HONDA la 24h Nürburgring - 2005

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • HONDA la 24h Nürburgring - 2005

    Teoretic, de fapt si practic, in fiecare week-end intre martie si octombrie, undeva in lume un monopost/automobil Honda se bate la victorie.
    In acest week-end, cu 4 saptamani mai devreme ca de obicei, a avut loc renumita cursa de anduranta de la Nürburgring, ca de obicei, pe circuitul mare si cu peste 700 de participanti.
    Honda e al 5lea producator auto din lume (dupa BMW, Porsche, Mercedes si Opel), ce-si trece in cont un numar impresionant de victorii (peste 30), adica de departe cel mai puternic constructor auto non-german.
    Toate automobilele participante se impart in 18 clase, chiar daca startul se ia impreuna.
    Participantii Honda de anul acesta:

    http://motorsport.honda.de/web/specials/

    Nr. Auto Pilot

    50 Honda NSX Stefan Schlesack/Klaus Niedzwiedz/Werner Kather
    113 Honda Integra Florian Gonon/Christian Michaud/Claude-Alain Besse/Pierre Moret
    123 Honda Integra Mike Rimmer/Chris Rimmer/Llynden Riethmuller
    126 Honda Accord Kotaro Yamamoto/Cyril Kabassi/Patrik Ponec
    155 Honda Civic Norman Starke/Eric Freichels/Thomas Frank/Jochen Garnjost
    198 Honda Accord Gerhard Molzberger/Frank Lohmann/Andre Mühlenbruch
    200 Honda Accord Felix Schmitt/Marc Hurler
    216 Honda Integra R Martyn Spurrell/John Coates
    217 Honda Integra R Hans Keutmann/Bruce Trenery/Steve Pfeifer/Maurice O'Reilly

    Honda S2000-Cup

    100 Honda S2000 Horst von Saurma/Jochen Übler/Uwe Nittel
    114 Honda S2000 Andreas Mäder/Harald Jacksties/Nils Bartels
    127 Honda S2000 Walter Nawotka/Gerd Grundmann
    137 Honda S2000 Ulfried Baumert/Patrick du Bois
    138 Honda S2000 Matthias Holle/"Bugs Bunny"
    139 Honda S2000 Markus Horn/Charles Kauffman/Martin Becker

    Honda Civic Type-R-Cup

    103 Honda Civic Type-R Peter Venn/Dave Allan/Marcel Hoppe/Peter Cate
    225 Honda Civic Type-R Michael Podlogar/Peter Wyss/Arno Wester/Carsten Spengemann
    226 Honda Civic Type-R Roland Lotzmann/Nikolai von Prittwitz/Denis Cribbin/Jeff Wyatt
    228 Honda Civic Type-R Michael Ecker/Wilfried Schmitz/Bernd Degner/Andy Fink
    229 Honda Civic Type-R Hans Keutmann/Mark Giesbrecht/Dino Drössiger/Spencer Trenery
    230 Honda Civic Type-R Valerjy Gorban/SergjyYanchukow/Stanislaw Griazine/Oleg Kesselman
    231 Honda Civic Type-R Dr. J. Steidel/Herbert v. Danwitz/Jörg Backhaus/Michael Oberdries
    232 Honda Civic Type-R Norbert Bermes/Harald Thönnes/Marcel Engels
    233 Honda Civic Type-R Heinz-P. Schumacher/Gerd-M. Schumacher/Peter Rikli/Peter Gschwind
    234 Honda Civic Type-R Werner Uetrecht/Florian Fricke/Dr. Gunter David
    235 Honda Civic Type-R Petra Diederich/Christine Dietl/Grit Nagelschmidt
    236 Honda Civic Type-R Ralph-Peter Rink/Andreas Weiland/Stefan Gosch/Frank Totz
    237 Honda Civic Type-R Michael Marsani/Olaf Neunkirchen/Kai von Schauroth/Jeff Orford
    238 Honda Civic Type-R Thorsten Kill/Uwe Unteroberdörster/Andreas Teichmann/Joachim Thiel


    Din cei 29 de participanti Honda de anul acesta, 28 au si terminat aceasta cursa, poate cel mai impresionant rezultat pt. un producator auto si pt. Honda realizat vreodata.

    Aici clasamentele pe clase:

