SUPER GT 2005 (ex JGTC)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SUPER GT 2005 (ex JGTC)

    Cu o intarziere de o cursa, ma apuc si aici de treaba.
    Nu neaparat cu cele mai bune stiri, dar e bine de stiut si mai ales e bine de avut un ochi si pe marea concurenta super-sport europeana.

    Artistii principali la clasa 500:
    GT500 : 18 machines

    Nr Masina
    Pilot Team Gume


    1 Xanavi NISMO Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ30DETT)
    Satoshi Motoyama
    Richard Lyons (GB) NISMO *

    3 G'ZOX HASEMI Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ30DETT)
    Toshihiro Kaneishi
    Erik Comas (F) HASEMI MOTORSPORT *

    6 ESSO Ultraflo Supra

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Juichi Wakisaka
    Akira Iida ESSO TOYOTA Team LeMans *

    8 ARTA NSX

    HONDA NSX (NA2 / C32B)
    Daisuke Ito
    Ralf Firman (GB) Team Honda Racing *


    12 CALSONIC IMPUL Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ30DETT)
    Benoit Treluyer (F)
    Yuji Ide TEAM IMPUL *

    18 TAKATA DOME NSX

    HONDA NSX (NA2 / C32B)
    Ryo Michigami
    Takashi Kogure Team Honda Racing *


    21 NOMAD FERRARI 550 GTS

    FERRARI 550 MARANELLO (F550 / F133)
    Takuya Kurosawa
    Hidetoshi Mitsusada HITOTSUYAMA RACING **

    22 MOTUL PITWORK Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ30DETT)
    Michael Krumm (D)
    Masataka Yanagida NISMO *

    25 ECLIPSE ADVAN SUPRA

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Manabu Orido
    Dominik Schwager (D) TEAM ADVAN TSUCHIYA ***

    32 EPSON NSX

    HONDA NSX (NA2 / C32B)
    Tsugio Matsuda
    Andre Lotterer (D) NAKAJIMA RACING **


    34 BANDAI SUPRA

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Seiji Ara
    Naoki Yokomizo KRAFT **

    35 Yellow Hat YMS Supra

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Naoki Hattori
    Shigekazu Wakisaka KRAFT **

    36 DYNACITY TOM'S SUPRA

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Takeshi Tsuchiya
    James Courtney (AUS) TOYOTA TEAM TOM'S *

    37 DYNACITY TOM'S SUPRA

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Tatsuya Kataoka
    Sakon Yamamoto TOYOTA TEAM TOM'S *

    38 ZENT CERUMO SUPRA

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Yuji Tachikawa
    Toranosuke Takagi TOYOTA TEAM CERUMO *

    39 DENSO SARD SUPRA GT

    TOYOTA SUPRA (JZA80 / 3UZ-FE)
    Andre Couto (POR)
    Ronnie Quintarelli (I) TOYOTA TEAM SARD *

    88 JLOC MURCIE RG-1

    LAMBORGHINI MURCIELAGO R-GT (GH-BC10E / L535)
    Koji Yamanishi
    WADA-Q JLOC ***

    100 RAYBRIG NSX

    HONDA NSX (NA2 / C32B)
    Sebastien Philippe (F)
    Jeremie Dufour (F) TEAM KUNIMITSU *



    Artistii clasei 300
    GT300 : 26machines

    0 EBBRO M-TEC NSX

    HONDA NSX (LA-NA2 / C32B)
    Haruki Kurosawa
    Shinya Hosokawa M-TEC CO.,LTD. **


    2 Priveé Zurich RD320R

    Vemac RD320R (RD320R / C32B)
    Kazuho Takahashi
    Akira Watanabe VERNO TOKAI DREAM 28 ***

    5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU

    Vemac RD320R (RD320R / C32B)
    Tetsuji Tamanaka
    Katsuhiko Tsutsui TEAM MACH ***

    7 Amemiya AsparaDrink RX7

    MAZDA RX-7 (FD3S / 20B)
    Shinichi Yamaji
    Hiroyuki Iiri RE Amemiya Racing ***

    9 Gulf ADVAN FORTUNE MT

    MOSLER MT900R (MT900R / LS1)
    Junichiro Yamashita
    Eiji Yamada A & S RACING ***

    10 MACH-GO FERRARI DUNLOP

    FERRARI 360 MODENA (GF-F360 / F131B)
    Go Mifune
    Hideshi Matsuda JIM GAINER **

    11 GPH FERRARI DUNLOP

    FERRARI 360 MODENA (GF-F360 / F131B)
    Tetsuya Tanaka
    Paolo Montin (I) JIM GAINER **

    13 ENDLESS ADVAN Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ35DE)
    Mitsuhiro Kinoshita
    Masami Kageyama ENDLESS SPORTS ***

    19 WedsSport Celica

    TOYOTA CELICA (ZZT231 / 3SGTE)
    Hiroki Kato
    Nobuteru Taniguchi RACING PROJECT BANDOH ***

    26 ENDLESS TAISAN GEMBALLA GT3R

    PORSCHE 911GT3RS (911GT3RS / M96/77)
    Yutaka Yamagishi
    Kaoru Ijiri TEAM TAISAN ADVAN ***

    27 direxiv ADVAN 320R

    VEMAC RD320R (RD320R / C32B)
    Yasuo Miyagawa
    Shogo Mitsuyama direxiv motorsports ***

    30 RECKLESS MR-S

    TOYOTA MR-S (ZZW30 / 3SGTE)
    Kota Sasaki
    Tetsuya Yamano TEAM RECKLESS MI

    31 APEXERA MR-S

    TOYOTA MR-S (ZZW30 / 3SGTE)
    Minoru Tanaka
    Kazuki Nakajima APEXERA WITH APR MI

    43 ARTA Garaiya

    ASL Garaiya (ASLGaraiya / VQ35DE)
    Morio Nitta
    Shinichi Takagi AUTOBACS RACING
    TEAM AGURI MI

    46 Dream Cube's ADVAN Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ35DE)

    Kazuki Hoshino
    Takayuki Aoki MOLA ***

    47 CCI Recaldent ADVAN Z

    NISSAN FAIRLADY Z (Z33 / VQ35DE)

    Go Shimizu
    Tomonobu Fujii MOLA YH

    52 Proµ TaiyoSekiyu KUMHO Celica

    TOYOTA CELICA (ZZT231 / 3SGTE)

    Hironori Takeuchi
    Katsuyuki Hiranaka TOYOTA TEAM CERUMO KH

    62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R

    VEMAC RD350R (RD350R / ZV348)

    Shinsuke Shibahara
    Tadao Uematsu R&D SPORT ***

    70 Gaikokuya ADVAN PORSCHE

    PORSCHE 911GT3RS (911GT3RS / M96/77)

    Yoshimi Ishibashi
    Eiichi Tajima TEAM GAIKOKUYA ***

    72 FK/massimo ADVAN PORSCHE

    PORSCHE 911GT3RSR (911GT3RSR / M96/73)

    Takashi Inoue
    Akira Hirakawa TERAMOTO TECHNICAL
    OFFICE ***

    77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA

    SUBARU IMPREZA (GD / EJ20)

    Katsuo Kobayashi
    Tatsuya Tanigawa CUSCO RACING ***

    110 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT

    PORSCHE BOXSTER (986 / M96/77)

    Ichijo Suga
    Takashi Ohi ARKTECH MOTORSPORTS ***

    111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4

    PORSCHE 968 (E-968 / M44)

