Honda in F 1 - sezonul 2008 !

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi s-a parut mie, sau am vazut niste RIDGELINE pe post de masini de interventie :?:
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • http://formula1.automarket.ro/stiri/...a-pe-2009.html ops:
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • http://formula1.automarket.ro/stiri/...tru-honda.html
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • Originally posted by BogdanCTR
          Vad ca nici nenea Ross Brown nu prea a scos-o la capat...

          Ma intreb si eu cam care e strategia urmatoare...
          Lui Brawn (Schumacher si Todt) le-a luat 3-4ani sa puna la pucnt Ferrari, cum am putea sa ne asteptam la minuni dupa o jumatate de an?
          Urmatoarea strategie e ca anul asta sa evolueze, chiar si cu pasi marunti iar de la anul (daca se va introduce si KERS) sa-i dea bataie, daca nu sa continuie evolutiv, poate mai incet DAR SIGUR.


          Originally posted by BogdanCTR
          nu vad Reno fabricand masini ce rup gura pe strazi, dar in F1 se descurca excelent
          Ma tem ca te referi la anii 2005 si 2006 ca acum evolueaza de nici lor nu le mai vine sa concureze.

          Originally posted by tokyodream
          Mi s-a parut mie, sau am vazut niste RIDGELINE pe post de masini de interventie :?:
          Da, ca si sponsor principal al GP-ului an de an au avut si au masini in jurul circuitului. Au fost vremuri cand avea si IT-Ruri si Accord-uri Coupe. La fel e si la Suzuka (2009) unde safety car-ul oficial (SL facelift) e asistat la nevoie de un IT-R si un NSX-R!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • Se aude ca Honda ar putea sprijini o noua echipa in locul defunctei Super Auguri: Eurosport
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • Hmm, deci tot nu se pot lasa de obiceiul asta!?!?
              Probabil fac galagie si pilotii de peste ocean ca nu li se ofera oportunitati la mai mult, cine stie.

              P.S. quickule, subscriu la cele spuse de tine (low-downforce and co.)! :wink:
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • Originally posted by Delphi
                Se aude ca Honda ar putea sprijini o noua echipa in locul defunctei Super Auguri: Eurosport
                Foarte bine, au un teren mai mare unde pot testa. :wink:

                Comment


                • Fiindca fum fara foc nu iese niciodata................. ops: :roll: ops:

                  http://www.f1technical.net/news/9490
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • Eu am zis de mult ca ar cam fi timpul. :wink:
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • N-am niciodata nimic contra speculatiilor, de orice gen ar fi ele dar sa duca la un raspuns logic.
                      Daca-i zboara pe astia 2, pe cine vor sa aduca?
                      Pe Sato care plange peste tot prin Japonia ca l-a lasat Honda pe drumuri?
                      Pe Danica Patrick doar ca e femeie si e ceva exotic in sportul asta?
                      Pe Davidson?
                      Hai sa fim seriosi, pe JB il pot pastra linistiti, pe Ruba poata sa-l trimita si-n padurea amazoniana....................
                      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                      Comment


                      • Originally posted by hondatu
                        N-am niciodata nimic contra speculatiilor, de orice gen ar fi ele dar sa duca la un raspuns logic.
                        Daca-i zboara pe astia 2, pe cine vor sa aduca?
                        Pe Sato care plange peste tot prin Japonia ca l-a lasat Honda pe drumuri?
                        Pe Danica Patrick doar ca e femeie si e ceva exotic in sportul asta?
                        Pe Davidson?
                        Hai sa fim seriosi, pe JB il pot pastra linistiti, pe Ruba poata sa-l trimita si-n padurea amazoniana....................
                        Se orienteaza catre pilotii romani )
                        "I would rather die of thirst than drink from the cup of mediocrity"
                        Civic Type-S, deep bronze B-64-ZUC- is no mediocrity
                        Kawasaki KLE500, albastru B-56-ETO
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/prafuit/Ea/

                        Comment


                        • Eu cred ca se gandesc la un Alonso, ceva. Se pare ca nici Alonso nu prea mai vrea sa continue cu Reno la anul. :wink:
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • AOLEOOO!! Pe orice dar nu pe ala!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted:
                            Sa nu uitam ca e in carti puternic la BMW, in locul lui NH!
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • Parerea mea este ca daca nu gasesc un pilot foarte bun, degeaba o sa-si faca o masina super tare. Ori, nici JB, nici RB nu sunt extraordinari, dupa parerea mea. Scuze Udo, stiu ca iti place JB, dar eu nu i-as da mai mult de nota 8 cu ingaduinta. ops: Adica, JB nu ar iesi campion la orice echipa ar alerga. Pur si simplu nu cred ca are stofa de campion. Daca ar alerga la o echipa foarte tare, probabil ca ar castiga ceva curse, ar lua mai multe puncte, dar tot nu ar iesi campion.

                              Adica, vreau sa spun ca o comparatie intre un pilot bun si unul mediu sau mediocru se poate face foarte bine la BMW intre Kubica si Heidfeld si eu nu cred ca de un Heidfeld ar avea nevoie Honda.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • In primul antrenament liber de azi, Barrichello pe 12 si JB pe 19. ops: :roll:
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X