    CLASAMENT TOTAL:
    http://www-01.24h-rennen.de/content/...sp?sprache=eng

    1 2 BMW M3 GTR Lamy Pedro, Said Boris, Huisman Duncan, Priaulx Andy 139 23:58:47.179
    2 1 BMW M3 GTR Müller Dirk, Müller Jörg, Stuck Hans-Joachim, Lamy Pedro 134 23:58:47.197 5 laps
    3 77 Dodge Viper GTS-R Zakowski Peter, Lechner Robert, Bert Sascha 132 23:58:47.178 7 laps
    4 32 Porsche 911 GT3 Beil Stefan, Fischer Norbert, Hulverscheid Paul, Althoff Dr. Edgar 130 24:04:14.303 9 laps
    5 41 Porsche GT3 Cup Bermes Heinz-Josef, Koll Thomas, Schornstein Heinz Dieter, Bovensiepen Andreas 130 24:06:00.814 9 laps
    6 42 Porsche GT3 Cup Ickx Vanina, Duve Andre, Hemroulle Jean Francois, Lambrecht Bert 129 24:00:46.500 10 laps
    7 28 Porsche 911 GT3 RS Schmidt Peter, Ney Friedrich, Bär Winfried, Irmgartz Michael 128 24:00:46.187 11 laps
    8 25 Porsche 996 GT3 Cup Morin Martin, Morin Henrik, Morin Anders, Levin Anders 128 24:06:05.834 11 laps
    9 46 Porsche 911 GT3-MR Luhr Lucas, Bernhard Timo, Collard Emmanuel, Tiemann Marcel 127 23:58:47.581 12 laps
    10 6 Porsche 996 Turbo Alzen Jürgen, Alzen Uwe, Ludwig Klaus, Dumbreck Peter 126 23:58:47.368 13 laps
    11 133 BMW 320 i Bohnhorst Ralph, Hennerici Mark, Hürtgen Claudia, Schubert Torsten 126 24:06:10.131 13 laps
    12 50 Honda NSX Type R Schlesack Stefan, Niedzwiedz Klaus, Kather Werner 125 24:08:35.625 14 laps
    13 249 Alfa Romeo 147 ITD Schürg Herbert, Neuberger Stefan, Bartels Michael, Scheider Timo 124 23:58:48.501 15 laps
    14 67 Subaru Impreza WRX Sti Shimizu Kazuo, Yoshida Toshihiro, Sarrazin Stephane, Sato Kumi 124 24:00:55.671 15 laps
    15 132 BMW 320 i Hürtgen Claudia, Björk Thed, Göransson Richard, Schubert Torsten 123 24:01:56.012 16 laps
    16 143 Opel Astra Coupe Luostarinen Hannu, Rauno Nuoramo, Bastuck Rainer, Haugg Wolfgang 123 24:03:17.893 16 laps
    17 35 Porsche 964 Cup Lemm Daniel, Bach Jürgen, Luhr Markus 122 23:58:48.484 17 laps
    18 159 Renault Clio RS Riemer Kai, Chmiela Jörg, Mühlenbruch André, Riemer Jens 122 24:06:42.369 17 laps
    19 232 Honda Civic Type-R Bermes Norbert, Thönnes Harald, Engels Marcel 121 24:03:29.496 18 laps
    20 268 BMW 330 d Haider Thomas, Kutsch Rainer, Hiltscher Marc, Kraus Ralf 120 24:03:21.589 19 laps
    21 212 BMW M 3 GT Rösler Stephan, Kitzerow Andreas, Silvester Wolf, van Springel Jan 120 24:04:37.059 19 laps
    22 103 Honda Civic Type-R Venn Peter, Allan Dave, Cate Peter, Hoppe Marcel 120 24:05:56.649 19 laps
    23 227 Peugeot 206 RC Nett Jürgen, Schütz Rolf, Reuter Thomas 119 24:08:23.982 20 laps
    24 234 Honda Civic Type-R Uetrecht Werner, Fricke Florian, Dr. David Gunter, Lohmann Frank-Dieter 119 24:08:25.882 20 laps
    25 215 BMW M 3 Ali Khalifa Alkhalifa Jaber, Gusenbauer Werner, Herwerth Andreas, Nittel Uwe 118 23:59:05.920 21 laps
    26 214 BMW M 3 Coupe Küpper Bernd, Koch Klaus, Zabel Marco 118 24:07:02.830 21 laps
    27 236 Honda Civic Type-R Rink Ralph-Peter, Weiland Andreas, Gosch Stefan, Totz Frank 118 24:07:13.065 21 laps
    28 230 Honda Civic Type-R Gorban Valeriy, Yanchukov Sergiy, Griazine Stanislav, Keselman Oleg 118 24:08:23.115 21 laps
    29 54 Porsche Boxster Ressl Hannes, Egger Harald, Wenger Reinhard, Bergmann Peter 118 24:08:50.150 21 laps
    30 75 BMW M 3 Pfister Kai, Scholze Florian, Kruidenier Henk, Dewez Jean Michel 117 23:59:38.311 22 laps
    31 189 Opel Astra OPC Henrich Ludger, Schulten Jürgen, Rotter Horst, Engelbracht Helmut 117 24:00:04.675 22 laps
    32 202 BMW 325 i Mundorf Thomas, Kantz Christian, Roosen Gaby, Böhm Alexander 117 24:04:58.681 22 laps
    33 199 BMW M 3 Wegeler Nicki, Zils Daniel, Weidner Benjamin, Wegeler Tanja 116 23:58:23.532 23 laps
    34 95 Volvo S60 Andree Ullrich, Bermes Heinz Josef, Packeisen Ulli, Wehner Rainer 116 23:59:28.236 23 laps
    35 123 Honda Integra R Rimmer Mike, Rimmer Chris, Riethmuller Llynden 116 24:01:33.344 23 laps
    36 196 BMW M3 E30 Salzer Hans-Rolf, Salzer Sascha 116 24:02:06.818 23 laps
    37 258 VW Bora R-TDi Rattunde Eberhard, Lloyd John, Moore Wayne, Bolz Helmut 116 24:06:35.347 23 laps
    38 207 BMW M 3 Hancke Sascha, Peter Jürgen, Truelove Matthew Charles, Krell Paul 115 23:56:32.891 24 laps
    39 142 Opel Astra Coupe Klüber Josef, Sluszny Marc, Kissling Stefan, Strycek Volker 115 23:58:50.016 24 laps
    40 175 BMW E 36 Coupe Weber Walter, Dr. Moog Ralph P., Seiwert Heiko, Müller Klaus 115 23:58:54.195 24 laps
    41 125 Renault Clio RS Benz Christian, Benz Stefan 115 24:00:12.544 24 laps
    42 257 Alfa Romeo 147 Cup JTD 'Fred', 'Barney', Gante Tillman 115 24:00:50.779 24 laps
    43 204 Mercedes Benz 190 E Schettler Andreas, Roth Dirk, Dr. Kurz Werner, Mautner Thomas 115 24:03:55.250 24 laps
    44 233 Honda Civic Type R Schumacher Gerd, Schumacher Heinz-Peter, Rikli Peter, Gschwind Peter 114 23:58:48.959 25 laps
    45 53 VW New Beetle Smudo, von Löwis of Menar Thomas, Seher Rudi, Stadler Thorsten 114 23:58:54.517 25 laps
    46 134 Renault Clio RS Konopka Dietmar, Leger Markus, Wellmann Michael, Fuchs Holger 114 23:59:55.443 25 laps
    47 269 BMW 120 d Dose Paul Martin, Briody James P., Dr. Schilling Martin, Seuser Uwe 114 24:01:13.622 25 laps
    48 144 Renault Clio RS Reich Uwe, Lünsmann Robert, Hinte Patrick, von Niesewand-Reich Marc 114 24:03:18.605 25 laps