    Hiroya Iijima
    Guts Jyonai TEAM LEYJUN ***

    112 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3

    PORSCHE 911GT3 (GF99663 / M96/77)

    Atsushi Yogo
    Keita Sawa ARKTECH MOTORSPORTS ***

    777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3

    PORSCHE 911GT3RS (911GT3RS / M96/77)

    Kazuyoshi Takamizawa
    Sunako Jyukucho 910RACING ***

    913 K-stadium ADVAN CORVETTE C6

    CHEVROLET CORVETTE (C6 / LS1)

    Hideo Fukuyama
    Haruhiko Matsumoto A & S RACING ***

    Nationality = AUS:Australia / D:Germany / F:France / GB:Great Britain / I:Italy / POR:Portugal
    Tire = *:Bridgestone / ***:Yokohama / **unlop / MI:Michelin / KH:Kumho


    Calificari:

    OKAYAMA International Circuit
    Qualifying : 2005-03-26 | Weather: Fine | Course: Dry
    OKAYAMA International Circuit: 3.703km

    GT500 Qualifying

    1 22 MOTUL PITWORK Z
    Michael Krumm/Masataka Yanagida 1'24.037 1'23.999 BS

    2 1 Xanavi NISMO Z
    Satoshi Motoyama/Richard Lyons 1'24.773 1'24.466 BS

    3 25 ECLIPSE ADVAN SUPRA
    Manabu Orido/Dominik Schwager 1'25.512 1'25.211 YH

    4 32 EPSON NSX
    Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 1'25.842 1'25.256 DL


    5 38 ZENT CERUMO SUPRA
    Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 1'25.400 1'25.461 BS

    6 8 ARTA NSX
    Daisuke Ito/Ralf Firman 1'25.041 1'25.477 BS


    7 18 TAKATA DOME NSX
    Ryo Michigami/Takashi Kogure 1'25.419 1'25.503 BS


    8 36 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Takeshi Tsuchiya/James Courtney 1'25.202 1'25.541 BS

    9 3 G'ZOX HASEMI Z
    Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 1'25.384 1'25.649 BS

    10 6 ESSO Ultraflo Supra
    Juichi Wakisaka/Akira Iida 1'25.566 1'25.819 BS

    11 35 Yellow Hat YMS Supra
    Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 1'25.454 1'25.826 DL

    12 39 DENSO SARD SUPRA GT
    Andre Couto/Ronnie Quintarelli 1'25.244 1'26.686 BS

    13 12 CALSONIC IMPUL Z
    Benoit Treluyer*/Yuji Ide 1'25.435 BS

    14 100 RAYBRIG NSX
    Sebastien Philippe*/Jeremie Dufour 1'25.586 BS


    15 37 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Tatsuya Kataoka*/Sakon Yamamoto 1'25.771 BS

    16 34 BANDAI SUPRA
    Seiji Ara*/Naoki Yokomizo 1'26.072 DL

    17 21 NOMAD FERRARI 550 GTS
    Takuya Kurosawa*/Hidetoshi Mitsusada 1'28.910 DL

    107% : Qualify #1-1'30.540 / Qualify #2-1'31.390

    88 JLOC MURCIE RG-1
    Koji Yamanishi*/WADA-Q 1'31.148 YH


    GT300 Qualifying

    1 19 WedsSport Celica
    Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 1'31.736 1'31.042 YH

    2 31 APEXERA MR-S
    Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 1'31.851 1'31.087 MI

    3 13 ENDLESS ADVAN Z
    Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 1'31.921 1'31.355 YH

    4 43 ARTA Garaiya
    Morio Nitta/Shinichi Takagi 1'32.024 1'31.407 MI

    5 7 Amemiya AsparaDrink RX7
    Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 1'32.117 1'31.675 YH

    6 0 EBBRO M-TEC NSX
    Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 1'32.527 1'31.749 DL


    7 46 Dream Cube's ADVAN Z
    Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 1'32.579 1'32.091 YH

    8 27 direxiv ADVAN 320R
    Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 1'32.975 1'32.558 YH

    9 10 MACH-GO FERRARI DUNLOP
    Go Mifune/Hideshi Matsuda 1'33.147 1'32.684 DL

    10 11 GPH FERRARI DUNLOP
    Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 1'33.225 1'32.703 DL

    11 30 RECKLESS MR-S
    Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 1'33.231 - MI

    12 2 Priveé Zurich RD320R
    Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 1'33.392 - YH

    13 52 Proµ TaiyoSekiyu KUMHO Celica
    Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka* 1'33.717 KH

    14 777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
    Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jyukucho* 1'34.267 YH

    15 112 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
    Atsushi Yogo*/Keita Sawa 1'34.402 YH

    16 9 Gulf ADVAN FORTUNE MT
    Junichiro Yamashita/Eiji Yamada* 1'34.648 YH

    17 47 CCI Recaldent ADVAN Z
    Go Shimizu*/Tomonobu Fujii 1'34.930 YH

    18 72 FK/massimo ADVAN PORSCHE
    Takashi Inoue/Akira Hirakawa* 1'35.023 YH

    19 26 ENDLESS TAISAN GEMBALLA GT3R
    Yutaka Yamagishi*/Kaoru Ijiri 1'35.125 YH

    20 5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
    Tetsuji Tamanaka/Katsuhiko Tsutsui* 1'35.491 YH

    21 111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
    Hiroya Iijima/Guts Jyonai* 1'35.570 YH

    22 70 Gaikokuya ADVAN PORSCHE
    Yoshimi Ishibashi/Eiichi Tajima* 1'35.599 YH


    107% : Qualify #1-1'38.265 / Qualify #2-1'39.889


    62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
    Shinsuke Shibahara*/Tadao Uematsu 1'35.375 YH

    77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
    Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa* 1'37.579 YH

    913 K-stadium ADVAN CORVETTE C6
    Hideo Fukuyama*/Haruhiko Matsumoto 1'45.920 YH


    Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho

    *Stewards decision on cars not qualified after WARM-UP for start permission


    Rezultate cursa:

    2005 AUTOBACS SUPER GT Round1 | Race Result
    OKAYAMA International Circuit
    Race : 2005-03-27 | Weather: Fine | Course: Dry
    OKAYAMA International Circuit : 3.703km | 82 Laps (303.646km)


    1 25 500-1 ECLIPSE ADVAN SUPRA
    Manabu Orido/Dominik Schwager 2:02'29.899 82 1'26.440 YH

    2 36 500-2 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Takeshi Tsuchiya/James Courtney 0'03.494 82 1'27.000 BS

    3 3 500-3 G'ZOX HASEMI Z
    Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 0'21.403 82 1'26.709 BS

    4 8 500-4 ARTA NSX
    Daisuke Ito/Ralf Firman 0'30.533 82 1'26.571 BS


    5 32 500-5 EPSON NSX
    Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 0'48.176 82 1'26.594 DL


    6 37 500-6 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 0'51.411 82 1'27.071 BS

    7 18 500-7 TAKATA DOME NSX
    Ryo Michigami/Takashi Kogure 1'06.041 82 1'27.365 BS


    8 39 500-8 DENSO SARD SUPRA GT
    Andre Couto/Ronnie Quintarelli 1Laps 81 1'27.884 BS

    9 35 500-9 Yellow Hat YMS Supra
    Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 1Laps 81 1'27.937 DL

