , cum era senna sau chiar scumy !acuma masina face tot !nu se mai bat in sutimi ba chiar secunde , acum se bat in miimi , e altceva, sunt alte reguli fata de acum 10 ani in urma, competitivitatea e la un nivel mult mai ridicat si mai apropiat intre echipe ( monoposturi) decat inainte, button daca in 2009 nu ar mai fi la honda ar fi sigur la o echipa de TOP ! asa ca button si barichello sunt poate cei mai constanti piloti din formula 1 ! veti vedea la anul daca vor avea o masina capabila vor bate si bmw si ferari , orice !. in 2006 cu o masina care aerodinamica nu se putea compara cu renault , mclaren sau ferrari , lea batut pe toate si nu o singura data !
                  Eu sunt de acord cu tine dar nu uita de factorul de motivatie; Barichello poate mai vrea dar este constient ca nu mai poate iar button...este cam depasit. Am impresia ca il tin pentru ca este loial si devotat si probabil nu vor sa dea vrabia din mana pentru cioara de pe gard. Honda nu mai este de ceva timp echipa de top dar usor-usor vor reveni.
                  www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                  Comment


                  • Originally posted by quiksand
                    acuma masina face tot !nu se mai bat in sutimi ba chiar secunde , acum se bat in miimi , e altceva, sunt alte reguli fata de acum 10 ani in urma, competitivitatea e la un nivel mult mai ridicat si mai apropiat intre echipe ( monoposturi) decat inainte,...
                    Deci:

                    1. Honda nu se bate in miimi cu nimeni, poate exceptand Force India, - se bate in secunde bune pe tur cu toata lumea. Mai bine zis ia bataie. :lol:

                    2. Daca nu e important pilotul, pai sa ma puna pe mine in locul lui Button, "sa mananca si gura mea", ca masina merge singura, nu? Tot pe locul ala o sa iasa, dar o sa am si eu niste satisfactii materiale. :wink:
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • Originally posted by quiksand
                      acuma masina face tot !
                      In sezoanele trecute facea si mai multe (sau cum zicea Lauda:" poti sa pui si o maimuta in ea ca masina face totul") dar incepand cu sezonul asta mai trebuie si gagii sa faca una, alta si mai ales sa aiba mare grija la start. Si sa speram ca pe viitor tehnica isi reia locul in plan secund.
                      Toyota merge, Renault isi revine, iar Honda tot cu mainile in bolidul de 2009 e, dar vom vedeace-o fi si la anul.
                      Chestia e ca dupa cursa asta si ei sunt putin socati fiindca se asteptau sa faca o figura mai buna si n-a prea iesit. ops:

                      JB a picat ca a fost palit de Sutil in spate si se pare ca mai hotarat decat se vedea in imagini.
                      RB saracu................. ops: :roll:
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • de 1 luna am fost in offside pe subiect.acum am citit posturile si m-am intristat si mai tare!off ce asteapta oare honda de la R.B.?nici J.B. nu e f bun dar rubinio trebuie pensionat...
                        ex CL7 AT 2006
                        CN1 Sport 2005
                        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                        Comment


                        • Cel tarziu in cursul iernii vom afla mai multe, negocierile purtandu-se de obicei, luni de zile.
                          Cred ca RB va fi trimis in pensie si JB pastrat, dar posibil e totul, asa ca ne vom lasa surprinsi de ce decizii mai iau maretii team-ului.
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • Pilotii trebuiesc schimbati si de adus altii mai tineri si mai motivati; pe JB sa-l tina ca pilot de rezerva sau de teste ca deja se poate conta pe "experienta" lui; asta e parerea mea, scuze fanilor JB...
                            www.xpt.ro - usi de garaj si automatizari - www.usigaraj.com

                            Comment


                            • Edy, JB la 28 de ani nu e nici pe departe batran si repet:
                              daca ar avea cu ce, ar dovedi ce poate.
                              Pacat ca se uita asa usor ce-a aratat in 2004 (in special cursa din Monaco).
                              Inca e justificata intrebarea:
                              pentru cine sa stea JB pe tusa?
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • hondatu , unii dintre useri poate nu se uitau la f1 pe vremea aia... , JB este unul dintre pilotii de TOP al formulei 1 , uitativa si anu trecu in fiecare cursa pe ploaie ce a facut , pe ploaie performantele masinilor de top numai sunt asa importante, acolo pilotul face diferenta..

                                Comment

                                Working...
                                X