    49 231 Honda Civic Type-R Dr. Steidel Joachim, von Danwitz Herbert, Backhaus Jörg, Oberdries Michael 114 24:03:29.565 25 laps
    50 171 Suzuki Ignis Sport Ohi Takashi, Schelle Nikolaus, Kato Masaya, Sato Kazunori 114 24:05:01.242 25 laps
    51 181 BMW 318 iS Derscheid Rolf, Möller Frank, Schlehecker Werner, Schula Alexander 114 24:06:22.257 25 laps
    52 85 Audi A3 Fiocchi Guglielmo, Hofmayer Otto, Küster Stafan, Mota Francisco 114 24:06:46.053 25 laps
    53 70 BMW M3 compact De Thoisy Pierre, Depoix Thierry, Peyroles Arnoud 113 23:58:49.075 26 laps
    54 247 BMW M3 Jacobs Nick, Short Martin, Douglas Pennant Rupert 113 24:00:53.495 26 laps
    54 14 Audi RS 4 Bleck Uwe, Englerth Simon, Ketterer Mario, Tenchini Giampaolo 112 20:53:44.984 27 laps
    55 209 Mazda RX 8 Felser Catharina, Halm Stephanie, Lüttecke Nicole, Droste Kati 113 24:03:25.395 26 laps
    56 238 Honda Civic Type-R Kill Thorsten, Unteroberdörster Uwe, Teichmann Andreas, Thiel Joachim 113 24:03:36.345 26 laps
    57 59 BMW M 3 GTR Mitchell Ian, Berger Jochen, Bennett Phil 113 24:05:22.656 26 laps
    58 261 Seat Leon Arlotti Giuseppe, Stanguellini Simone, Barbaro Bruno, Tesini Danilo 112 23:58:52.269 27 laps
    59 211 BMW M 3 GT Scalini Luigi, Cioci Marco, Zuppini Luca, Purtscher Richard 112 24:02:58.882 27 laps
    60 237 Honda Civic Type-R Marsani Michael, Neunkirchen Olaf, von Schauroth Kai, Slooten Jan-Erik 112 24:04:27.627 27 laps
    61 146 Mitsubishi Mirage RS Rose Mal, Burton Kevin, Robson Anthony, Leemhuis Peter 112 24:10:17.401 27 laps
    62 96 BMW M 3 EVO Karl Hans-Hatto, Förster Udo, Meyer Arnd, Hofbauer Markus 111 23:59:01.332 28 laps
    63 137 Honda S 2000 Baumert Ulfried, Dubois Patrick, Bergmann Mikael, Reicher Fabrice 111 24:00:15.852 28 laps
    64 264 VW Golf IV TDI Klink Traudel, Schaffert Demian, Jurek Elmar, Surer Christina 111 24:04:31.797 28 laps
    65 180 BMW 325i Hoffmann Iris, Seher Peter, Köll Dieter, Dr. Wegner-Bscher Wolfgang 111 24:05:01.471 28 laps
    66 195 Opel Astra H Demant Hans, Mauer Karl, Klaas Frank, Schulz Steffen 111 24:05:39.766 28 laps
    67 136 Renault Clio RS Coupe Tschornia Martin, Klein Andre, Kramer Andreas 111 24:05:40.753 28 laps
    68 260 BMW 330 CD Giudici Gianni, Gabbiani Gian Maria, Romanini Diego, Pirri Ardizzone Luca 110 23:58:47.649 29 laps
    69 216 Honda Integra R Spurrell Martyn, Coates John, Croydon Rob 110 23:58:50.704 29 laps
    70 156 Opel Corsa Kosmalla Jörg, Cormann Benno, Daum Michael 110 24:01:35.835 29 laps
    71 262 Alfa Romeo 147 JTD Hueck Dietrich, Habermehl Werner, Bertram Giselher, Radulovic Zoran 110 24:03:03.268 29 laps
    72 178 BMW 318 ti Schlüter Michael, Dittmann Titus, Dittmann Julius, Clout Tom 110 24:04:07.050 29 laps
    73 12 Audi V8 Derichs Erwin, Kubik Manfred, Sedlmaier Markus, Nilsson Rickard 109 23:59:03.247 30 laps
    74 172 VW Golf III Gti 16V Müller Joachim, Gajda Waldemar, Kock Jörg, Holz Armin 109 24:03:53.607 30 laps
    75 120 BMW 120 d Dupré Christoph, Hess Michael, Dupré Claus, Haupt Walter 108 23:59:01.623 31 laps
    75 64 BMW M3 Dörr Rainer, Löwenstein Leo, Friedrichs Willi, Dr. Panther Martin 108 21:39:08.407 31 laps
    76 114 Honda S 2000 Mäder Andreas, Jacksties Harald, Bartels Nils, Renger Reinhold 108 21:46:40.254 31 laps
    76 190 Opel Astra OPC Krapp Wolfgang, Schulte Thomas, Wilsberg Hans Peter, Henning Ulrich 108 24:08:06.381 31 laps
    77 127 Honda S 2000 Nawotka Walter, Grundmann Gerd 107 23:58:29.892 32 laps
    78 259 VW Golf 5 TDi Thaler Klaus-Peter, Immig Heinrich, Schäfer Bodo 107 23:58:49.826 32 laps
    79 263 Lexus RX 400h Duez Marc, Takeda Kanami, Kikuchi Yasushi, Gotoh Hitoshi 107 23:59:02.605 32 laps
    79 267 BMW 330 d Simoncini Mauro, Merzario Arturo, Bachiorri Riccardo, Biava Gianni 107 23:45:40.299 32 laps
    80 94 Ford Focus PR Ströter Georg, Kallies Erwin, Knour Christoph, Anspann Manfred 107 24:06:54.413 32 laps
    81 139 Honda S 2000 Kauffman Charles, Horn Markus, Becker Martin 106 23:58:52.049 33 laps
    82 235 Honda Civic Type-R Diederich Petra, Dietl Christine, Nagelschmidt Grit 106 23:59:00.481 33 laps
    83 253 VW Golf TDI/R Bergamaschi Alberto, Maffeis Fulvio, Buratti Guido, Varini Alfredo 106 23:59:56.657 33 laps
    84 241 BMW 325 Förster Wolfgang, Lotz Kurt, Blöding Ralf-Udo, Brunsch Elmar 106 24:00:07.762 33 laps
    85 205 Mercedes Benz 190 E EVO 1 Stadler Thorsten, Krause Andreas, Wolzenburg Lutz, Breuer Johannes 106 24:00:54.687 33 laps
    86 65 BMW Z3 M Coupe Graf zu Ortenburg Franz, Graf von Wedel Christian, Graf von Oeynhausen Marcus, C. D. Dean Charles 106 24:06:02.275 33 laps
    87 29 Porsche 993 Cup Segolen, Tremblay Gerard, Schmit Frederic, van de Vyuer Eric 106 24:08:05.029 33 laps
    88 185 Ford Puma Herrmann Björn, Steffens Christian, Weiler Claus, Kuypers Maximilian 105 23:59:54.451 34 laps
    89 148 Mitsubishi Mirage RS Shephard Allan, Osborne Colin, Rubis Rob 105 24:02:09.188 34 laps
    90 168 Suzuki Swift GTR Tschornia Christian, Tschornia Sebastian, Janzen Guido, Müller Sven 105 24:03:22.186 34 laps
    91 270 VW Golf IV R-TDI Packeisen Ulli, Barnat Ralf, Ackermann Andreas, Senz Christian 105 24:05:44.894 34 laps
    92 155 Honda Civic Starke Norman, Freichels Eric, Frank Thomas, Garnjost Jochen 105 24:06:14.261 34 laps
    92 229 Honda Civic Type-R Giesbrecht Mark, Keutmann Hans, Drössiger Dino, Trenery Spencer 104 22:11:42.115 35 laps

