Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Inca o intrebare:banchetele din spate sunt reglabile in vreun fel?

    Comment


    • #17
      La Executive este fractionabila. Cred ca 60%-40%. Daca la asta te refereai.

      Comment


      • #18
        Originally posted by bedmadafaka View Post
        Inca o intrebare:banchetele din spate sunt reglabile in vreun fel?
        Da, poti sa faci toate combinatiile posibile, fiecare din cele trei se pliaza separat, tu hotarasti in functie de bagaje, poti schimba unghiul spatarului, le poti misca fata-spate. Se pliaza doar din pozitia cea mai in spate. Spatarul celui din mijloc este prevazut cu o cotiera dupa pliere, daca nu-l pliezi are alta cotiera cu un suport pt bauturi. Unghiul maxim la spatare e chiar reconfortant, stau rar in spate, dar pot sa confirm !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #19
          Deci se poate schimba unghiul spatarelor? Pai asta e chiar bine,foarte bine.Mersi Willy,inca o bulina alba pentru Crv.Asta e valabil doar pentru versiunea Executive?

          Comment


          • #20
            Cred ca da, vreau sa fac un drum pe la Asko peste vreo saptamana, doua si verific, dar sunt aproape convins ca da. CR-V-ul n-are decat 2 variante-Elegance (Life Style si Sport cu suficiente dotari, pilot automat de exemplu) si Executive (Sport si Safety Pack-cu dotari care-ti permit sa vezi si-un film pe autostrada, in siguranta). Chestia cu scaunele, repet, cred ca e valabila la orice CR-V, dar verific si-ti spun, poti sa dai un e-mail la Asko in care sa ceri toate informatiile pe care le vrei, sigur vei primi un raspuns,..o zi buna !
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #21
              Sa iau apararea Dieselului o sa scriu si eu cate ceva, vad ca benzinarii au monopolizat thread-ul .
              2,2 i-CTDi este un motor bun, chiar foarte bun.
              PRO:
              + se tureaza repede si trage bine
              + poti sa-l duci in zona rosie intr-a doua sau a treia si tot mai trage
              + consumul bun in oras (NU pe autostrada)
              + zgomot redus pentru un diesel de dimeniuni medii (fata de skoda nici n-o sa-l auzi)
              + autonomie mai mare fata de benzina
              + sunetul in accelerari rapide
              CONTRA:
              - consum maricel pe autostrada
              - costuri mai mari fata de 2,0 benzina; 2,2 se incadreaza in alta categorie
              - iarna se incalzeste mai greu
              Cat despre cutia manuala, este una dintre cele mai bune pe care am pus mana: foarte precisa, trepte scurte, pozitie foarte buna, te ajuta enorm in depasiri (este o masina mare si o sa ai nevoie te asigur).
              Nu am condus modelul pe benzina, asa ca sunt destul de subiectiv.
              Cel mai important este cum te simti tu cu masina, mie mi-a luat ceva timp sa ma decid, dar cand m-am urcat in CR-V Diesel (culoare negru si interior bej, asa cum imi doream) am stiu ca este ceea ce cautam.
              Cu toate ca pretul este mai mare, eu recomand o masina noua sau aproape noua (a mea a fost luata de la managerul Honda Valcea si arata INCREDIBIL, asta pentru ca are si pachetul de ornamente exterioare).
              Bafta in alegerea masinii potrivite!
              '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

              NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

              Comment


              • #22
                Inca o data,multe multumiri tuturor,pentru ca v-ati facut timp sa scrieti toate experientele cu masinile pe care le detineti.Ma ajuta foarte mult,poate mai mult decat orice drive test de la vreo revista de profil,sau orice expert auto.In curand(la sfarsitul lui martie,cand o sa ma mut definitiv din minunea noastra de tara),o sa urmeze si testele practice cu masina,ca vorba aia:teoria ca teoria,da' practica ne omoara!

