Revizie CR-V - costuri si informatii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu am facut toate reviziile la Asko. Majoritatea din Bucuresti suntem pro -Asko.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by ticker View Post
      Eu am facut toate reviziile la Asko. Majoritatea din Bucuresti suntem pro -Asko.
      Atunci sper sa nu va deranjeze daca o sa merged si eu tot acolo

      Comment


      • #93
        salut, am vazut ca nu s-a mai scris nimic si m-am gandit sa fac un update: revizia 2, autoklass ploiesti, 2661 ron, schimbat filtre si placutele de frana doar pe fata.

        Comment


        • #94
          Originally posted by vallentin24 View Post
          salut, am vazut ca nu s-a mai scris nimic si m-am gandit sa fac un update: revizia 2, autoklass ploiesti, 2661 ron, schimbat filtre si placutele de frana doar pe fata.
          Mi se pare un pret urias, absolut urias. O revizie fara placute ar trebui sa fie maxim 1000 lei, cu produse Honda, deci placutele 1661 lei? Nu stiu ce sa spun. E posibil dar mi se pare mult.
          Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
          Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
          Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

          Comment


          • #95
            Eu am făcut acum 1 săptămâna revizia la Asko la mașina din semnătura, 8000 km, ulei plus toate filtrele, 1166 lei.
            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
            Ex:
            2014 Honda Civic Executive
            2011 Honda Civic GT

            Comment


            • #96
              In principiu, pentru fiecare tip de masina, ar trebui ca la service sa existe un plan de service cu preturi, cel putin orientative.
              Inainte sa iau masina, am luat acest plan de service ca sa am macar o idee generala despre cat de tare ustura la buzunar si am vazut ca pe durata de garantie a masinii (0 - 160K km) costul total al reviziilor este undeva la 4600 EUR, spre deosebire de la 1.5T unde este 3700. So... 900 EUR in plus pe cinci ani... mai mult decat acceptabil
              Spre exemplu, la mine, spune ca placutele se schimba la 40K km si costa 202 si 60 EUR (fata si spate) si intr-adevar atunci revizia va fi 512 EUR fara TVA (Cea mai dureroasa va fi cea de 120K de km unde este 1 EUR pentru fiecare suta de km parcursi).
              In mod sigur trebuie sa existe asa ceva (inclusiv cu preturi) pentru toate tipurile de masini, deci parerea mea ar fi sa il cereti. Nu cred ca este super secretul clubului Bilderberg cu masonii si cu templieri. Ba din contra.

              Ceea ce nu am idee este care este mecanismul de control (daca exista) care sa nu il lase pe mecanic sa spuna: ai mers FOARTE agresiv, deci schimbam placutele la fiecare 20K km in loc de 40K.
              I believe that we developed a Type R that the driver will fall in love with and will want to drive forever.

              https://www.youtube.com/watch?v=h1YiQwqYV4s

              Comment


              • #97
                Am cerut o oferta de pret pentru mai multe operatiuni de revizie, cum vi se par preturile? La Autoklass Ploiesti.

                Comment


                • #98
                  Va salut,
                  Masina din semnătura, revizia 3, filtre, ulei, etc., plus placute frana fata, 1715 lei, Honda Nord. Masina inca in garantie. Civic-ul de mai jos nu...
                  Tot acolo, Civic 5D 2016, 1.8 AT Lifestyle, 725 lei. Filtre, ulei, verificari etc., plus reglare / ungere etc. scaun șofer.
                  Stima,
                  '16 Honda Civic Lifestyle 1.8 AT Passion Red Metallic
                  Ex: '13 Honda CRV Lifestyle 2.0 M/T Passion Red Metallic
                  '07 Skoda Octavia Elegance 1.9 TDi MT Silver Metallic
                  '04 VW Polo Comfortline 1.4 MT Silver Metallic

                  Comment


                  • #99
                    Salut, urmeaza sa fac revizia de 5ani(70.000 km). Trebuie sa schimb si uleiul din cutia de viteze. Aveti idee la ce cost sa ma astept? Revizia o sa fie la Asko facuta.

                    Comment


                    • Originally posted by cosminflorea View Post
                      Salut, urmeaza sa fac revizia de 5ani(70.000 km). Trebuie sa schimb si uleiul din cutia de viteze. Aveti idee la ce cost sa ma astept? Revizia o sa fie la Asko facuta.
                      Revin eu cu un raspuns. Am facut azi revizia.

                      Click image for larger version

Name:	IMG_20201013_103155.jpg
Views:	674
Size:	38.7 KB
ID:	872615

                      Comment


                      • Originally posted by cosminflorea View Post

                        Revin eu cu un raspuns. Am facut azi revizia.

                        Click image for larger version

Name:	IMG_20201013_103155.jpg
Views:	674
Size:	38.7 KB
ID:	872615
                        din pacate prea mica imaginea... mai bine o scanati cu un sistem de recunoastere a scrisului, cu o aplicatie OCR. Asa nu se intelege.
                        Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                        Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                        Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                        Comment


                        • Originally posted by cerevelu View Post

                          din pacate prea mica imaginea... mai bine o scanati cu un sistem de recunoastere a scrisului, cu o aplicatie OCR. Asa nu se intelege.
                          Las' ca se vede si cu ochiul liber daca maresti tastand ctrl si invartind rotita mous-ului concomitent . Pretul final e o mare snapanareala romaneasca , specifica poporului nostru. Ce sa facem ? oamenii traiesc cu senzatia ca avem salarii ca-n Germania.

                          Comment


                          • Originally posted by Destinatar View Post

                            Las' ca se vede si cu ochiul liber daca maresti tastand ctrl si invartind rotita mous-ului concomitent . Pretul final e o mare snapanareala romaneasca , specifica poporului nostru. Ce sa facem ? oamenii traiesc cu senzatia ca avem salarii ca-n Germania.
                            preturile produselor OEM sunt mari. Daca mergeati cu consumabilele Dvs ar fi fost un cost mai mic, asta e categoric.
                            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                            Comment


                            • Originally posted by cerevelu View Post

                              preturile produselor OEM sunt mari. Daca mergeati cu consumabilele Dvs ar fi fost un cost mai mic, asta e categoric.
                              Eu n-as afirma asa categoric . Preturile produselor OEM si a manoperei sunt mari in Romania, nu si in Frankfurt la reprezentanta Honda, am adus si consumabile OEM luate din Germania la revizie , aici in Romania si parca am fost pedepsit ca le-am adus. Iti stau la dispozitie cu factura. Aici sunt mari si preturile pieselor , si manopera si mersul pe jos daca s-ar putea sa coste. Si-n Germania clientii au aceleasi pretentii , acelasi masini noi( ma refer la Honda) cand le duc a revizie dar lucrurile stau altfel la ei fata de cum stau la noi. Boala sta n-o are numai Honda, o are oricine vinde masini noi in Romania.

                              Comment

                              Working...
                              X