    93 82 BMW M 3 Clarke Kevin, Povey Guy, Donaldson Ian, Donaldson Andrew 105 24:08:26.088 34 laps
    94 182 BMW 318 iS Bossert Martina, Breunig Christoph, Frings Timo, Schmitz Frank 105 24:12:27.123 34 laps
    95 57 BMW M3-RR Nimersjö Johann, Welan James, Delaronde Del 104 24:01:51.922 35 laps
    96 228 Honda Civic Type-R Schmitz Wilfried, Ecker Michael, Degner Bernd, Fink Andy 104 24:01:54.381 35 laps
    97 169 Suzuki Swift Siek Manfred, Göttlich René, Sauren Edmund, Adler Torsten 104 24:04:18.717 35 laps
    98 201 Mercedes Benz 190 E Dr. Thiemer Jens, Stähler Roland, Weykopf Michael 103 23:59:28.179 36 laps
    99 140 BMW 318 iS Oesterbeck Rainer, Mölleken Rolf, Heidemann Friedhelm, Leiendecker Andreas 103 24:03:26.781 36 laps
    100 154 Peugeot 206 CC Coupe Gaessler Denis, Fabri Francis, Coutherut Yves 103 24:04:19.472 36 laps
    101 104 Ford Puma Schmidt Christian, Mann Marcus, Bucher Ives, Kunz André 103 24:06:28.932 36 laps
    102 118 Alfa Romeo 156 TP 16V Hügli Jürg, Salvadori Ivo, Vogel Kurt, Christen Eric 102 23:58:50.127 37 laps
    103 157 Ford Fiesta Aust Frank, Thiele Robert, Rank Rudolf, Hoffeld Guy 102 24:01:26.220 37 laps
    104 266 BMW M3 Friedrichs Peter, Steiner Heribert, Rülke Stefan, Beckers Manfred 102 24:01:34.583 37 laps
    105 152 Seat Ibiza Islek Deniz, Flehmer Michael, Kroll Manfred, Minten Jürgen 102 24:02:40.996 37 laps
    106 11 Mercedes Benz 500 SEC Schenzle Matthias, Kammerl Andrea, Derichs Erwin, Meinrenken Timm 102 24:10:45.544 37 laps
    107 113 Honda Integra Gonon Florian, Michaud Christian, Besse Claude-Alain, Moret Pierre 101 24:00:50.856 38 laps
    108 31 BMW 320 Fasth Marcus, Zackrisson Johan, Gustafsson Hakan, Adolfsson Johnny 101 24:04:14.750 38 laps
    109 129 Renault Megane Cup Philipp Horst, Jülich Rolf, Lamberti Frank 101 24:09:42.966 38 laps
    110 217 Honda Integra Type-R Keutmann Hans, Trenery Bruce, Pfeifer Steve, O´Reilly Maurice 100 23:58:42.729 39 laps
    111 106 Audi 8N TT Engels Claus, Zils Daniel, Tschümperlin Pius, Beil Stefan 100 24:00:23.328 39 laps
    112 161 VW Polo 16 V Dimmler Dietrich, Potthast Axel, Dr. Weigner Klaus, Münster Holger 100 24:02:32.934 39 laps
    113 151 Seat Ibiza Schäfer Hans-Christoph, Leßmeister Dirk, Scheffler Burkhart, Pötzl Maik 99 24:02:41.230 40 laps
    114 105 Opel Kadett E Weber Daniel, Gergen Bodo, Jäger Stefan, Winz Marian 99 24:06:36.893 40 laps
    115 69 Lotus Elise MPR Zensen Ralf, Schmitz Sabine, Kragl Ossi, Smolski Victor 99 24:08:08.874 40 laps
    116 187 Opel Astra Kippschull Marc, Dutz Helmut, Schmidt Gregor, L'honneux Falko 96 24:03:31.877 43 laps
    117 153 Ford Puma 1,6 RS Ebbing Klaus, Berg Ernst, Willems Thorsten 95 24:03:53.492 44 laps
    118 109 Opel Astra SRS Sorg Daniel, Katz Eberhard, Schwarz Erik, Green Ian 95 24:04:16.433 44 laps
    119 147 Mitsubishi Mirage RS Leemhuis Peter, Alford Tony, Wallis Adam, Rose Mal 95 24:11:31.052 44 laps
    120 170 Toyota Yaris Kurata Hisanao, Kishimoto Hiroyuki, Hujioka Akihiko, Kanemoto Yoshihisa 92 24:00:54.196 47 laps
    121 135 BMW 320 iS Schumacher Markus, Czwielung Christoph, Weber Jörg, Roth Alexander 95 21:41:50.630 44 laps
    121 188 Opel Astra GSI 16 V Rinössl David, Meurren Uwe, Knoche Peter, Krüger Thomas 92 24:08:06.096 47 laps
    122 183 BMW 318 iS Coupe Dick Dieter, Krell Sebastian, Viehmann Stefan, Riecker Johann Georg 91 24:05:38.405 48 laps
    123 116 Hyundai Coupe GK Kleinschmidt André, Schwarze Hagen, Birken Martin, Zondler Martin 90 24:07:14.571 49 laps
    124 122 Opel Kadett E 16V Schmelter Stefan, Bierlein Marcus, Rehlinger Thomas, Telker Andreas 88 24:01:36.081 51 laps
    125 93 Ford Focus Wölflick Stephan, Mace Graham, Roberts Mark 87 23:58:48.388 52 laps
    126 206 BMW 325 i Delzepich Heinz-Willi, Karp Uwe, Pobbig Torsten, Heldmann Dirk 93 23:05:29.535 46 laps
    126 108 Ford Puma Cup Wetzlich Alexander, Sluis Thomas, Allendorf Frank, Nurminen Niko 87 24:03:33.515 52 laps
    127 22 BMW M3 GTR Tischner Michael, Silbermayr Georg, Tischner Matthias, Karlson Ulf 92 17:02:11.930 47 laps
    127 163 Suzuki Swift GTI Heise Manfred, Hoffmann Iris, Bußmann Jürgen, Brüggenkamp Michael 85 24:01:39.310 54 laps
    128 80 BMW M3 Bonk Michael, Bonk Peter, Schild Urs, Neuefeind Gerd 92 19:53:56.046 47 laps
    128 186 Opel Astra OPC Nolde Axel, Ferk Bojan, Henning Roland, Kratz Torsten 85 24:06:02.819 54 laps
    129 44 Nissan Skyline GT-R Asch Roland, Schoysman Dirk, Kinoshita Takayuki, Tanaka Tetsuya 91 16:12:07.037 48 laps
    129 167 Mini Cooper Sjöö Tomas, Folkesson Crister, Svensson Per 85 24:09:47.702 54 laps
    130 115 BMW E 30 Dietz Gerald, Werner Jochen, Behr Matthias 80 24:00:07.751 59 laps
    131 251 VW Touran Jordan Kai, Bohnhorst Ralf, Schiemann Thomas, Waldherr Andreas 80 24:04:20.040 59 laps
    132 10 BMW M3 GTRS Scheid Johannes, Kainz Oliver, Rostek Dennis, Hagenmeyer Tobias 90 16:23:18.918 49 laps
    132 255 Seat Leon 1.9 TDI Breukers Ivo, Willems Gerrie, Coronel Tom, Schaap Michel 74 24:05:45.726 65 laps
    133 141 Alfa Romeo 156 Smith David, Bishop Robert, Watt Adrian, Anderson Stuart 70 24:03:28.778 69 laps
    137 150 Citroen AX Gti Erdmann Bernd, Milz Michael, Milz Theo, Schläppi Mathias 86 20:43:01.293 53 laps
    139 254 Ford Focus ST 170 G Kremp Dirk, Brinker Karl, Leipert Marcel 84 23:21:34.757 55 laps
    143 51 BMW Z3 M Coupe Prüser sen. Walter, Jansen Rolf, Prüser jun. Walter, Kremers Sascha 83 16:48:31.882 56 laps
    144 179 BMW 318 iS Dr. Klein Michael, Binkowska Dietmar P., Bardenheuer Reiner, Hoffmann Kornelius 83 18:25:01.385 56 laps
    145 111 Opel Corsa GSI Glath Jürgen, Mauer Markus, Hömberg Bernd 81 18:00:54.371 58 laps
    146 164 Citroen AX Sport Bonin Udo, Bonin Jörg, Poppe Udo, Reuschenbach Thorsten 80 18:28:40.509 59 laps
    149 37 Porsche GT3 Silvester Wolf, Dill Thomas, Bonk Peter, Schild Urs 76 15:47:46.819 63 laps
    150 40 Porsche GT3 RSR Basseng Marc, Lieb Marc, Rockenfeller Maik 76 16:27:56.100 63 laps
    151 73 BMW E 36 Nöhring Frank, Wirtz Thomas, Becker Ulrich 74 14:31:55.936 65 laps
    153 66 Dodge Viper GTS-R Huppert-Nieder Hans-Peter, Mohr Werner, Großmann Markus, Gülden Andreas 70 12:44:34.463 69 laps
    154 130 Renault Clio Cup
    Pitstop Papi Massimiliano, Veniziani Sergio, Botazzi Calviano, Ancarani Silvano 70 18:29:33.499 69 laps
    155 121 Audi A4 Quattro Schjärin Hakon, Sandberg Roger, Gulbrandsen Atle 70 19:38:26.289 69 laps
    156 76 BMW M 3 Leutheuser Christian, Surauer Robert, Werker Manfred, Chretien Jean Baptist 69 14:19:01.464 70 laps
