Honda in F 1 - sezonul 2008 !

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• razvan p.
    replied
    cum spunea delphi si :

AMIN!

florine,viata unui optimist este la fel de roz ca petalele unui trandafir acoperite de [email protected]#$%!

Leave a comment:

• cryo
    replied
    eu pentru un singur lucru ma rog pentru la anul... Nu sa ia titlul, sa-i faca pe toti ceilalti de kko etc.... ci sa se comporte decent.... sa fie undeva prin mijloc, cu podiumuri ocazionale (nu accidentale), si nu coada plutonului...

Pe bune, pacat ca nu se fac retrogradari in divizii inferioare, ca la fotbal, poate-i mai punea putin pe jar....

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    La anul vom castiga curse:

http://formula1.automarket.ro/stiri/...eaza-kers.html

PS - puteti sa ma citati, sper sa am dreptate
    Last edited by tokyodream; 01-10-08, 09:45.

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Originally posted by tokyodream View Post
    Da, esti un optimist incurabil. La anul, daca Honda se face din nou de ... (de rusine, nu va ganditi la altceva ), am sa va citez mesajele, tie si lui Quicksand si am sa le postez dupa fiecare cursa. Daca nu, nu.

Oricum un mesaj de pe automarket mi-a placut in mod deosebit:

"Multumesc mult. Uitasem de aceste video-uri. Mda deci am inteles problema principala a KERS-ului asta. Oricum o sa cantareasca mult si va recupera maxim 20% energie, ceea ce este super tare. Fiind energie kinetica o pot transforma in orice deci se merita."
    Raspunsul meu: ei nu chiar in orice! Da' se poate transforma in caldura, sau in energie potentiala.

So, eu tot nu inteleg cum o echipa care produce masini, motociclete si motoare (cel mai mare producator mondial de motoare) si care are al patrulea buget din F1 si care are o experienta anterioara in F1 (chiar o experienta plina de succes inainte de 1992) reuseste sa se comporte lamentabil de atata vreme si sa fie depasita voios de negustorii de sucuri energizante, care au buget de trei ori mai mic si experienta in domeniu = 0 . As putea intelege doar daca ar lansa Honda niste sucuri energizante (ceva cu A-VTEC) care sa-i inlature pe RB de pe piata.
    Last edited by Delphi; 01-10-08, 09:22.

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    V-am spus eu:

http://formula1.automarket.ro/stiri/...stem-kers.html

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    nu strica nimeni nimic la honda , cum sa strice cineva ceva la o masina care nu se mai developeaza de 8 luni de zile , cel puti, daca aveam o masina cel putin de puncte cum aveam la inceput de sezon ,. puteam sa dam vina pe staff, ross stie prea bine ce face cu resursele pe care le are honda , lea concentrat absolut 100% pentru 2009 si o sa vedeti ca o sa se bata constatn pentru puncte in 2009 , pana acum in fiecare an am fost optimisti , dar si honda sia dat seama ca numai merge asa..., de aceea isi pun toate eforturile pentru la anul , ferarri si mclaren vor fi la acelasi nivel deoarece isi permit sa developeze la maxim 2 masini in acelasi timp (au resursele necesare) , pana cand ross va pune totul ca la carte ( cred ca vreo 2 ani) nu va asteptati anul asta sa mai intram in puncte decat pe ploaie sau abandonuri multe..., o echipa ca renault nu poate dezvolta la maxim 2 masini in acelasi timp cum nu poate nici honda , de aceea renault a scazut direct proportional cu performantele in ultimii 2 ani , mai putin cand a venit alonso sa simtit prezenta lui in echipa , daca honda reuseste sa il ia pe alonso la anul eu zic ca speram la mai mult decat puncte... dar nu cred ca o sa reuseasca...

Leave a comment:

• tokyodream
    replied
    Si tu , draga Rusia ?

http://formula1.automarket.ro/stiri/...uit-de-f1.html

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Nu sunt sigur daca Ross Brown este de vina, eu am o banuiala despre cine incurca trebile: Nick Frey.

Da, se vede bine de tot lipsa lui Jean Todd.

Leave a comment:

• razvan p.
    replied
    jean todd nu mai este la scuderia!mama mia ce treaba de macaronaro-broscaro a iesit cu furtunul incurcat ca spaghetele blognieze!!!!ma catzo!se la vie...la vita e bella cand nu avem italieni cu nadragii trasi pana in gat si cu spume la gura...

ross brown se chinuie!dar cred ca trebuie sa dea explicatii la prea multi orezari!ce mai,comedie sezonul asta!si ferarri va fi pe cadere libera la anul!mai dehai decat bursa de pe WALL STREETS'!

frumoasa victorie!pe massa sa-l iertam!

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Originally posted by equinoxe View Post
    JB - 9
    RB - DNF. nu au spus ce s-a intamplat cu el, decat ca s-a oprit chifteaua in mujlocul drumului.
    Pai i-a murit: Rubens Barrichello (19th): "Coming into the race from 18th on the grid, we were obviously hoping for any eventuality to help us move further up the grid. That opportunity came on lap 14 when my engineer made a brilliant call following Piquet's crash. I came into the pits just before the safety car was called and when I rejoined I would have been in a strong position. But then the engine just died."

Leave a comment:

• Cristi S
    replied
    Urata cursa... un accident a stricat tot. Ferrari a avut sansa in mana insa iar s-au incurcat ca dobitocii... Si acum 2 curse au facut la fel: I-au chemat la pit stop pa amandoi pilotii in acelasi timp si Raikkonen s-a vazut nevoit sa astepte ca Massa sa termine realimentarea, insa de data asta au facut-o si mai lata. Massa a plecat cu furtunul de alimentare dupa el Norocul lui Hamilton...

Asteptam duelul in urmatoarea cursa.

Leave a comment:

• equinoxe
    replied
    JB - 9
    RB - DNF. nu au spus ce s-a intamplat cu el, decat ca s-a oprit chifteaua in mujlocul drumului.

Leave a comment:

• razvan p.
    replied
    superb circuit/oras!sa vedem!

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    RB ar fi venit mai in fata daca nu-i strica runda acel BMW!
    Un inceput bun in week-end, sa vedem cum il vor termina.

Leave a comment:

• Cristi S
    replied
    http://en.f1-live.com/f1/en/index.shtml

Massa, Hamilton , Raikkonen ... asa arata grila de start la inceput...

Button pe 12(se pare ca ii place circuitul), iar Barrichello pe 18...

Leave a comment:

Working...
X