                Comment


                • #23
                  Pana parasesti tarisoara, fa frate un drive-test cu CR-V ca slava Domnului ai unde, e o tara blestemata, dar nu e Somalia, cica e in UE si-n NATO, gasesti dealeri, gasesti CR-V, mai sunt ceva drumuri, foloseste-le,...e mare lucru' sa mergi la examenul "financiar" si personal pe care ti l-ai planificat cu toate lucrurile teoretice si practice invatate, respectiv facute...bafta !
                  hondatu
                  Administrator
                  Last edited by hondatu; 10-02-11, 06:28.
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #24
                    Zici ca mi ai citit gandurile Willy!!O sa fac un test,normal,doar ca o sa mor de ciuda ca n-am destui bani sa iau modelul nou.Nevasta-mea are planuri de reamenajari locuinta,mobila,una,alta,la casa noastra din Polonia,deci imi taie din bugetul de masina,mai mult ca sigur, asa ca va trebui sa ma multumesc,cum am mai zis,cu ceva 2007-2009(daca am noroc!),la aprox 15000-17000e.
                    Dar asta-i viata,nu le putem avea pe toate,trebuie sa impacam si capra() si varza.Noi cu jucariile,ele cu perdelele.

                    O sa va tin la curent cu evolutia lucrurilor.

                    Comment


                    • #25
                      Ca sa te mai relaxezi...nevasta-mea ar fi vrut, la momentul ala o casa pe pamant, noi avem o casa de vacanta pe Valea Buzaului, cu pitici, moristi de gradina, etc, la Bucuresti stam la bloc, si cainele (un cocker spaniol negru' si tampit) ma injura cand il aduc in oras, se gandea fata sa ne miscam intre doua case cu curte, are dreptate, si eu vreau, o s-o rezolvam si pe-asta, dar nu erau bani suficienti,...hai sa schimbam "gondola" i-am propus, si surpriza, am avut succes, am o nevasta inteligenta, e doctor inginer in chimie nucleara, s-a prins fata cum e cu CR-V si de-atunci e indragostita de tipul asta de masina, vom rezolva si alte planuri, dar le-am luat in ordinea accesibilitatii, Dumnezeu stie ce ne ofera viitorul....aveam alte planuri pt 2011, dar pana una alta mi-am rupt genunchiul, il repar si pe-asta si mergem inainte, asta e, ne adaptam din mers, suntem o specie perseverenta, care vrea evolutie...bafta in planurile auto !!
                      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                      Comment


                      • #26
                        Asta nu intereseaza?
                        Am observat-o ca era un post nou la vand CR-V, altul la cumpar CR-V !
                        Poate e util link-ul, never know.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #27
                          Nu cred ca-l intereseaza, este vorba de un CR-V II !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #28
                            Cand am inceput sa conduc CR-V (in urma cu ~4 ani si ocazional) am fost f. dezamagita si uneori speriata de frana. Nu actiona prompt asa cum ma obisnuise Opelul Omega 2,5TD. Este un CR-V Executive, 2,2 i-CTD, diesel, din 2006 si-l conduc acum (tot ocazional) cu maaaare placere! Are putin peste 130.000km si nicio problema, fapt pentru care am inlocuit Opelul cu o Honda (Civic 5D - i-SHIFT ....m).
                            Weekend-ul trecut, drumul Targoviste - Bucuresti, consumul mediu a fost de 6,3 (mers legal :d )

                            Comment


                            • #29
                              @BlackMagic:cum zicea si Willy,eu caut crvIII,ceva dupa 2007,dar mersi oricum.
                              @Willy:Noi casa o avem,doar ca trebuie pusa la punct,si de asta nu putem scapa.Nevasta-mea e-ndragostita de Crv,deja se si vede la volan,dar prioritatile sunt prioritati,asta e!

                              Comment


                              • #30
                                Bafta !, vezi cum te descurci ca sa fie toata lumea multumita !...mai ales soferii !
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X