    158 68 BMW M3 Quester Dieter, Wolff Toto, Deutgen Arthur, Peter Philipp 66 12:04:36.889 73 laps
    159 88 Morgan Plus 8 Bock Christian, Bock Michael, Ahlers Keith 67 23:58:53.705 72 laps
    160 239 Peugeot 206 RC
    Pitstop Stange Philipp, Wolf Marco, Schmidt Felix, Nacken Hubert 65 15:28:05.702 74 laps
    161 62 Mitsubishi Lancer EVO 8
    Pitstop Deegener Elmar, Galladé Ulrich, Schneider Bernd, Viebahn Jörg 62 13:49:53.839 77 laps
    162 213 BMW M 3 Rövenich Oliver, Brügmann Thomas, Ambiel Thomas, Wolff René 61 14:32:30.890 78 laps
    163 101 Ford Focus RS Bressan Urs, Trefzger Jochen, Dr. Terkatz Stefan, Klein Michael 61 23:59:09.036 78 laps
    164 71 Audi A3 Kühlewein Günter, Waschkau Roland, Speich Rudi 55 11:18:02.106 84 laps
    165 256 Audi TT LPG Hallgren Christer, Marx Christian, Clepkens Stephane 55 13:01:22.811 84 laps
    166 92 Ford Focus PR Herrmann Björn, Siebertz Holger, Wijgaerts Paul, Morawitz Gregor 56 23:59:54.256 83 laps
    167 203 BMW M 3 Wiskirchen Jörg, Wiskirchen Rudi, Schmidt Oliver 53 11:15:42.981 86 laps
    168 250 Alfa Romeo GT Kalbfell Karl-Heinz, Ostmann Bernd, Scheer Eve, Engstler Franz 55 24:04:12.327 84 laps
    169 240 Honda Civic Type-R Krumbach André, Krumbach Jochen, Derondeau Klaus 52 12:42:48.928 87 laps
    170 102 Toyota Altezza Yamashita Junichiro, Maejima Kenichi, Yoshida Izumi, Itoh Masashige 52 13:40:47.208 87 laps
    171 177 BMW 318 iS Hirsch Hannes, Meier Arnd, Leube Knut, Königbauer Niclas 51 10:51:12.684 88 laps
    172 165 Mini Cooper Johannson Niklas, Söderholm Hans, Wihlborg Carsten 51 24:09:47.715 88 laps
    173 100 Honda S 2000 v. Saurma-Jeltsch, Übler Jochen, Nittel Uwe, Wassertheurer Anja 47 9:29:48.688 92 laps
    174 99 Hyundai Coupe V6 Schumann Peter, Schumann Jürgen, Hohennadel Christian 47 9:34:13.589 92 laps
    175 225 Honda Civic Type-R Podlogar Michael, Spengemann Carsten, Wyss Peter, Wester Arno 45 9:47:18.158 94 laps
    176 265 BMW 330 GTR Meyersrenken Henning, Waser Paul, Baumgartner Martin, Blumer Marcel 44 9:27:06.876 95 laps
    177 4 Porsche 996 GT3-ST Siegler Johannes, Dröger Stephan, Schatz Michael 44 11:24:53.968 95 laps
    178 86 BMW 320 STW Wright Stuart, Redhouse Howard, Grant John, Hardman Peter 44 15:35:40.801 95 laps
    179 166 Mini Cooper Kaufmann Walter, Nick Gregor, Bengtzon Bengt 42 16:49:48.633 97 laps
    180 26 Volvo S 60 Dackevall Gunnar, Sjösten Richard, Andersson Kjell-Olov 41 22:17:01.928 98 laps
    181 252 Renault Megane RS Grossetete Franck, Géhin Philippe, Porcher Christophe 42 24:10:04.286 97 laps
    182 149 Seat Ibiza Schedler Mike, Mechtersheimer Martin, Buurmann Dr. Volker, Spengler Tilman 38 8:59:35.725 101 laps
    183 15 Audi Abt-ASR Schmickler Frank, Terting Peter, Brandl Rudi, Ihle Wolf-Dieter 38 9:17:59.128 101 laps
    184 27 Porsche Ruf RGT Fox Shane, Weber Wolfgang, Zeltner Ruben 37 7:50:37.855 102 laps
    185 126 Honda Accord Euro R Yamamoto Kotaro, Kalbassi Cyril, Ponec Patrik, Bendixen Oluf 37 9:59:36.847 102 laps
    186 131 Renault Clio Cup
    Pitstop Ragozzini Francesco, Ciani Francesco, Polani Marco, Emiliani Luigi 37 10:49:30.078 102 laps
    187 60 Audi 200 quattro Kohlhaas Christian, Riebensahn Dirk, Gerhard Christopher 37 21:49:42.992 102 laps
    188 39 Porsche 996 RS
    Pitstop Destree Wolfgang, Jodexnis Kersten, Abbelen Klaus, Merten Marco 33 8:17:03.531 106 laps
    189 58 Mercedes Benz SLK 350
    Pitstop Brückner Rainer, Steinmeier Frank, Schall Ralf, Lohr Ellen 31 12:37:29.305 108 laps
    190 128 Alfa Romeo 156 Planas Javier, Matheu Adrian, Escolar Pedro 28 11:22:39.055 111 laps
    191 79 Audi A 3 Turbo Rohr Franz, Ludwig Gerhard, Zehe Michael, Bauer Jens 26 8:48:58.246 113 laps
    192 226 Honda Civic Type-R Lotzmann Roland, Prittwitz Nikolai von, Cribbin Denis, Wyatt Jeff 28 24:05:44.419 111 laps
    193 38 Porsche 996 GT3 Reich Uwe, Prym Michael, Lück Karl-Christian, Abbelen Klaus 25 5:19:03.559 114 laps
    194 162 Suzuki Swift Teichmann Karl-Heinz, Schneider Michael, Kreuer Peter, Selbach Wilfried 25 5:40:29.084 114 laps
    195 197 Mercedes Benz 190 E EVO1 Schmid Thomas, Götzmann Klaus, Hieronymus Lars, Welschar Carsten 25 5:42:21.720 114 laps
    196 271 Opel Astra Kombi Müller Wolfgang, Bartsch Michael, Fritzinger Klaus, Müller Gottfried 25 23:58:46.694 114 laps
    197 5 V8-Star Irmscher-Opel
    Pitstop Berlandy Georg, Mölig Reinhold, Thiim Kurt 23 6:49:53.156 116 laps
    198 49 Porsche 993 RSR Mies Peter, Horn David 22 5:12:58.094 117 laps
    199 119 VW Golf III
    Pitstop Dingert Andreas, Briesch Marko, Konrath Andreas, Reinert Franz 20 6:56:48.185 119 laps
    200 17 Audi RS 4 R
    Pitstop Fisch Sven, Duffner Axel, Vollmer Jochen, Überall Michael 19 7:16:42.329 120 laps
    201 110 Toyota MR 2 Turbo Ludwig Gerhard, Bauer Jens, Nack Thomas, 'El Gringo' 17 4:01:09.468 122 laps
    202 3 Porsche 996 GT3-ST Schratz Michael, Rice Vic, Berg Achim, Lewis Shane 17 7:16:54.577 122 laps
    203 78 BMW M 3 GT-Air
    Pitstop Bierther Guido, Stahl Sebastian, Heyer Kenneth, Bierther Frank 16 8:13:47.637 123 laps
    204 36 Porsche 996 GT3 RS Mamerow Peter, Mamerow Chris, Kaufmann Wolfgang 13 4:10:42.401 126 laps
    205 63 BMW M3 CSL Adams Rudi, Vogler Gregor, Wenger Sepp, Riess Werner 12 2:35:11.413 127 laps
    206 112 Renault Clio RS 2.0 Plesse Hannes, Bebion Christian, Schelp Marco, Ahlden Manfred 12 2:51:21.581 127 laps
    207 145 BMW M 3 EVO Dr. Bauer Werner, Brunn Philipp, Pingel Michael, Weidinger Jörg 11 2:31:09.211 128 laps
    208 174 BMW 318 ti compact Keller Marco, Tschornia Martin, Gropengießer Felix, Scheibner Rolf 11 2:47:56.483 128 laps
    209 72 BMW M3 GTR Obermann Willi, Giuliani Ivano, Burgmann Friedrich, Brunnacker Boris 8 1:54:19.797 131 laps
    210 74 BMW E 46
    Pitstop Müller Klaus, Abels Helmut, Herter Stephan, Gassen Rene 8 1:56:18.176 131 laps
    211 16 Chrysler Crossfire Coupe Renger Reinhold, Gruner Karl-Heinz, Sing Eugen, Bäumler Jürgen 8 3:07:20.655 131 laps
    212 7 V8-Star Jaguar Tilke Hermann, Adorf Dirk, Simon Patrick 7 1:32:12.953 132 laps
    213 56 BMW M 3
    Pitstop Meyer Arnd, Funke Michael, Klasen Arno, Gedlich Markus 7 2:20:21.370 132 laps
    214 55 BMW M 3 Meins Richard, Walkenhorst Henry, Passyutu Pedro, Kiesch Joachim 6 1:35:44.041 133 laps
    215 138 Honda S 2000 Holle Matthias, Bugs Bunny 4 1:11:29.885 135 laps
    216 248 BMW 320 D Nemecek Peter, Wakolbinger Helmut, Dr. Berndorfer Franz Xaver, Schachinger Johann 4 1:17:35.349 135 laps


