TopGear

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TopGear

    Toata lumea cred ca stie macar cate ceva de celebra emisiune difuzata de BBC si de asemeni de cea mai populara revista auto din lume, care de jumatate de an se gaseste si pe tarabele din Romania.

    Eu unul sunt innebunit dupa acest show... si dupa felul in care e imbinat umorul, arta cinematografica cu detalii despre masini 8)

    Probabil ca nu sunt singurul intre randurile userilor de pe acest forum si de aceea m-am gandit ca ar fi o idee bun sa deschid un asemenea topic, in care sa putem discuta despre emisiuni, despre anumite episoade si despre anumite subiecte abordate...

    Eu am ultimele 3 sau 4 serii complete ale emisiunii si foarte multe episoade din ultimii 2-3 ani fragmentate, gasite in diverse locuri pe net. De asemenea "colectionez" si seriile Fifth Gear da' totusi... nu se prea compara. Ca sursa sigura de informatii legate de emisiune si de download (de pe torrents) ar fi site-ul www.FinalGear.com ...
    De curand am gasit si serii foarte vechi (de prin 89-92) ale emisiunii si pe atunci avea alt format si erau alti prezentatori, dar printre care se numarau si Jeremy Clarkson si Tiff Needell (actualmente realizator Fifth Gear).

    Ceea ce mi s-a mai parut usor ciudat a fost faptul ca in revista am gasit multe teste facute de Tom Ford (printre care si cel al noului Civic), pe care le regasisem in emisiunile Fifth Gear (Tom Ford fiind unul din realizatori) :roll:

    In rest... de abia astept luna mai in care TopGear va intra din nou in emisie :roll:
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

  • #2
    Apropo... m-am apucat astazi sa fac acest topic fiindca ma plictiseam ingrozitor si am vrut sa revad un episod din ultima serie. Cand i-am dat play, am vazut ceva ce nu mai observasem pana acum in genericul de inceput al emisiunii (cand acele 6 masini rosii iau curba pe circuit). Si anume faptul ca prima masina e un Ferrari 360 Modena, a doua este un Mini Cooper, mai e un Rover, un Jaguar, un VW Polo si la mijloc... un Civic TypeR rosu :lol:
    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

    Comment


    • #3
      Si eu eram obsedat de Top Gear, insa mi se pare ca mint destul de mult si nu au o parere obiectiva. Acuma insa sunt obsedat de Best MOTORing :twisted:

      Comment


      • #4
        Am si cate ceva din seria Best Motoring insa ma enerveaza ca nu inteleg nimic din ce spun :roll:
        The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



        DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

        Comment


        • #5
          si mie imi place foarte mult emisiunea , dar eu unul nu prea ma uit la tv si habar nu am cind este difuzata sau daca este difuzata, oricum chiar ma intrebam daca exista pe torrente asa ceva. vad ca exista.. mersi pentru informatie, diseara rup banda in doua sa vedem citi seederi mai sunt la sezoanele 3-7
          \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
          I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
          _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

          Comment


          • #6
            Emisiunea n-o cunosc ci doar revista si site-ul lor (ambele romanesti) care sincer sa fiu, nu ma prea atrag.
            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

            Comment


            • #7
              pey e drept ca varianta RO e mult mai slaba decat cea din UK... oricum, parerea mea e ca totusi chiar si asa e in top la noi...
              The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



              DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

              Comment


              • #8
                In aceasta seara se difuzeaza primul episod din noua serie. Dupa cum probabil stiti episoadele erau programate pentru noiembrie-decembrie 2006, dar au fost amanate din cauza accidentului lui Richard Hammond (petrecut la 288mph). Din cate am citit, Hammond va vorbi despre accidentul sau, Clarkson va testa Jaguar-ul XKR si toti trei vor asfalta o bucata de drum(..cel putin asa zic pe site).

                Eu am pe DVD primele 8 sezoane ale emisiunii.. pentru cei interesati ID Yahoo Messenger: bilciu



                Top Gear - Stupidly Hard Quiz:
                http://www.bbc.co.uk/topgear/hardquiz.shtml
                '07 Honda Civic Type-R
                '06 Honda Accord
                '08 Honda Hornet

                Comment


                • #9
                  merci mult de "bump"... kiar uitasem

                  o sa caut sa dwn torrentu de pe finalgear.com dar cred ca de abia maine dim o sa fie uploadat :roll:

                  oricum, sa stii ca am sa te deranjez pe mess pt dvd'urile alea ops:
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #10
                    hehe... l-am luat aseara episodul. abia astept sa il vad azi
                    \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_
                    I'd Rather Push A Honda Than Drive A Volkswagon
                    _/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/

                    Comment


                    • #11
                      Am vazut aseara o parte din emisiune, dar a fost un episod vechi............mai fusese anul trecut! Sper sa nu ma insel....
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment


                      • #12
                        si eu sunt mare fan top gear da si best motoring ( in legatura cu deschiderea top gear vezi achime ca si baietii aia stiu ca rosu e culoarea care trebuie pe ctr ). apropo domnul cu dvd-uri ti-am dat si eu add pe mess ca sunt si eu interesat de acele dvd-uri daca se poate!
                        Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                        "how to make it in zi undistry or life"

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by tokyodream
                          Am vazut aseara o parte din emisiune, dar a fost un episod vechi............mai fusese anul trecut! Sper sa nu ma insel....
                          Asta la Antena 3 , ca la BBC e seria noua deja si despre ea e vorba aici
                          2006 Honda Accord 2.0 ES MT
                          2007 Suzuki Swift Sport
                          2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by fanete
                            hehe... l-am luat aseara episodul. abia astept sa il vad azi
                            De unde l-ai luat? ca pe finalgear.com inca nu apare la download
                            2006 Honda Accord 2.0 ES MT
                            2007 Suzuki Swift Sport
                            2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

                            Comment


                            • #15
                              @Gandalf:

                              cum deskizi site-ul apar:

                              1st post:
                              "
                              An Update From Vuk

                              Posted January 29th, 2007 at 00:31 GMT by Viper007Bond in Site News, Top Gear
                              Vuk (our capper for those who don’t know) is 200 miles away from his home in the UK at a management training course for work. It had been planned for quite a while, long before we knew when Top Gear was back. Top Gear was recorded just fine by his brother (back at home), but his brother is having issues encoding it, so it’ll have to wait until Vuk gets back home. This will be Wednesday at the very latest.

                              And don’t fret, Vuk will be home and working hard as always next week, so we should have much of a delay (other than the normal encode and upload time) from now on.

                              EDIT: Can’t wait that long? A 700MB torrent link is in the next post down.

                              "

                              2nd post:
                              "
                              For Those Who Can’t Wait

                              Posted January 28th, 2007 at 22:08 GMT by Viper007Bond in Top Gear
                              Vuk had previous plans (management training I believe) for a couple weeks now and his brother (who was supposed to rip and upload) hasn’t started uploading it yet (so it’ll be a while), so I thought I’d post a link to the 700MB scene rip for those who can’t wait:

                              http://www.mininova.org/tor/561772

                              We will still be releasing our 425MB rip, but it just may be a while sadly.
                              "

                              deci poti lua doar versiunea de aprox. 700 MB

                              de asemenea poti sa incerci:

                              thepiratesbay.org
                              www.isohunt.com

                              bafta!
                              '07 Honda Civic Type-R
                              '06 Honda Accord
                              '08 Honda Hornet

                              Comment

                              Working...
                              X