    10 100 500-10 RAYBRIG NSX
    Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 1Laps 81 1'27.842 BS


    11 6 500-11 ESSO Ultraflo Supra
    Juichi Wakisaka/Akira Iida 1Laps 81 1'27.434 BS

    12 22 500-12 MOTUL PITWORK Z
    Michael Krumm/Masataka Yanagida 2Laps 80 1'26.881 BS

    13 88 500-13 JLOC MURCIE RG-1
    Koji Yamanishi/WADA-Q 4Laps 78 1'30.623 YH

    14 13 300-1 ENDLESS ADVAN Z
    Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 2:03'32.599 77 1'33.017 YH

    15 7 300-2 Amemiya AsparaDrink RX7
    Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 0'02.144 77 1'32.716 YH

    16 0 300-3 EBBRO M-TEC NSX
    Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 0'03.032 77 1'32.171 DL


    17 31 300-4 APEXERA MR-S
    Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 0'04.968 77 1'33.001 MI

    18 30 300-5 RECKLESS MR-S
    Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 0'11.541 77 1'32.979 MI

    19 11 300-6 GPH FERRARI DUNLOP
    Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 0'30.053 77 1'33.737 DL

    20 19 300-7 WedsSport Celica
    Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 1Laps 76 1'32.965 YH

    21 46 300-8 Dream Cube's ADVAN Z
    Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 1Laps 76 1'33.804 YH

    22 27 300-9 direxiv ADVAN 320R
    Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 1Laps 76 1'33.621 YH

    23 43 300-10 ARTA Garaiya
    Morio Nitta/Shinichi Takagi 1Laps 76 1'32.927 MI

    24 52 300-11 Proµ TaiyoSekiyu KUMHO Celica
    Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 1Laps 76 1'34.668 KH

    25 77 300-12 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
    Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 1Laps 76 1'34.476 YH

    26 10 300-13 MACH-GO FERRARI DUNLOP
    Go Mifune/Hideshi Matsuda 2Laps 75 1'34.931 DL

    27 2 300-14 Priveé Zurich RD320R
    Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 2Laps 75 1'34.634 YH

    28 47 300-15 CCI Recaldent ADVAN Z
    Go Shimizu/Tomonobu Fujii 2Laps 75 1'36.063 YH

    29 9 300-16 Gulf ADVAN FORTUNE MT
    Junichiro Yamashita/Eiji Yamada 2Laps 75 1'35.315 YH

    30 72 300-17 FK/massimo ADVAN PORSCHE
    Takashi Inoue/Akira Hirakawa 4Laps 73 1'35.343 YH

    31 70 300-18 Gaikokuya ADVAN PORSCHE
    Yoshimi Ishibashi/Eiichi Tajima 4Laps 73 1'36.723 YH

    32 5 300-19 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
    Tetsuji Tamanaka/Katsuhiko Tsutsui 8Laps 69 1'35.481 YH

    33 38 500-1 ZENT CERUMO SUPRA
    Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 21Laps 61 1'27.218 BS

    Not Classified (GT500 : 57Laps / GT300 : 53Laps)

    1 500 Xanavi NISMO Z
    Satoshi Motoyama/Richard Lyons 26Laps 56 1'26.350 BS

    777 300 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
    Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jyukucho 26Laps 51 1'34.773 YH

    26 300 ENDLESS TAISAN GEMBALLA GT3R
    Yutaka Yamagishi/Kaoru Ijiri 26Laps 51 1'33.772 YH

    21 500 NOMAD FERRARI 550 GTS
    Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada 63Laps 19 1'30.376 DL

    12 500 CALSONIC IMPUL Z
    Benoit Treluyer/Yuji Ide 75Laps 7 1'27.266 BS

    112 300 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
    Atsushi Yogo/Keita Sawa 71Laps 6 1'34.614 YH

    62 300 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
    Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu 71Laps 6 1'35.218 YH

    111 300 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
    Hiroya Iijima/Guts Jyonai 72Laps 5 1'36.924 YH

    34 500 BANDAI SUPRA
    Seiji Ara/Naoki Yokomizo 82Laps 0 - DL

    913 300 K-stadium ADVAN CORVETTE C6
    Hideo Fukuyama/Haruhiko Matsumoto DNS - YH

    Entry : 43 / Start : 42
    Tire=BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho

    Fastest Lap :
    1'26.350 (S.Motoyama / No.1 Xanavi NISMO Z)
    1'32.171 (S.Hosokawa / No.0 EBBRO M-TEC NSX)



    2005 SUPER GT POINT SYSTEM
    Race 1st 2nd 3rd 4th 5th 6th 7th 8th 9th 10th
    POINT 20 15 12 8 6 5 4 3 2 1

    Qualify 1st 2nd 3rd /POINT 2 1 1
    Best Lap 1st 2nd 3rd / POINT 1 1 1

    GT500 TEAM RANKING

    1 25 TEAM ADVAN TSUCHIYA 22
    2 36 TOYOTA TEAM TOM'S 15
    3 3 HASEMI MOTORSPORT 12
    4 8 Team Honda Racing 9
    5 32 NAKAJIMA RACING 6
    6 1 NISMO 3
    6 39 TOYOTA TEAM SARD 3
    8 35 KRAFT 2
    9 100 TEAM KUNIMITSU 1


    GT500 DRIVER RANKING

    1 25 Manabu Orido/Dominik Schwager 22
    2 36 Takeshi Tsuchiya/James Courtney 15
    3 3 Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 12
    4 8 Daisuke Ito/Ralf Firman 9
    5 32 Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 6
    6 37 Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 5
    7 18 Ryo Michigami/Takashi Kogure 4
    8 39 Andre Couto/Ronnie Quintarelli 3
    9 1 Satoshi Motoyama/Richard Lyons 2
    9 22 Michael Krumm/Masataka Yanagida 2
    9 35 Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 2
    12 100 Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 1


    GT300 TEAM RANKING

    1 13 ENDLESS SPORTS 21
    2 7 RE Amemiya Racing 16
    3 0 M-TEC CO.,LTD. 13
    4 31 APEXERA WITH APR 9
    5 19 RACING PROJECT BANDOH 6
    5 30 TEAM RECKLESS 6
    7 10 JIM GAINER 5
    8 46 MOLA 3
    9 27 direxiv motorsports 2
    9 43 AUTOBACS RACING TEAM AGURI 2



    GT300 DRIVER RANKING

    1 13 Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 21
    2 7 Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 16
    3 0 Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 13
    4 31 Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 9
    5 19 Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 6
    5 30 Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 6
    7 11 Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 5
    8 46 Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 3
    9 27 Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 2
    9 43 Morio Nitta/Shinichi Takagi 2
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

  • #2
    Calificari:

    Fuji Speedway
    Qualifying : 2005-05-03 | Weather: Cloudy/Fine | Course: Dry
    Fuji Speedway: 4.563km




    GT500 Qualifying

    1 38 ZENT CERUMO SUPRA
    Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 1'34.964 1'33.070 BS

    2 6 ESSO Ultraflo Supra
    Juichi Wakisaka/Akira Iida 1'33.902 1'33.728 BS

    3 22 MOTUL PITWORK Z
    Michael Krumm/Masataka Yanagida 1'34.670 1'33.792 BS 10

    4 8 ARTA NSX
    Daisuke Ito/Ralf Firman 1'34.696 1'33.935 BS 20


    5 37 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 1'34.147 1'34.004 BS

    6 36 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Takeshi Tsuchiya/James Courtney 1'34.468 1'34.061 BS 30