    Clasa A2:

    1 171 Suzuki Ignis Sport Ohi Takashi, Schelle Nikolaus, Kato Masaya, Sato Kazunori 114 24:05:01.242
    2 146 Mitsubishi Mirage RS Rose Mal, Burton Kevin, Robson Anthony, Leemhuis Peter 112 24:10:17.401 2 Runden
    3 156 Opel Corsa Kosmalla Jörg, Cormann Benno, Daum Michael 110 24:01:35.835 4 Runden
    4 148 Mitsubishi Mirage RS Shephard Allan, Osborne Colin, Rubis Rob 105 24:02:09.188 9 Runden
    5 155 Honda Civic Starke Norman, Freichels Eric, Frank Thomas, Garnjost Jochen 105 24:06:14.261 9 Runden
    6 154 Peugeot 206 CC Coupe Gaessler Denis, Fabri Francis, Coutherut Yves 103 24:04:19.472 11 Runden
    7 157 Ford Fiesta Aust Frank, Thiele Robert, Rank Rudolf, Hoffeld Guy 102 24:01:26.220 12 Runden
    8 153 Ford Puma 1,6 RS Ebbing Klaus, Berg Ernst, Willems Thorsten 95 24:03:53.492 19 Runden
    9 147 Mitsubishi Mirage RS Leemhuis Peter, Alford Tony, Wallis Adam, Rose Mal 95 24:11:31.052 19 Runden
    10 150 Citroen AX Gti Erdmann Bernd, Milz Michael, Milz Theo, Schläppi Mathias 86 20:43:01.293 28 Runden
    11 149 Seat Ibiza Schedler Mike, Mechtersheimer Martin, Buurmann Dr. Volker, Spengler Tilman 38 8:59:35.725 76 Runden


