Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiti ceva despre masina urmatoare https://www.autovit.ro/anunt/honda-c...rm#xtor=SEC-81 ?

    Comment


    • Chiar, care ii faza cu cele de 2.4? Sunt toate import, sau cumva sau vandut si prin EU?
      BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

      Comment


      • @scarr ref https://www.autovit.ro/anunt/honda-c...rm#xtor=SEC-81
        Dacă are reviziile la ASKO e usor de aflat mai multe despre mașină. Din poza se vede ca are un spălător lipsa la far pe parte pasager. Sunt scumpe.
        Motorul benzină merge si trage excelent cu benzină CO100. Am un consum destul de mare... AWD'ul funcționează tot timpul....si asta e . Mașină mea e CRV din 2006/benzină o am de nouă . Cele după 2006 au suferit niste modificari care se pare ca le-au scazut consumul.
        Dacă iei mașină fă un test de amortizoare , uită-te la discurile de frana, verifica tractiunea pe spate, axul cardan . Verifica cu atentie totul cu un mecanic, de preferință de la HONDA. Piesele OEM sunt scumpe. Despre modelul meu de CRV pot sa-ti spun aproape totul....👍
        FLORIN CRISTEA
        Senior Member
        Last edited by FLORIN CRISTEA; 17-05-18, 06:39.
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • Originally posted by Dozer View Post
          Chiar, care ii faza cu cele de 2.4? Sunt toate import, sau cumva sau vandut si prin EU?
          Daca te referi la CRV cu motorul de 2,4 benzina, din cate am vazut eu, sunt facute pentru sau in USA. Or fi si in Europa, dar importate, nu cred ca au fost facute in sau pentru Europa ...zic si eu.
          In plus de asta daca 2.0 are consumul pe care il are iti inchipui 2.4 la ce cote ajunge.
          Cand vorbesc de consum si alte alea ma refer strict la "sifonierul" meu......
          Am mai cumparat diverse pentru masina din USA..toate se potrivesc perfect, numai ca la recomandari la ei..apare motor 2,4 benzina.
          FLORIN CRISTEA
          Senior Member
          Last edited by FLORIN CRISTEA; 17-05-18, 07:49.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • Asa credeam si eu, ca nu au fost pentru partea noastra de Europa... doar ca de US nu sunt clar (datorita ceasurilor in kmh).
            M-am mai gandit la Canada, insa si aici imi da cu virgula, deoarece ce modele canadiene am mai vazut, aveau ceasurile de bord in kmh dar si mph.

            Probabil trebuie sa ajung sa vad una "pe viu" si sa o verific in carte. Multam` fain oricum!
            BMW 340i F30 | ex BMW 535d F11 | Honda Accord CU2 |BMW 118d F20 LCI | ex BMW 120d F20 | ex Peugeot 307 T5

            Comment


            • Multumesc FLORIN CRISTEA pentru raspunsuri!
              Am gasit anuntul acela in Romania si mi se pare o oferta mult prea buna pentru a nu fi verificata, partea dificila o reprezinta distanta de la Cluj la Bucuresti.

              Sa vedem, poate apar si cateva benzinare cu AT la orizont.

              Comment


              • Poti plati verificarea prin transfer bancar la ASKO, asta te poate scuti de un drum (in caz ca verdictul nu e prea minunat).

                Comment


                • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                  Daca te referi la CRV cu motorul de 2,4 benzina, din cate am vazut eu, sunt facute pentru sau in USA. Or fi si in Europa, dar importate, nu cred ca au fost facute in sau pentru Europa ...zic si eu.
                  In plus de asta daca 2.0 are consumul pe care il are iti inchipui 2.4 la ce cote ajunge.
                  Cand vorbesc de consum si alte alea ma refer strict la "sifonierul" meu......
                  Am mai cumparat diverse pentru masina din USA..toate se potrivesc perfect, numai ca la recomandari la ei..apare motor 2,4 benzina.
                  diferenta de consum intre 2.0 si 2.4 (ambele cutie automat) nu-i mare, oficial aprox un litru la suta in plus - in conditii reale is practic identice.
                  2.4 - preponderent pentru piata SUA insa in tarile din Europa de est - Ukraina, Rusia, CSI in general au fost vandute oficial multe masini adaptate pentru europa. De asemenea, din emirate se importau CRV-uri 2.4 "adaptate".

                  Comment


                  • Salut. Stie cineva cum iti poti da seama de versiunea android-ului : cele noi am inteles ca vin cu RC7 dar nu stiu ce anume inseamna RC7.

                    Comment


                    • Originally posted by spepe View Post
                      Salut. Stie cineva cum iti poti da seama de versiunea android-ului : cele noi am inteles ca vin cu RC7 dar nu stiu ce anume inseamna RC7.
                      Nu cred ca este versiunea de Android ci versiunea aplicatiei pe care o vedem pe ecran, App Center. Pentru detalii: https://ivhs.os.ixonos.com/honda/help-app-center.html
                      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                      Comment


                      • Originally posted by scarr View Post
                        Multumesc FLORIN CRISTEA pentru raspunsuri!
                        Am gasit anuntul acela in Romania si mi se pare o oferta mult prea buna pentru a nu fi verificata, partea dificila o reprezinta distanta de la Cluj la Bucuresti.

                        Sa vedem, poate apar si cateva benzinare cu AT la orizont.
                        Salut,

                        Ai facut pana la urma vreo verificare la masina respectiva? Si eu imi caut un CR-V si mi-a atras atentia, as fi vrut sa o vad astazi dar nu mi-a raspuns la telefon.
                        Smile. It makes everybody wonder what you're up to.

                        Comment


                        • Sunt la Asko acum niste masini rulate Honda CR-V foarte interesante. Fiind la Asko, sunt si sigure... cred... http://asko.ro/masini-sh/
                          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                          Comment


                          • Le-am vazut pe cele de la Asko dar imi cam sar din buget.

                            Incerc sa ma alatur clubului Honda a doua oara, sper ca de data asta sa fie cu succes.
                            Acum multi ani cautam un Civic EJ, dar n-a fost sa fie.
                            Smile. It makes everybody wonder what you're up to.

                            Comment


                            • Originally posted by n0iz3 View Post
                              Le-am vazut pe cele de la Asko dar imi cam sar din buget.

                              Incerc sa ma alatur clubului Honda a doua oara, sper ca de data asta sa fie cu succes.
                              Acum multi ani cautam un Civic EJ, dar n-a fost sa fie.
                              Da ce ti-a casunat asa pe Honda ???. Vad ca nu-ti spune nimeni dar daca se futizeaza ceva la ea costa al dracului...mai ales la CRV. Ma contrazice cineva..???. Un CRV sh merita sa cumperi de la cineva pe care il cunosti si stii ca s-a ingrijit de masina, are carnet de service la zi de preferat reviziile la service HONDA si la termen......altfel risti sa-ti iei o plasa de zile mari. In general CRV merita numai nou si in garantie.
                              FLORIN CRISTEA
                              Senior Member
                              Last edited by FLORIN CRISTEA; 02-07-18, 15:00.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • Se găsesc și deal-uri bune, dar mai rar īn Romānia.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X