    7 35 Yellow Hat YMS Supra
    Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 1'34.141 1'34.072 DL

    8 12 CALSONIC IMPUL Z
    Benoit Treluyer/Yuji Ide 1'34.273 1'34.308 BS

    9 32 EPSON NSX
    Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 1'35.014 1'34.353 DL


    10 39 DENSO SARD SUPRA GT
    Andre Couto/Ronnie Quintarelli 1'34.798 1'34.645 BS

    11 1 XANAVI NISMO Z
    Satoshi Motoyama/Richard Lyons 1'35.001 1'34.925 BS 20

    12 34 BANDAI SUPRA
    Seiji Ara/Naoki Yokomizo 1'34.445 1'34.933 DL

    13 3 G'ZOX HASEMI Z
    Toshihiro Kaneishi/Erik Comas* 1'35.262 - BS 20

    14 25 ECLIPSE ADVAN SUPRA
    Manabu Orido/Dominik Schwager* 1'35.325 - YH 70

    15 100 RAYBRIG NSX
    Sebastien Philippe*/Jeremie Dufour 1'35.533 - BS


    16 18 TAKATA DOME NSX
    Ryo Michigami*/Takashi Kogure 1'35.605 - BS


    17 20 McLAREN F-1 GTR
    Eiichi Tajima*/Yasushi Hitotsuyama 1'36.166 - DL

    18 21 NOMAD FERRARI 550 GTS
    Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada* 1'37.370 - DL

    19 88 JLOC MURCIE RG-1
    Koji Yamanishi*/WADA-Q 1'39.635 - YH

    107% : Qualify #1-1'40.647 / #2-1'40.958

    GT300 Qualifying

    1 0 EBBRO M-TEC NSX
    Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 1'41.159 1'40.682 DL 20


    2 46 Dream Cube's ADVAN Z
    Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 1'41.860 1'40.856 YH

    3 27 direxiv ADVAN 320R
    Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 1'41.265 1'41.185 YH

    4 43 ARTA Garaiya
    Morio Nitta/Shinichi Takagi 1'41.900 1'41.339 MI 10

    5 10 MACH-GO FERRARI DUNLOP
    Go Mifune/Taku Bamba 1'41.731 1'41.422 DL

    6 30 RECKLESS MR-S
    Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 1'42.280 1'41.557 MI

    7 62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
    Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu 1'42.310 1'41.831 YH

    8 11 GPH FERRARI DUNLOP
    Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 1'41.897 1'41.975 DL

    9 31 APEXERA MR-S
    Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 1'42.237 1'42.066 MI 15

    10 7 Amemiya AsparaDrink RX7
    Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 1'41.843 1'42.367 YH 30

    11 52 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
    Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 1'42.392 1'42.791 KH

    12 2 Privée Zurich Apple RD320R
    Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 1'42.480 1'43.338 YH

    13 47 CCI Recaldent ADVAN Z
    Go Shimizu*/Tomonobu Fujii 1'42.645 - YH

    14 77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
    Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa* 1'42.679 - YH

    15 13 ENDLESS ADVAN Z
    Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama* 1'43.074 - YH 40

    16 19 WedsSport Celica
    Hiroki Kato*/Nobuteru Taniguchi 1'43.277 - YH 10

    17 777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
    Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho* 1'43.642 - YH

    18 9 Gulf ADVAN FORTUNE MT
    Junichiro Yamashita/Eiji Yamada* 1'43.858 - YH

    19 26 DIRECTION TAISAN Gemballa GT3R
    Yutaka Yamagishi/Kaoru Ijiri* 1'43.998 - YH

    20 5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
    Tetsuji Tamanaka/(Katsuhiko Tsutsui) 1'44.781 - YH

    21 112 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
    Atsushi Yogo*/Keita Sawa 1'44.909 - YH

    22 72 FK/massimo ADVAN PORSCHE
    Hiroshi Wada*/Akira Hirakawa 1'45.125 - YH

    23 111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
    Hiroya Iijima*/Guts Jyonai 1'47.238 - YH

    24 70 Gaikokuya ADVAN PORSCHE
    Yoshimi Ishibashi/Hirofumi Takei* 1'48.073 - YH

    107% : Qualify #1-1'48.481 / #2-1'48.911

    913 FIELDS ADVAN CORVETTE C6
    Hideo Fukuyama*/(Shogo Suho) 1'48.453 - YH
    110 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
    (Ichijo Suga)/(Takashi Ohi) 1'51.576 - YH


    Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
    WH = Weight Handicap (kg)

    *Stewards decision on cars not qualified after WARM-UP for start permission


    Rezultate cursa:

    Fuji Speedway
    Race : 2005-05-04 | Weather: Fine | Course: Dry
    Fuji Speedway : 4.563km | 110 Laps (501.930km)

    1 38 500-1 ZENT CERUMO SUPRA
    Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 2:59'16.717 110 1'34.708 BS

    2 22 500-2 MOTUL PITWORK Z
    Michael Krumm/Masataka Yanagida 0'32.835 110 1'35.194 BS 10

    3 35 500-3 Yellow Hat YMS Supra
    Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 0'32.940 110 1'34.662 DL

    4 1 500-4 XANAVI NISMO Z
    Satoshi Motoyama/Richard Lyons 0'42.256 110 1'35.310 BS 20

    5 6 500-5 ESSO Ultraflo Supra
    Juichi Wakisaka/Akira Iida 0'56.614 110 1'34.876 BS

    6 37 500-6 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 1'09.748 110 1'34.626 BS

    7 34 500-7 BANDAI SUPRA
    Seiji Ara/Naoki Yokomizo 1'28.530 110 1'35.419 DL

    8 32 500-8 EPSON NSX
    Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 1Lap 109 1'35.951 DL


    9 3 500-9 G'ZOX HASEMI Z
    Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 1Lap 109 1'36.296 BS 20

    10 36 500-10 DYNACITY TOM'S SUPRA
    Takeshi Tsuchiya/James Courtney 1Lap 109 1'35.193 BS 30

    11 100 500-11 RAYBRIG NSX
    Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 1Lap 109 1'36.224 BS

    12 8 500-12 ARTA NSX
    Daisuke Ito/Ralf Firman 1Lap 109 1'36.318 BS 20


    13 18 500-13 TAKATA DOME NSX
    Ryo Michigami/Takashi Kogure 1Lap 109 1'35.805 BS

    14 25 500-14 ECLIPSE ADVAN SUPRA
    Manabu Orido/Dominik Schwager 2Laps 108 1'35.703 YH 70

    15 12 500-15 CALSONIC IMPUL Z
    Benoit Treluyer/Yuji Ide 2Laps 108 1'35.140 BS

    16 0 300-1 EBBRO M-TEC NSX
    Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 3:00'45.110 104 1'40.840 DL 20


    17 43 300-2 ARTA Garaiya
    Morio Nitta/Shinichi Takagi 1Lap 103 1'42.306 MI 10

    18 30 300-3 RECKLESS MR-S
    Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 1Lap 103 1'42.519 MI

    19 11 300-4 GPH FERRARI DUNLOP
    Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 2Laps 102 1'42.572 DL

    20 31 300-5 APEXERA MR-S
    Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 2Laps 102 1'43.159 MI 15

    21 19 300-6 WedsSport Celica
    Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 2Laps 102 1'43.194 YH 10