    Clasa A3:

    1 133 BMW 320 i Bohnhorst Ralph, Hennerici Mark, Hürtgen Claudia, Schubert Torsten 126 24:06:10.131
    2 132 BMW 320 i Hürtgen Claudia, Björk Thed, Göransson Richard, Schubert Torsten 123 24:01:56.012 3 Runden
    3 143 Opel Astra Coupe Luostarinen Hannu, Rauno Nuoramo, Bastuck Rainer, Haugg Wolfgang 123 24:03:17.893 3 Runden
    4 159 Renault Clio RS Riemer Kai, Chmiela Jörg, Mühlenbruch André, Riemer Jens 122 24:06:42.369 4 Runden
    5 103 Honda Civic Type-R Venn Peter, Allan Dave, Cate Peter, Hoppe Marcel 120 24:05:56.649 6 Runden
    6 123 Honda Integra R Rimmer Mike, Rimmer Chris, Riethmuller Llynden 116 24:01:33.344 10 Runden

    7 142 Opel Astra Coupe Klüber Josef, Sluszny Marc, Kissling Stefan, Strycek Volker 115 23:58:50.016 11 Runden
    8 125 Renault Clio RS Benz Christian, Benz Stefan 115 24:00:12.544 11 Runden
    9 134 Renault Clio RS Konopka Dietmar, Leger Markus, Wellmann Michael, Fuchs Holger 114 23:59:55.443 12 Runden
    10 144 Renault Clio RS Reich Uwe, Lünsmann Robert, Hinte Patrick, von Niesewand-Reich Marc 114 24:03:18.605 12 Runden
    11 137 Honda S 2000 Baumert Ulfried, Dubois Patrick, Bergmann Mikael, Reicher Fabrice 111 24:00:15.852 15 Runden
    12 136 Renault Clio RS Coupe Tschornia Martin, Klein Andre, Kramer Andreas 111 24:05:40.753 15 Runden
    13 172 VW Golf III Gti 16V Müller Joachim, Gajda Waldemar, Kock Jörg, Holz Armin 109 24:03:53.607 17 Runden
    13 114 Honda S 2000 Mäder Andreas, Jacksties Harald, Bartels Nils, Renger Reinhold 108 21:46:40.254 18 Runden
    14 127 Honda S 2000 Nawotka Walter, Grundmann Gerd 107 23:58:29.892 19 Runden
    15 139 Honda S 2000 Kauffman Charles, Horn Markus, Becker Martin 106 23:58:52.049 20 Runden

    16 140 BMW 318 iS Oesterbeck Rainer, Mölleken Rolf, Heidemann Friedhelm, Leiendecker Andreas 103 24:03:26.781 23 Runden
    17 104 Ford Puma Schmidt Christian, Mann Marcus, Bucher Ives, Kunz André 103 24:06:28.932 23 Runden
    18 118 Alfa Romeo 156 TP 16V Hügli Jürg, Salvadori Ivo, Vogel Kurt, Christen Eric 102 23:58:50.127 24 Runden
    19 152 Seat Ibiza Islek Deniz, Flehmer Michael, Kroll Manfred, Minten Jürgen 102 24:02:40.996 24 Runden
    20 113 Honda Integra Gonon Florian, Michaud Christian, Besse Claude-Alain, Moret Pierre 101 24:00:50.856 25 Runden
    21 129 Renault Megane Cup Philipp Horst, Jülich Rolf, Lamberti Frank 101 24:09:42.966 25 Runden
    22 217 Honda Integra Type-R Keutmann Hans, Trenery Bruce, Pfeifer Steve, O´Reilly Maurice 100 23:58:42.729 26 Runden
    23 151 Seat Ibiza Schäfer Hans-Christoph, Leßmeister Dirk, Scheffler Burkhart, Pötzl Maik 99 24:02:41.230 27 Runden
    24 105 Opel Kadett E Weber Daniel, Gergen Bodo, Jäger Stefan, Winz Marian 99 24:06:36.893 27 Runden
    25 69 Lotus Elise MPR Zensen Ralf, Schmitz Sabine, Kragl Ossi, Smolski Victor 99 24:08:08.874 27 Runden
    26 109 Opel Astra SRS Sorg Daniel, Katz Eberhard, Schwarz Erik, Green Ian 95 24:04:16.433 31 Runden
    27 135 BMW 320 iS Schumacher Markus, Czwielung Christoph, Weber Jörg, Roth Alexander 95 21:41:50.630 31 Runden
    27 116 Hyundai Coupe GK Kleinschmidt André, Schwarze Hagen, Birken Martin, Zondler Martin 90 24:07:14.571 36 Runden
    28 122 Opel Kadett E 16V Schmelter Stefan, Bierlein Marcus, Rehlinger Thomas, Telker Andreas 88 24:01:36.081 38 Runden
    29 108 Ford Puma Cup Wetzlich Alexander, Sluis Thomas, Allendorf Frank, Nurminen Niko 87 24:03:33.515 39 Runden
    30 115 BMW E 30 Dietz Gerald, Werner Jochen, Behr Matthias 80 24:00:07.751 46 Runden
    31 141 Alfa Romeo 156 Smith David, Bishop Robert, Watt Adrian, Anderson Stuart 70 24:03:28.778 56 Runden
    33 130 Renault Clio Cup
    Pitstop Papi Massimiliano, Veniziani Sergio, Botazzi Calviano, Ancarani Silvano 70 18:29:33.499 56 Runden
    34 121 Audi A4 Quattro Schjärin Hakon, Sandberg Roger, Gulbrandsen Atle 70 19:38:26.289 56 Runden
    36 102 Toyota Altezza Yamashita Junichiro, Maejima Kenichi, Yoshida Izumi, Itoh Masashige 52 13:40:47.208 74 Runden
    37 126 Honda Accord Euro R Yamamoto Kotaro, Kalbassi Cyril, Ponec Patrik, Bendixen Oluf 37 9:59:36.847 89 Runden
    38 131 Renault Clio Cup
    Pitstop Ragozzini Francesco, Ciani Francesco, Polani Marco, Emiliani Luigi 37 10:49:30.078 89 Runden
    39 128 Alfa Romeo 156 Planas Javier, Matheu Adrian, Escolar Pedro 28 11:22:39.055 98 Runden
    40 119 VW Golf III
    Pitstop Dingert Andreas, Briesch Marko, Konrath Andreas, Reinert Franz 20 6:56:48.185 106 Runden
    41 112 Renault Clio RS 2.0 Plesse Hannes, Bebion Christian, Schelp Marco, Ahlden Manfred 12 2:51:21.581 114 Runden
    42 145 BMW M 3 EVO Dr. Bauer Werner, Brunn Philipp, Pingel Michael, Weidinger Jörg 11 2:31:09.211 115 Runden
    43 138 Honda S 2000 Holle Matthias, Bugs Bunny 4 1:11:29.885 122 Runden
    44 107 Ford Fiesta Schuhbauer Wolfgang, Frers Klaus Dieter, Wassertheurer Anja, von Saurma Horst 0 00.000 126 Runden


    Clasa A4:

    1 95 Volvo S60 Andree Ullrich, Bermes Heinz Josef, Packeisen Ulli, Wehner Rainer 116 23:59:28.236
    2 96 BMW M 3 EVO Karl Hans-Hatto, Förster Udo, Meyer Arnd, Hofbauer Markus 111 23:59:01.332 5 Runden
    3 266 BMW M3 Friedrichs Peter, Steiner Heribert, Rülke Stefan, Beckers Manfred 102 24:01:34.583 14 Runden
    4 100 Honda S 2000 v. Saurma-Jeltsch, Übler Jochen, Nittel Uwe, Wassertheurer Anja 47 9:29:48.688 69 Runden
    5 99 Hyundai Coupe V6 Schumann Peter, Schumann Jürgen, Hohennadel Christian 47 9:34:13.589 69 Runden