    22 46 300-7 Dream Cube's ADVAN Z
    Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 2Laps 102 1'41.794 YH

    23 62 300-8 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
    Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu 3Laps 101 1'42.711 YH

    24 13 300-9 ENDLESS ADVAN Z
    Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 3Laps 101 1'43.466 YH 40

    25 47 300-10 CCI Recaldent ADVAN Z
    Go Shimizu/Tomonobu Fujii 3Laps 101 1'43.413 YH

    26 27 300-11 direxiv ADVAN 320R
    Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 3Laps 101 1'42.821 YH

    27 26 300-12 DIRECTION TAISAN Gemballa GT3R
    Yutaka Yamagishi/Kaoru Ijiri 3Laps 101 1'43.325 YH

    28 2 300-13 Privée Zurich Apple RD320R
    Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 3Laps 101 1'42.934 YH

    29 52 300-14 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
    Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 4Laps 100 1'42.146 KH

    30 9 300-15 Gulf ADVAN FORTUNE MT
    Junichiro Yamashita/Eiji Yamada 4Laps 100 1'43.888 YH

    31 112 300-16 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
    Atsushi Yogo/Keita Sawa 4Laps 100 1'44.789 YH

    32 10 300-17 MACH-GO FERRARI DUNLOP
    Go Mifune/Taku Bamba 5Laps 99 1'43.469 DL

    33 777 300-18 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
    Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho 6Laps 98 1'44.846 YH

    34 72 300-19 FK/massimo ADVAN PORSCHE
    Hiroshi Wada/Akira Hirakawa 7Laps 97 1'46.887 YH

    35 70 300-20 Gaikokuya ADVAN PORSCHE
    Yoshimi Ishibashi/Hirofumi Takei 10Laps 94 1'48.548 YH

    36 77 300-21 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
    Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 28Laps 76 1'43.549 YH


    Classified (GT500 : 77Laps / GT300 : 72Laps)

    21 500 NOMAD FERRARI 550 GTS
    Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada 58Laps 52 1'37.786 DL

    39 500 DENSO SARD SUPRA GT
    Andre Couto/Ronnie Quintarelli 59Laps 51 1'35.624 BS

    5 300 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
    Tetsuji Tamanaka/Katsuhiko Tsutsui 58Laps 46 1'44.236 YH

    111 300 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
    Hiroya Iijima/Guts Jyonai 68Laps 36 1'47.224 YH

    20 500 McLAREN F-1 GTR
    Eiichi Tajima/Yasushi Hitotsuyama 89Laps 21 1'37.667 DL

    7 300 Amemiya AsparaDrink RX7
    Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 84Laps 20 1'44.186 YH 30

    913 300 FIELDS ADVAN CORVETTE C6
    Hideo Fukuyama/Shogo Suho 85Laps 19 1'49.091 YH

    110 300 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
    Ichijo Suga/Takashi Ohi DNS YH

    88 500 JLOC MURCIE RG-1
    Koji Yamanishi/WADA-Q - YH


    Entry : 45 / Start : 43 / Finish : 36

    Fastest Lap :
    1'34.626 (T.Kataoka / No.37 DYNACITY TOM'S SUPRA)
    1'40.840 (S.Hosokawa / No.0 EBBRO M-TEC NSX)


    Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
    WH = Weight Handicap (kg)


    GT500 DRIVER RANKING


    1 38 Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 23
    2 25 Manabu Orido/Dominik Schwager 22
    3 22 Michael Krumm/Masataka Yanagida 18
    4 36 Takeshi Tsuchiya/James Courtney 16
    5 35 Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 15
    6 3 Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 14
    7 37 Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 11
    8 1 Satoshi Motoyama/Richard Lyons 10
    9 8 Daisuke Ito/Ralph Firman 9
    9 32 Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 9
    11 6 Juichi Wakisaka/Akira Iida 7
    12 18 Ryo Michigami/Takashi Kogure 4
    12 34 Seiji Ara/Naoki Yokomizo 4
    14 39 Andre Couto/Ronnie Quintarelli 3
    15 100 Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 1
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • #3
      Qualifying : 2005-06-25 | Weather: Fine | Course: Dry
      Sepang Circuit: 5.542km

      GT500 Qualifying

      1 8 ARTA NSX
      Daisuke Ito/Ralph Firman 1'59.387 1'57.824 BS

      2 32 EPSON NSX
      Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 1'59.981 1'58.707 DL


      3 6 ESSO Ultraflo Supra
      Juichi Wakisaka/Akira Iida 1'59.434 1'58.849 BS 10

      4 1 XANAVI NISMO Z
      Satoshi Motoyama/Richard Lyons 1'59.513 1'58.976 BS 30

      5 12 CALSONIC IMPUL Z
      Benoit Treluyer/Yuji Ide 1'59.532 1'59.078 BS

      6 18 TAKATA DOME NSX
      Ryo Michigami/Takashi Kogure 1'59.924 1'59.253 BS

      7 36 DYNACITY TOM'S SUPRA
      Takeshi Tsuchiya/James Courtney 2'00.027 1'59.428 BS 10

      8 38 ZENT CERUMO SUPRA
      Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 1'59.987 1'59.439 BS 70

      9 3 G'ZOX HASEMI Z
      Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 2'00.116 1'59.489 BS

      10 25 ECLIPSE ADVAN SUPRA
      Manabu Orido/Dominik Schwager 2'00.283 1'59.697 YH 50

      11 22 MOTUL KEYVALUE Z
      Michael Krumm/Masataka Yanagida 2'00.153 1'59.709 BS 50

      12 35 Yellow Hat YMS Supra
      Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 2'01.221 2'00.577 DL 30

      13 21 NOMAD FERRARI 550GTS
      Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada* 2'00.228 DL

      14 37 DYNACITY TOM'S SUPRA
      Tatsuya Kataoka*/Sakon Yamamoto 2'00.277 BS 10

      15 100 RAYBRIG NSX
      Sebastien Philippe*/Jeremie Dufour 2'00.545 BS


      16 34 BANDAI SUPRA
      Seiji Ara*/Naoki Yokomizo 2'00.912 DL

      17 39 DENSO SARD SUPRA GT
      Andre Couto/Ronnie Quintarelli* 2'00.914 BS

      107% : Qualify #1-2'07.806 / #2-2'08.369




      GT300 Qualifying

      1 43 ARTA Garaiya
      Morio Nitta/Shinichi Takagi 2'09.693 2'07.897 MI 30

      2 30 RECKLESS MR-S
      Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 2'08.598 2'07.971 MI 10

      3 7 Amemiya AsparaDrink RX7
      Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 2'09.128 2'08.545 YH 15

      4 31 APEXERA MR-S
      Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 2'09.577 2'08.632 MI 15

      5 27 direxiv ADVAN 320R
      Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 2'09.222 2'08.805 YH 10

      6 13 ENDLESS ADVAN Z
      Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 2'09.646 2'09.324 YH 25

      7 0 EBBRO M-TEC NSX
      Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 2'09.948 2'09.431 DL 70


      8 46 Dream Cube's ADVAN Z
      Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 2'09.649 2'09.471 YH 20

      9 2 Privée Zurich Apple RD320R
      Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 2'09.625 2'09.570 YH

      10 19 WedsSport Celica
      Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 2'10.042 2'09.925 YH 5

      11 11 GPH FERRARI DUNLOP
      Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 2'10.956 2'10.495 DL 5

      12 77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
      Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 2'09.738 - YH

      13 5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
      Tetsuji Tamanaka*Katsuhiko Tsutsui 2'11.002 YH

      14 15 PROTON R3 LOTUS EXIGE 300RR
      Tengku Djan Ley/Norman Simon* 2'11.171 YH

      15 26 DIRECTION TAISAN Gemballa GT3R
      Yutaka Yamagishi*/Takashi Inoue 2'11.467 YH

      16 9 Gulf ADVAN FORTUNE MT
      Junichiro Yamashita/Eiji Yamada* 2'11.583 YH

      17 777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
      Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho* 2'11.657 YH

      18 47 CCI Recaldent ADVAN Z
      Go Shimizu*/Tomonobu Fujii 2'11.681 YH

      19 52 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
      Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka* 2'11.704 KH 10

      20 112 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
      Atsushi Yogo*/Keita Sawa 2'12.130 YH

      21 72 FK/massimo ADVAN Porsche
      Hiroshi Wada/Akira Hirakawa* 2'13.940 YH

      22 110 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
      Ichijo Suga/Takashi Ohi* 2'14.212 YH

      23 111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
      Hiroya Iijima/Guts Jyonai* 2'15.236 YH

      24 70 Gaikokuya ADVAN Porsche
      Yoshimi Ishibashi/Eiichi Tajima* 2'16.574 YH

      62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
      Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu -YH

      10 MACH-GO FERRARI DUNLOP
      Go Mifune/Hideshi Matsuda - DL

      107% : Qualify #1-2'17.719 / #2-2'19.298
      913 Fields ADVAN CORVETTE C6 Hideo Fukuyama*
      (Shogo Suho) 2'15.106 YH

      Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
      WH = Weight Handicap (kg)

      *In accordance to Super Lap regulations, car #62 & #10 are given permission to start the race.


      REZULTAZE CURSA:

      Sepang Circuit
      Race : 2005-06-26 | Weather: Fine | Course: Dry
      Sepang Circuit : 5.542km | 54 Laps (299.268km)


      1 1 500-1 XANAVI NISMO Z
      Satoshi Motoyama/Richard Lyons 1:52'39.660

      2 8 500-2 ARTA NSX
      Daisuke Ito/Ralph Firman 0'04.499


      3 36 500-3 DYNACITY TOM'S SUPRA
      Takeshi Tsuchiya/James Courtney 0'15.375

      4 6 500-4 ESSO Ultraflo Supra
      Juichi Wakisaka7Akira Iida 0'26.485

      5 32 500-5 EPSON NSX
      Tsugio Matsuda7Andre Lotterer 0'27.271


      6 22 500-6 MOTUL KEYVALUE Z
      Michael Krumm7Masataka Yanagida 0'33.687

      7 18 500-7 TAKATA DOME NSX
      Ryo Michigami7Takashi Kogure 0'33.952


      8 12 500-8 CALSONIC IMPUL Z
      Benoit Treluyer7Yuji Ide 0'50.395

      9 39 500-9 DENSO SARD SUPRA GT
      Andre Couto7Ronnie Quintarelli 0'53.469

      10 100 500-10 RAYBRIG NSX
      Sebastien Philippe7Jeremie Dufour 1'06.619


      11 38 500-11 ZENT CERUMO SUPRA
      Yuji Tachikawa7Toranosuke Takagi 1'14.464

      12 34 500-12 BANDAI SUPRA
      Seiji Ara/Naoki Yokomizo 1'15.547

      13 37 500-13 DYNACITY TOM'S SUPRA
      Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 1'21.313

      14 35 500-14 Yellow Hat YMS Supra
      Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 1'28.021

      15 43 300-1 ARTA Garaiya
      Morio Nitta/Shinichi Takagi 1:54'02.979

      16 30 300-2 RECKLESS MR-S
      Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 0'10.673

      17 13 300-3 ENDLESS ADVAN Z
      Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 0'40.474

      18 11 300-4 GPH FERRARI DUNLOP
      Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 0'42.928

      19 31 300-5 APEXERA MR-S
      Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 0'43.214

      20 46 300-6 Dream Cube's ADVAN Z
      Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 0'49.466

      21 19 300-7 WedsSport Celica
      Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 1Laps

      22 7 300-8 Amemiya AsparaDrink RX7
      Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 1Lap

      23 0 300-9 EBBRO M-TEC NSX
      Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 1Laps


      24 77 300-10 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
      Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 1Laps

      25 62 300-11 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
      Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu 1Laps

      26 52 300-12 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
      Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 2Laps

      27 5 300-13 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
      Tetsuji Tamanaka/Katsuhiko Tsutsui 2Laps

      28 2 300-14 Privée Zurich Apple RD320R
      Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 2Laps

      29 777 300-15 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
      Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho 2Laps

      30 26 300-16 DIRECTION TAISAN Gemballa GT3R
      Yutaka Yamagishi/Takashi Inoue 2Laps

      31 47 300-17 CCI Recaldent ADVAN Z
      Go Shimizu/Tomonobu Fujii 3Laps

      32 72 300-18 FK/massimo ADVAN Porsche
      Hiroshi Wada/Akira Hirakawa 3Laps

      33 110 300-19 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
      Ichijo Suga/Takashi Ohi 3Laps

      34 70 300-20 Gaikokuya ADVAN Porsche
      Yoshimi Ishibashi/Eiichi Tajima 4Laps

      35 25 500-15 ECLIPSE ADVAN SUPRA
      Manabu Orido/Dominik Schwager 9Laps

      36 111 300-21 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
      Hiroya Iijima/Guts Jyonai 6Laps

      Classified (GT500 : 37Laps / GT300 : 35Laps)

      3 500 G'ZOX HASEMI Z
      Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 19Laps 35 2'02.337 BS

      21 500 NOMAD FERRARI 550GTS
      Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada 28Laps 26 2'03.422 DL

      112 300 ARKTECH RodeoDrive WAKO'S GT3
      Atsushi Yogo/Keita Sawa 27Laps 24 2'14.820 YH

      10 300 MACH-GO FERRARI DUNLOP
      Go Mifune/Hideshi Matsuda 29Laps 22 2'13.339 DL

      27 300 direxiv ADVAN 320R
      Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 42Laps 9 2'10.204 YH 10

      9 300 Gulf ADVAN FORTUNE MT
      Junichiro Yamashita/Eiji Yamada 49Laps 2 2'19.888 YH

      Entry : 44 / Start : 42 / Finish : 36
      Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
      WH = Weight Handicap (kg)

      Fastest Lap :
      2'00.888 (R.Firman / No.8 ARTA NSX)

      2'10.109 (M.Nitta / No.43 ARTA Garaiya)

      *Drive through penalty - improper driving conduct : No.3


      GT500 DRIVER RANKING


      1 1 Satoshi Motoyama/Richard Lyons 31
      2 36 Takeshi Tsuchiya/James Courtney 28
      3 8 Daisuke Ito/Ralph Firman 27
      4 38 Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 23
      4 22 Michael Krumm/Masataka Yanagida 23
      6 25 Manabu Orido/Dominik Schwager 22
      7 6 Juichi Wakisaka/Akira Iida 16
      7 32 Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 16
      9 35 Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 15
      10 3 Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 14
      11 37 Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 11
      12 18 Ryo Michigami/Takashi Kogure 8
      13 39 Andre Couto/Ronnie Quintarelli 5
      14 34 Seiji Ara/Naoki Yokomizo 4
      15 12 Benoit Treluyer/Yuji Ide 3
      15 100 Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 3