    CLASA A6:

    1 50 Honda NSX Type R Schlesack Stefan, Niedzwiedz Klaus, Kather Werner 125 24:08:35.625
    2 67 Subaru Impreza WRX Sti Shimizu Kazuo, Yoshida Toshihiro, Sarrazin Stephane, Sato Kumi 124 24:00:55.671 1 Runde
    3 54 Porsche Boxster Ressl Hannes, Egger Harald, Wenger Reinhard, Bergmann Peter 118 24:08:50.150 7 Runden
    4 85 Audi A3 Fiocchi Guglielmo, Hofmayer Otto, Küster Stafan, Mota Francisco 114 24:06:46.053 11 Runden
    5 70 BMW M3 compact De Thoisy Pierre, Depoix Thierry, Peyroles Arnoud 113 23:58:49.075 12 Runden
    6 59 BMW M 3 GTR Mitchell Ian, Berger Jochen, Bennett Phil 113 24:05:22.656 12 Runden
    7 64 BMW M3 Dörr Rainer, Löwenstein Leo, Friedrichs Willi, Dr. Panther Martin 108 21:39:08.407 17 Runden
    7 65 BMW Z3 M Coupe Graf zu Ortenburg Franz, Graf von Wedel Christian, Graf von Oeynhausen Marcus, C. D. Dean Charles 106 24:06:02.275 19 Runden
    8 57 BMW M3-RR Nimersjö Johann, Welan James, Delaronde Del 104 24:01:51.922 21 Runden
    10 22 BMW M3 GTR Tischner Michael, Silbermayr Georg, Tischner Matthias, Karlson Ulf 92 17:02:11.930 33 Runden
    11 51 BMW Z3 M Coupe Prüser sen. Walter, Jansen Rolf, Prüser jun. Walter, Kremers Sascha 83 16:48:31.882 42 Runden
    12 68 BMW M3 Quester Dieter, Wolff Toto, Deutgen Arthur, Peter Philipp 66 12:04:36.889 59 Runden
    13 62 Mitsubishi Lancer EVO 8
    Pitstop Deegener Elmar, Galladé Ulrich, Schneider Bernd, Viebahn Jörg 62 13:49:53.839 63 Runden
    14 60 Audi 200 quattro Kohlhaas Christian, Riebensahn Dirk, Gerhard Christopher 37 21:49:42.992 88 Runden
    15 58 Mercedes Benz SLK 350
    Pitstop Brückner Rainer, Steinmeier Frank, Schall Ralf, Lohr Ellen 31 12:37:29.305 94 Runden
    16 63 BMW M3 CSL Adams Rudi, Vogler Gregor, Wenger Sepp, Riess Werner 12 2:35:11.413 113 Runden
    17 56 BMW M 3
    Pitstop Meyer Arnd, Funke Michael, Klasen Arno, Gedlich Markus 7 2:20:21.370 118 Runden
    18 55 BMW M 3 Meins Richard, Walkenhorst Henry, Passyutu Pedro, Kiesch Joachim 6 1:35:44.041 119 Runden


    Clasa N2:

    1 232 Honda Civic Type-R Bermes Norbert, Thönnes Harald, Engels Marcel 121 24:03:29.496
    2 227 Peugeot 206 RC Nett Jürgen, Schütz Rolf, Reuter Thomas 119 24:08:23.982 2 Runden
    3 234 Honda Civic Type-R Uetrecht Werner, Fricke Florian, Dr. David Gunter, Lohmann Frank-Dieter 119 24:08:25.882 2 Runden
    4 236 Honda Civic Type-R Rink Ralph-Peter, Weiland Andreas, Gosch Stefan, Totz Frank 118 24:07:13.065 3 Runden
    5 230 Honda Civic Type-R Gorban Valeriy, Yanchukov Sergiy, Griazine Stanislav, Keselman Oleg 118 24:08:23.115 3 Runden
    6 233 Honda Civic Type R Schumacher Gerd, Schumacher Heinz-Peter, Rikli Peter, Gschwind Peter 114 23:58:48.959 7 Runden
    7 231 Honda Civic Type-R Dr. Steidel Joachim, von Danwitz Herbert, Backhaus Jörg, Oberdries Michael 114 24:03:29.565 7 Runden
    8 238 Honda Civic Type-R Kill Thorsten, Unteroberdörster Uwe, Teichmann Andreas, Thiel Joachim 113 24:03:36.345 8 Runden
    9 237 Honda Civic Type-R Marsani Michael, Neunkirchen Olaf, von Schauroth Kai, Slooten Jan-Erik 112 24:04:27.627 9 Runden
    10 216 Honda Integra R Spurrell Martyn, Coates John, Croydon Rob 110 23:58:50.704 11 Runden
    11 235 Honda Civic Type-R Diederich Petra, Dietl Christine, Nagelschmidt Grit 106 23:59:00.481 15 Runden
    12 228 Honda Civic Type-R Schmitz Wilfried, Ecker Michael, Degner Bernd, Fink Andy 104 24:01:54.381 17 Runden
    12 229 Honda Civic Type-R Giesbrecht Mark, Keutmann Hans, Drössiger Dino, Trenery Spencer 104 22:11:42.115 17 Runden
    14 239 Peugeot 206 RC
    Pitstop Stange Philipp, Wolf Marco, Schmidt Felix, Nacken Hubert 65 15:28:05.702 56 Runden

    15 240 Honda Civic Type-R Krumbach André, Krumbach Jochen, Derondeau Klaus 52 12:42:48.928 69 Runden
    16 225 Honda Civic Type-R Podlogar Michael, Spengemann Carsten, Wyss Peter, Wester Arno 45 9:47:18.158 76 Runden
    17 226 Honda Civic Type-R Lotzmann Roland, Prittwitz Nikolai von, Cribbin Denis, Wyatt Jeff 28 24:05:44.419 93 Runden


    FELICITARI HONDA!!!
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

  • #2
    impresionant.

    sper ca ai facut copy and paste....
    honda x 5
    "W" stands for Wrong
    Amerika ist Wunderbar

    Comment


    • #3
      cum se stabilesc clasele?

      adica de ce unele S2000 sunt la o clasa si altele la alta. si la clasa N2 sunt numai Civic si Peugeot 206?
      ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
      ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
      Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
      Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

      Comment


      • #4
        o fi chestia aia cu open class apoi cea in care ar trebui sa fie.
        honda x 5
        "W" stands for Wrong
        Amerika ist Wunderbar

        Comment


        • #5
          Habar nu am care cum se stabileste, dar vezi ca, siteul are si o varianta in lb. engleza si poate dai de ceva acolo.
          Sa nu uitam ca, sant si masini tunate acolo, deci probabil e vorba de s2k la 240CP dar si la 300 s.a.m.d.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment

          Working...
          X