      GT300 DRIVER RANKING

      1 43 Morio Nitta/Shinichi Takagi 40
      2 0 Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 38
      3 13 Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 35
      4 30 Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 34
      5 31 Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 22
      6 11 Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 21
      7 7 Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 20
      8 19 Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 15
      9 46 Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki 14
      10 27 Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 4
      11 62 Shinsuke Shibahara/Tadao Uematsu 3
      12 47 Go Shimizu/Tomonobu Fujii 1
      12 52 Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 1
      12 77 Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 1


      GT500 TEAM RANKING

      1 1 NISMO 40
      2 36 TOYOTA TEAM TOM'S 33
      3 8 Team Honda Racing 27
      4 38 TOYOTA TEAM CERUMO 23
      5 25 TEAM ADVAN TSUCHIYA 22
      6 6 ESSO TOYOTA Team LeMans 16
      6 32 NAKAJIMA RACING 168 35 KRAFT 15
      9 3 HASEMI MOTORSPORT 14
      10 39 TOYOTA TEAM SARD 5
      11 12 TEAM IMPUL 3
      11 100 TEAM KUNIMITSU 3


      GT300 TEAM RANKING


      1 43 AUTOBACS RACING TEAM AGURI 40
      2 0 M-TEC CO.,LTD. 38
      3 13 ENDLESS SPORTS 35
      4 30 TEAM RECKLESS 34
      5 31 APEXERA WITH APR 22
      6 10 JIM GAINER 21
      7 7 RE Amemiya Racing 20
      8 19 RACING PROJECT BANDO 15
      9 46 MOLA 14
      10 27 direxiv motorsports 4
      11 62 WILLCOM R&D SPORT 3
      12 52 TOYOTA TEAM CERUMO 1
      13 77 CUSCO RACING 1
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        2005 AUTOBACS SUPER GT Round4 | Qualifying Certifications

        Sportsland Sugo
        Qualifying : 2005-07-23 | Weather: Fine | Course: Dry
        Sportsland Sugo: 3.704256km

        GT500 Qualifying

        1 12 CALSONIC IMPUL Z
        Benoit Treluyer/Yuji Ide R 1'16.100 R 1'15.994 BS

        2 32 EPSON NSX
        Tsugio Matsuda/Andre Lotterer R 1'16.560 R 1'15.810 DL 10


        3 22 MOTUL PITWORK Z
        Michael Krumm/Masataka Yanagida R 1'16.707 R 1'16.123 BS 40

        4 100 RAYBRIG NSX
        Sebastien Philippe/Jeremie Dufour R 1'16.443 R 1'16.135 BS 10


        5 3 G'ZOX HASEMI Z
        Toshihiro Kaneishi/Erik Comas R 1'16.359 R 1'16.158 BS

        6 6 ESSO Ultraflo Supra
        Juichi Wakisaka/Akira Iida R 1'16.805 R 1'16.200 BS 30

        7 38 ZENT CERUMO SUPRA
        Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi R 1'16.983 R 1'16.763 BS 50

        8 36 DYNACITY TOM'S SUPRA
        Takeshi Tsuchiya/James Courtney R 1'16.931 R 1'16.837 BS 30

        9 37 DYNACITY TOM'S SUPRA
        Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto R 1'16.916 R 1'17.299 BS

        10 39 DENSO SARD SUPRA GT
        Andre Couto/Ronnie Quintarelli R 1'17.270 R 1'17.378 BS

        11 18 TAKATA DOME NSX
        Ryo Michigami/Takashi Kogure R 1'16.099 No Time BS

        12 8 ARTA NSX
        Daisuke Ito/Ralph Firman R 1'16.892 No Time BS 50


        13 1 XANAVI NISMO Z
        Satoshi Motoyama*/Richard Lyons R 1'17.061 BS 90

        14 34 BANDAI SUPRA
        Seiji Ara*/Naoki Yokomizo R 1'17.083 DL

        15 25 ECLIPSE ADVAN SUPRA
        Manabu Orido/Dominik Schwager* R 1'17.241 YH 30

        16 35 Yellow Hat YMS Supra
        Naoki Hattori*/Shigekazu Wakisaka R 1'17.724 DL 10

        17 21 NOMAD FERRARI 550GTS
        Takuya Kurosawa*/Hidetoshi Mitsusada 1'18.840 DL

        18 88 JLOC MURCIE RG-1
        Marco Apicella*/Koji Yamanishi 1'21.188 YH

        107% : Qualify #1-1'21.519 / #2-1'22.404




        GT300 Qualifying

        1 0 EBBRO M-TEC NSX
        Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa R 1'23.922 R 1'22.274 DL 55


        2 27 direxiv ADVAN 320R
        Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama R 1'22.901 R 1'22.464 YH 10

        3 62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R
        Shinsuke Shibahar/Tadao Uematsu R 1'23.436 R 1'22.537 YH

        4 7 Amemiya AsparaDrink RX7
        Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri R 1'23.429 R 1'22.624 YH 10

        5 13 ENDLESS ADVAN Z
        Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama R 1'23.792 R 1'22.707 YH 35

        6 43 ARTA Garaiya
        Morio Nitta/Shinichi Takagi R 1'23.223 R 1'22.969 MI 80

        7 46 Dream Cube's ADVAN Z
        Kazuki Hoshino/Takayuki Aoki R 1'23.729 R 1'23.044 YH 15

        8 31 Kicchouhouzan MR-S
        Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima R 1'23.377 R 1'23.080 MI 25

        9 30 RECKLESS MR-S
        Kota Sasaki/Tetsuya Yamano R 1'23.118 R 1'23.282 MI 40

        10 77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
        Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa R 1'23.966 R 1'23.718 YH

        11 19 WedsSport Celica
        Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi R 1'23.855 R 1'23.878 YH

        12 11 JIM GAINER FERRARI DUNLOP
        Tetsuya Tanaka/Paolo Montin 1'24.407 1'24.377 DL 10

        13 10 MACH-GO FERRARI DUNLOP
        Go Mifune*/Hideshi Matsuda R 1'23.938 DL

        14 2 Privée Zurich Apple RD320R
        Kazuho Takahashi/Akira Watanabe* 1'24.326 YH

        15 9 Gulf ADVAN FORTUNE MT
        Junichiro Yamashita/Eiji Yamada* 1'24.827 YH

        16 87 JLOC MURCIE RG-1
        WADA-Q*/Naohiro Furuya 1'24.922 YH

        17 777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
        Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho* 1'24.972 YH

        18 72 T.T.O ADVAN Porsche
        Akira Hirakawa/Akihiro Asai* 1'25.115 YH

        19 47 CCI Recaldent ADVAN Z
        Go Shimizu*/Tomonobu Fujii 1'25.183 YH

        20 110 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
        Ichijo Suga*/Takashi Ohi 1'26.008 YH

        21 111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
        Hiroya Iijima/Guts Jyonai* 1'26.601 YH

        22 5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
        Tetsuji Tamanaka*/Katsuhiko Tsutsui 1'26.937 YH

        23 70 Gaikokuya ADVAN Porsche
        Yoshimi Ishibashi*/Hirofumi Takei 1'28.382 YH

        24 52 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
        Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka* 1'27.555 KH

        107% : Qualify #1-1'28.896 / #2-1'29.397
        913 Fields ADVAN CORVETTE C6 Hideo Fukuyama*
        Shogo Suho 1'28.814 YH

        Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
        WH = Weight Handicap (kg)



        REZULTATE CURSA:


        Sportsland Sugo
        Race : 2005-07-24 | Weather: Fine | Course: Dry
        Sportsland Sugo : 3.704256km | 10Laps(#1) + 68Laps(#2)


        GT500 Class Race Result

        1 37 DYNACITY TOM'S SUPRA
        Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 78 1'17.948 BS

        2 39 DENSO SARD SUPRA GT
        Andre Couto/Ronnie Quintarelli 78 1'18.164 BS

        3 36 DYNACITY TOM'S SUPRA
        Takeshi Tsuchiya/James Courtney 78 1'18.316 BS 30

        4 6 ESSO Ultraflo Supra
        Juichi Wakisaka/Akira Iida 78 1'18.295 BS 30

        5 12 CALSONIC IMPUL Z
        Benoit Treluyer/Yuji Ide 78 1'17.571 BS

        6 8 ARTA NSX
        Daisuke Ito/Ralph Firman 78 1'18.000 BS 50


        7 22 MOTUL PITWORK Z
        Michael Krumm/Masataka Yanagida 78 1'17.941 BS 40

        8 1 XANAVI NISMO Z
        Satoshi Motoyama/Richard Lyons 78 1'18.395 BS 90

        9 25 ECLIPSE ADVAN SUPRA
        Manabu Orido/Dominik Schwager 78 1'18.876 YH 30

        10 35 Yellow Hat YMS Supra
        Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 78 1'18.683 DL 10

        11 38 ZENT CERUMO SUPRA
        Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 77 1'18.350 BS 50

        12 21 NOMAD FERRARI 550GTS
        Takuya Kurosawa/Hidetoshi Mitsusada 75 1'19.357 DL

        13 32 EPSON NSX
        Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 75 1'18.051 DL 10


        14 34 BANDAI SUPRA
        Seiji Ara/Naoki Yokomizo 75 1'18.424 DL

        15 3 G'ZOX HASEMI Z
        Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 69 1'18.274 BS


        Classified

        88 JLOC MURCIE RG-1 Marco Apicella
        Koji Yamanishi 49 1'21.763 YH

        18 TAKATA DOME NSX Ryo Michigami
        Takashi Kogure 40 1'17.821 BS

        100 RAYBRIG NSX Sebastien Philippe
        Jeremie Dufour 38 1'17.696 BS 10


        Entry : 18 / Start : 18 / Finish : 15
        Tire = BS:Bridgestone / YH:Yokohama / DLunlop
        WH = Weight Handicap (kg)

        Fastest Lap :
        1'17.571 (Y.Ide / No.12 CALSONIC IMPUL Z)


        GT300 Race Result


        1 31 Kicchouhouzan MR-S
        Minoru Tanaka/Kazuki Nakajima 74 1'23.765 MI 25

        2 0 EBBRO M-TEC NSX
        Haruki Kurosawa/Shinya Hosokawa 73 1'23.753 DL 55


        3 30 RECKLESS MR-S
        Kota Sasaki/Tetsuya Yamano 73 1'24.032 MI 40

        4 7 Amemiya AsparaDrink RX7
        Shinichi Yamaji/Hiroyuki Iiri 73 1'24.278 YH 10

        5 13 ENDLESS ADVAN Z
        Mitsuhiro Kinoshita/Masami Kageyama 73 1'24.863 YH 35

        6 27 direxiv ADVAN 320R
        Yasuo Miyagawa/Shogo Mitsuyama 73 1'24.474 YH 10

        7 19 WedsSport Celica
        Hiroki Kato/Nobuteru Taniguchi 72 1'24.545 YH

        8 52 Proµ TAIYO OIL KUMHO CELICA
        Hironori Takeuchi/Katsuyuki Hiranaka 72 1'24.703 KH

        9 2 Privée Zurich Apple RD320R
        Kazuho Takahashi/Akira Watanabe 72 1'24.886 YH

        10 10 MACH-GO FERRARI DUNLOP
        Go Mifune/Hideshi Matsuda 71 1'24.886 DL

        11 77 CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA
        Katsuo Kobayashi/Tatsuya Tanigawa 71 1'25.262 YH

        12 5 ProµMACH5B-1320R TEAM KYUSYU
        Tetsuji Tamanaka/Katsuhiko Tsutsui 71 1'25.785 YH

        13 72 T.T.O ADVAN Porsche
        Akira Hirakawa/Akihiro Asai 70 1'25.717 YH

        14 9 Gulf ADVAN FORTUNE MT
        Junichiro Yamashita/Eiji Yamada 70 1'25.430 YH

        15 777 Ryozanpaku TEAM TAKAMIZAWA ADVAN GT3
        Kazuyoshi Takamizawa/Sunako Jukucho 70 1'25.716 YH

        16 111 ARKTECH with TeamLeyJun 968GT4
        Hiroya Iijima/Guts Jyonai 70 1'26.643 YH

        17 47 CCI Recaldent ADVAN Z
        Go Shimizu/Tomonobu Fujii 69 1'24.662 YH

        18 43 ARTA Garaiya
        Morio Nitta/Shinichi Takagi 68 1'23.189 MI 80

        19 70 Gaikokuya ADVAN Porsche
        Yoshimi Ishibashi/Hirofumi Takei 68 1'28.174 YH

        20 110 ARKTECH TOTALBENEFIT BOXSTERGT
        Ichijo Suga/Takashi Ohi 63 1'26.591 YH


        Classified


        11 JIM GAINER FERRARI DUNLOP Tetsuya Tanaka
        Paolo Montin 37 1'24.454 DL 10

        46 Dream Cube's ADVAN Z Kazuki Hoshino
        Takayuki Aoki 25 1'24.740 YH 15

        87 JLOC MURCIE RG-1 WADA-Q
        Naohiro Furuya 9 1'25.118 YH


        62 WILLCOM ADVAN VEMAC350R Shinsuke Shibahara
        Tadao Uematsu 3 1'28.730 YH


        Entry : 25 / Start : 24 / Finish : 20
        Tire = YH:Yokohama / DLunlop / MI:Michelin / KH:Kumho
        WH = Weight Handicap (kg)

        Fastest Lap :
        1'23.189 (S.Takagi / No.43 ARTA Garaiya)


        GT500 DRIVER RANKING:

        1 36 Takeshi Tsuchiya/James Courtney 40
        2 1 Satoshi Motoyama/Richard Lyons 34
        3 8 Daisuke Ito/Ralph Firman 32
        4 37 Tatsuya Kataoka/Sakon Yamamoto 31
        5 22 Michael Krumm/Masataka Yanagida 28
        6 25 Manabu Orido/Dominik Schwager 24
        6 6 Juichi Wakisaka/Akira Iida 24
        8 38 Yuji Tachikawa/Toranosuke Takagi 23
        9 39 Andre Couto/Ronnie Quintarelli 20
        10 32 Tsugio Matsuda/Andre Lotterer 17
        11 35 Naoki Hattori/Shigekazu Wakisaka 16
        12 3 Toshihiro Kaneishi/Erik Comas 14
        13 12 Benoit Treluyer/Yuji Ide 12
        14 18 Ryo Michigami/Takashi Kogure 9
        15 34 Seiji Ara/Naoki Yokomizo 4
        15 100 Sebastien Philippe/Jeremie Dufour 4














        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment

        Working...
        X